kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Та??ы, т?скі кешкі тама?"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Та??ы, т?скі, кешкі тама?

         Та?ерте? бала та??ы асын ішті. Т?скі асты ішетін уа?ытта шешесі ет пен сорпа ?келді, бала сорпаны татып ?арады да: «Б?гін сорпа д?мсіз екен»,- деді. Шешесі айтты: «Б?л д?мсіз болса, кешке д?мді сорпа пісіріп беремін»,-деп. Т?скі тама?тан со? ?кесі ш?п тасыды. Баласы ?кесіне к?мектесіп, шаршап келді. Кешкі тама??а дастар?ан?а нан, сорпа ?ойылды. Бала сорпаны ішіп: «Т?стегі сорпадан мына сорпа д?мдірек екен»,-деді.

         Сонда шешесі: «Б?л т?стегі сорпаны? ?ал?аны еді, са?ан б?л сорпаны? д?мді бол?аны – сен т?стен кейін ж?мыс істеп, шаршады?.Та?ерте? ешбір ж?мыссыз ?йде отыр?ан со?, ас са?ан д?мсіз к?рінді»,-деді. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Та??ы, т?скі кешкі тама?"»

Сынып: 5 «б» Күні:

Сабақтың тақырыбы: Таңғы, түскі, кешкі тамақ (а. осы шақ)

Сабақтың мақсаты:

  1. Білімділік: оқушыларға лексикалық тақырып жөнінде мәлімет бере отырып, ауыспалы осы шақтың жасалуын меңгерту.

  2. Дамытушылық: ауызекі сөйлеу дағдысын жетілдіру, оқушының ой-өрісін кеңейту, ойын еркін жеткізе білу қабілетін дамыту.

  3. Тәрбиелік: денсаулықтарын сақтауға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ.

Сабақтың әдісі: түсіндіру, сөйлесу, сұрақ-жауап.

Техникалық құрал: моноблок, таратпалы тапсырмалар, суреттер

Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру бөлімі:

  1. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. 2.Амандасу.

II.Үй тапсырмасын тексеру: (септіктер)

Жаңа сөздер. Сөздік диктант жазу. (Жазылым әрекеті)

III. Жаңа сабақ.

- «Ас» сөзіне ассоциация жасау.

таңғы, түскі, кешкі

Асхана

Ас




Аспаз


Ас мәзірі


Сөздікпен жұмыс жасау. (тыңдалым әрекеті)

уақыт-время дәмдірек-вкуснее

қалғаны-остаток көрінді-показалось

татып қарады-попробовал

1-тапсырма. Мәтінді мәнерлеп оқып, орыс тіліне аударамыз.

Таңғы, түскі, кешкі тамақ

Таңертең бала таңғы асын ішті. Түскі асты ішетін уақытта шешесі ет пен сорпа әкелді, бала сорпаны татып қарады да: «Бүгін сорпа дәмсіз екен»,- деді. Шешесі айтты: «Бұл дәмсіз болса, кешке дәмді сорпа пісіріп беремін»,-деп. Түскі тамақтан соң әкесі шөп тасыды. Баласы әкесіне көмектесіп, шаршап келді. Кешкі тамаққа дастарқанға нан, сорпа қойылды. Бала сорпаны ішіп: «Түстегі сорпадан мына сорпа дәмдірек екен»,-деді.

Сонда шешесі: «Бұл түстегі сорпаның қалғаны еді, саған бұл сорпаның дәмді болғаны – сен түстен кейін жұмыс істеп, шаршадың.Таңертең ешбір жұмыссыз үйде отырған соң, ас саған дәмсіз көрінді»,-деді.

(С.Көбеев)

1. Бала түскі асты неге ішпеді? Ол не айтты?(бекіту кезеңінде)

2. Кешкі тамақта бала не деді?

3. Шешесі не деді?

2-тапсырма. Сөйлемдерді көшіріп жаз. Таңертең бала таңғы асын ішті. Түскі асты ішетін уақытта шешесі ет пен сорпа әкелді. Баласы әкесіне көмектесіп, шаршап келді.

3-тапсырма. Синонимін жаз: шеше, ... .

4-тапсырма. Берілген етістіктерді көшіріп жаз. Іш, кел.

5-тапсырма. Көп нүктенің орнына қажет сөзді қойып жаз.

