III а) «Ысты? ?стел» ар?ылы ?й тапсырманы тексеру. С?здерді жаттау. (критическое мышление)
б) О?ушыларды ша?ыра?ты? б?лшектері ар?ылы топтар?а б?лу. Топпен ж?мыс. (сурет салу, талдау) (групповая работа, диалоговое обучение).
І топ(ша?ыра?) ІІ (кереге) ІІІ (уы?)
Ата – ?же ?ке– шеше, ?л– ?ыз туралы айту.
О?ушылар ?з суреттерін талда?аннан кейін. Киіз ?йді жинайды.
в) ?ндестік за?ы мен танысу. Ата,?же, апа, іні, а?а, ?арындас, ?пке деген с?здерді жуан, жі?ішке ретінде б?лу.
Мысалы: жуан- ата, жі?ішке- ?же. Тапсырманы істегеннен кейін ережені т?сіндіру.
Сергіту с?ті: «К?здік масаны» ?стау.
г) Киіз ?йге ?она?тар келе жатыр. «Мен отбасымда ?она?ты ?алай ?арсы аламын» –– деген та?ырып?а ?ыс?аша к?рме к?рсету.
д) дарынды балалармен ж?мыс– (5 с?йлем Отбасы туралы ??райды, о?иды )
е) О?ушыларды «?ыз– ?л» деген екеуден б?ліп
Просмотр содержимого документа
«"?лкенге ??рмет к?рсету"»
Сынып: 5б Күні: 16. 09.13
1. Сабақтың тақырыбы: Үлкенге құрмет көрсету
2. Сабақтың мақсаты. Білімділік: Отбасының мүшелеріне құрмет көрсету туралы мағлұмат беру. Үндестік заңы жөнінде түсінік беру.
Дамытушылық: Тақырыпқа байланысты тіл байлықтарын, сөйлеу әрекетін дамыту.
Тәрбиелік: Туған туысты, үлкенді сыйлауға, кішіні құрметтеуге баулу.
3. Сабақтың түрі: жаңа сабақ
4. Сабақтың әдіс-тәсілі: түсіндіру, СТО, сұрақ- жауап.
5. Жұмыс формалары: топтық, жұптық, жекелей.
6. Көрнекілігі: отбасы мүшелерінің суреті, сөздер, тақта.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды сабаққа ыңғайлау, сабаққа дайындықтарын сұрау.
II Ой шақыру. Суреттерге қарап бүгінгі сабақтың тақырыбын ашу.
Сабақтың мақсатымен таныстыру.
ҚҰРМЕТ КӨРСЕТУ-дегенді қалай түсінесің?
III а) «Ыстық үстел» арқылы үй тапсырманы тексеру. Сөздерді жаттау. (критическое мышление)
б) Оқушыларды шаңырақтың бөлшектері арқылы топтарға бөлу. Топпен жұмыс. (сурет салу, талдау) (групповая работа, диалоговое обучение).
І топ(шаңырақ) ІІ (кереге) ІІІ (уық)
Ата – әже Әке– шеше, ұл– қыз туралы айту.
Оқушылар өз суреттерін талдағаннан кейін. Киіз үйді жинайды.
в) Үндестік заңы мен танысу. Ата,әже, апа, іні, аға, қарындас, әпке деген сөздерді жуан, жіңішке ретінде бөлу.
Мысалы: жуан- ата, жіңішке- әже. Тапсырманы істегеннен кейін ережені түсіндіру.
Сергіту сәті: «Күздік масаны» ұстау.
г) Киіз үйге қонақтар келе жатыр. «Мен отбасымда қонақты қалай қарсы аламын» –– деген тақырыпқа қысқаша көрме көрсету.
д) дарынды балалармен жұмыс– (5 сөйлем Отбасы туралы құрайды, оқиды )
е) Оқушыларды «қыз– ұл» деген екеуден бөліп– диалог құру төрт, бес сөйлемнен , сөйлесу. Бөтен оқушылар бағалайды.
Қорытынды: 6 тапсырма
Ережені үш оқушыдан тағы сұрап шығу.
Үйге тапсырма:
Бағалау.
Рефлексия: стикер арқылы сабақтың өткен көңілдерін жазу, айту.