1) Бала таңертең ... ас ішті. 2) ... тамақтан соң әкесі шөп тасыды. ... тамаққа дастарқанға нан, сорпа қойылды.

Сергіту сәтін өткізу.

Қорытындылау.

Не білдім?

Не білгім келеді?




Үйге тапсырма беру: жаңа сөздерді жаттау.

5-тапсырма.

Бағалау. Қоштасу.



































уақыт-время дәмдірек-вкуснее

қалғаны-остаток көрінді-показалось

татып қарады-попробовал

1-тапсырма. Мәтінді мәнерлеп оқып, орыс тіліне аударамыз.

Таңғы, түскі, кешкі тамақ

Таңертең бала таңғы асын ішті. Түскі асты ішетін уақытта шешесі ет пен сорпа әкелді, бала сорпаны татып қарады да: «Бүгін сорпа дәмсіз екен»,- деді. Шешесі айтты: «Бұл дәмсіз болса, кешке дәмді сорпа пісіріп беремін»,-деп. Түскі тамақтан соң әкесі шөп тасыды. Баласы әкесіне көмектесіп, шаршап келді. Кешкі тамаққа дастарқанға нан, сорпа қойылды. Бала сорпаны ішіп: «Түстегі сорпадан мына сорпа дәмдірек екен»,-деді.

Сонда шешесі: «Бұл түстегі сорпаның қалғаны еді, саған бұл сорпаның дәмді болғаны – сен түстен кейін жұмыс істеп, шаршадың.Таңертең ешбір жұмыссыз үйде отырған соң, ас саған дәмсіз көрінді»,-деді.

(С.Көбеев)

1. Бала түскі асты неге ішпеді? Ол не айтты? 2. Кешкі тамақта бала не деді? 3. Шешесі не деді?

2-тапсырма. Сөйлемдерді көшіріп жаз. Таңертең бала таңғы асын ішті. Түскі асты ішетін уақытта шешесі ет пен сорпа әкелді. Баласы әкесіне көмектесіп, шаршап келді.

3-тапсырма. Синонимін жаз: шеше, ... .

4-тапсырма. Берілген етістіктерді көшіріп жаз. Іш, кел.

5-тапсырма. Көп нүктенің орнына қажет сөзді қойып жаз.

1) Бала таңертең ... ас ішті. 2) ... тамақтан соң әкесі шөп тасыды. ... тамаққа дастарқанға нан, сорпа қойылды.


уақыт-время дәмдірек-вкуснее

қалғаны-остаток көрінді-показалось

татып қарады-попробовал

1-тапсырма. Мәтінді мәнерлеп оқып, орыс тіліне аударамыз.

Таңғы, түскі, кешкі тамақ

Таңертең бала таңғы асын ішті. Түскі асты ішетін уақытта шешесі ет пен сорпа әкелді, бала сорпаны татып қарады да: «Бүгін сорпа дәмсіз екен»,- деді. Шешесі айтты: «Бұл дәмсіз болса, кешке дәмді сорпа пісіріп беремін»,-деп. Түскі тамақтан соң әкесі шөп тасыды. Баласы әкесіне көмектесіп, шаршап келді. Кешкі тамаққа дастарқанға нан, сорпа қойылды. Бала сорпаны ішіп: «Түстегі сорпадан мына сорпа дәмдірек екен»,-деді.

Сонда шешесі: «Бұл түстегі сорпаның қалғаны еді, саған бұл сорпаның дәмді болғаны – сен түстен кейін жұмыс істеп, шаршадың.Таңертең ешбір жұмыссыз үйде отырған соң, ас саған дәмсіз көрінді»,-деді.

(С.Көбеев)

1. Бала түскі асты неге ішпеді? Ол не айтты? 2. Кешкі тамақта бала не деді? 3. Шешесі не деді?

2-тапсырма. Сөйлемдерді көшіріп жаз. Таңертең бала таңғы асын ішті. Түскі асты ішетін уақытта шешесі ет пен сорпа әкелді. Баласы әкесіне көмектесіп, шаршап келді.

3-тапсырма. Синонимін жаз: шеше, ... .

4-тапсырма. Берілген етістіктерді көшіріп жаз. Іш, кел.

5-тапсырма. Көп нүктенің орнына қажет сөзді қойып жаз.

1) Бала таңертең ... ас ішті. 2) ... тамақтан соң әкесі шөп тасыды. ... тамаққа дастарқанға нан, сорпа қойылды.


уақыт-время дәмдірек-вкуснее

қалғаны-остаток көрінді-показалось

татып қарады-попробовал

1-тапсырма. Мәтінді мәнерлеп оқып, орыс тіліне аударамыз.

Таңғы, түскі, кешкі тамақ

Таңертең бала таңғы асын ішті. Түскі асты ішетін уақытта шешесі ет пен сорпа әкелді, бала сорпаны татып қарады да: «Бүгін сорпа дәмсіз екен»,- деді. Шешесі айтты: «Бұл дәмсіз болса, кешке дәмді сорпа пісіріп беремін»,-деп. Түскі тамақтан соң әкесі шөп тасыды. Баласы әкесіне көмектесіп, шаршап келді. Кешкі тамаққа дастарқанға нан, сорпа қойылды. Бала сорпаны ішіп: «Түстегі сорпадан мына сорпа дәмдірек екен»,-деді.

Сонда шешесі: «Бұл түстегі сорпаның қалғаны еді, саған бұл сорпаның дәмді болғаны – сен түстен кейін жұмыс істеп, шаршадың.Таңертең ешбір жұмыссыз үйде отырған соң, ас саған дәмсіз көрінді»,-деді.

(С.Көбеев)

1. Бала түскі асты неге ішпеді? Ол не айтты?

2. Кешкі тамақта бала не деді?

3. Шешесі не деді?

2-тапсырма. Сөйлемдерді көшіріп жаз. Таңертең бала таңғы асын ішті. Түскі асты ішетін уақытта шешесі ет пен сорпа әкелді. Баласы әкесіне көмектесіп, шаршап келді.

3-тапсырма. Синонимін жаз: шеше, ... .

4-тапсырма. Берілген етістіктерді көшіріп жаз. Іш, кел.

5-тапсырма. Көп нүктенің орнына қажет сөзді қойып жаз.

1) Бала таңертең ... ас ішті. 2) ... тамақтан соң әкесі шөп тасыды. ... тамаққа дастарқанға нан, сорпа қойылды.


уақыт-время дәмдірек-вкуснее қалғаны-остаток көрінді-показалось татып қарады-попробовал

1-тапсырма. Мәтінді мәнерлеп оқып, орыс тіліне аударамыз.

Таңғы, түскі, кешкі тамақ

Таңертең бала таңғы асын ішті. Түскі асты ішетін уақытта шешесі ет пен сорпа әкелді, бала сорпаны татып қарады да: «Бүгін сорпа дәмсіз екен»,- деді. Шешесі айтты: «Бұл дәмсіз болса, кешке дәмді сорпа пісіріп беремін»,-деп. Түскі тамақтан соң әкесі шөп тасыды. Баласы әкесіне көмектесіп, шаршап келді. Кешкі тамаққа дастарқанға нан, сорпа қойылды. Бала сорпаны ішіп: «Түстегі сорпадан мына сорпа дәмдірек екен»,-деді.

Сонда шешесі: «Бұл түстегі сорпаның қалғаны еді, саған бұл сорпаның дәмді болғаны – сен түстен кейін жұмыс істеп, шаршадың.Таңертең ешбір жұмыссыз үйде отырған соң, ас саған дәмсіз көрінді»,-деді.

(С.Көбеев)

1. Бала түскі асты неге ішпеді? Ол не айтты? 2. Кешкі тамақта бала не деді? 3. Шешесі не деді?

2-тапсырма. Сөйлемдерді көшіріп жаз. Таңертең бала таңғы асын ішті. Түскі асты ішетін уақытта шешесі ет пен сорпа әкелді. Баласы әкесіне көмектесіп, шаршап келді.

3-тапсырма. Синонимін жаз: шеше, ... .

4-тапсырма. Берілген етістіктерді көшіріп жаз. Іш, кел.

5-тапсырма. Көп нүктенің орнына қажет сөзді қойып жаз.

1) Бала таңертең ... ас ішті. 2) ... тамақтан соң әкесі шөп тасыды. ... тамаққа дастарқанға нан, сорпа қойылды.


































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
"Та??ы, т?скі кешкі тама?"

Автор: Арынова Салтанат Маратовна

Дата: 22.04.2016

Номер свидетельства: 321648


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства