kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тама?тану ?ыс?а мерзімді жоспар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мерзімі:        1-саба?

Уа?ыты:  16.35

Сыныбы: 8 «Б»

П?н атауы: ?аза? тілі

Саба?ты? та?ырыбы: Тама?тану

Саба?ты? ма?саты: Тиімді тама?тану ережелерімен танысу; жа?а с?здер мен с?з тіркестерін ?йреніп

тама?тану?а байланысты м?тін ??рау; та?ам т?рлеріні? пайда зиянын ажыратып талдау, ?орытынды жасау, эссе жазу;

К?тілетін н?тиже: Тиімді тама?тану ережелерімен танысады; жа?а с?здер мен с?з тіркестерін ?йреніп

тама?тану?а байланысты м?тін ??райды; та?ам т?рлеріні? пайда зиянын ажыратып талдайды, ?орытынды жасап, эссе жазады;

Кіріктірілген модульдер: О?ыту мен о?уда?ы жа?а т?сілдер, Сыни т?р?ыдан ойлау?а ?йрету, АКТ, О?Б ж?не ОБ.

?діс-т?сілдер: Ой ?оз?ау,  топты? ж?мыс, с?здік ж?мысы, постермен ж?мыс, р?лдік ойындар, «Ротация» ?дісі ар?ылы саба?ты ?орытындылау

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тама?тану ?ыс?а мерзімді жоспар »

Мерзімі: 1-сабақ

Уақыты: 16.35

Сыныбы: 8 «Б»

Пән атауы: Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы: Тамақтану

Сабақтың мақсаты: Тиімді тамақтану ережелерімен танысу; жаңа сөздер мен сөз тіркестерін үйреніп

тамақтануға байланысты мәтін құрау; тағам түрлерінің пайда зиянын ажыратып талдау, қорытынды жасау, эссе жазу;

Күтілетін нәтиже: Тиімді тамақтану ережелерімен танысады; жаңа сөздер мен сөз тіркестерін үйреніп

тамақтануға байланысты мәтін құрайды; тағам түрлерінің пайда зиянын ажыратып талдайды, қорытынды жасап, эссе жазады;

Кіріктірілген модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, АКТ, ОүБ және ОБ.

Әдіс-тәсілдер: Ой қозғау, топтық жұмыс, сөздік жұмысы, постермен жұмыс, рөлдік ойындар, «Ротация» әдісі арқылы сабақты қорытындылау

Уақыт өлшемі

Жоспар мазмұны

Мұғалім іс әрекеті

Оқушылардың іс әрекеті

ресурстар

3 мин

І. Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу.

Оқушыларды психология

лық дайындау.

Өзін -өзі реттеу.

Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу.

«Ыстық алақан» тренингін (бір-бірінің қолдарын ұстап оң алақандарын бір-бірінің үстіне қойып жылы лебіздерін білдіру) ұйымдастыру.

Сәлемдеседі жылы қабақты сезеді.

Бір – бірлеріне жылы лебіздерін білдіреді.

- Бүгінгі күніне сәттілік тілейді.





4 мин

Сынып оқушыларын шағын топтарға бөлу.


Оқушыларды үлестірмелі қағаздарға тақырыпқа сай жемістердің атаулары арқылы 3 топқа бөлу

І топ: «Алмалар»

ІІ топ: «Алмұрттар»

ІІІ топ: «Алшалар»


Оқушылар берілген үлестірмелі қағаздарды алып, шағын топтарға бөлінеді .

.




интербелсенді тақта,

үлестірмелі қағаздар.


5 мин

Үй тапсырмасын пысықтау


«Кластер» әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтау

Әр топ өздеріне қатысты жазушының шығармаларын «Кластер» әдісі арқылы топтастырады


Флипчарт, маркерлер

15 мин

Негізгі бөлім

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты

1. Ой қозғау.

«Тамақтану» туралы видеоролигі арқылы тақырыпты ашып, «Кластер» әдісі арқылы түсіндіреді

2 Сөздік жұмысы

3. Жаттығу жұмысы. Сөз тіркестерін пайдаланып сөйлем құрау.



4. Рөлдік ойын «Мектеп асханасында» «Мейрамханада» «Азық-түлік дүкенінде»

Оқушылар видеороликтерді көреді, сол бойынша өз ойларын постерге топтастырып жазып, айтып шығады

Жаңа сөздермен танысып, сол бойынша сөйлем құрайды





Берілген тақырып бойынша әр топ рөлдік ойын ойнайды


флипчарт, маркерлер

10 мин

Қорытынды

«Ротация» әдісі арқылы сабақты қорытындылау



Әр топ өтілген сабақ бойынша бір-бірлеріне сұрақ қойып, жауап береді

Кітап, интербелсенді тақта, дәптер, қалам

3 мин

Бағалау.


Сабақ барысында тапсырмаларды бағалаумен қатар, мұғалім

топ басшыларын сайлайды.

Топ басшылары әр оқушыны бағалау парақшасына бағалап отырады.

Бағалау парақшалары.

1 тап

2 тап

3 тап

Баға

лау

1





2





3







2 мин

Үйге тапсырма

Зиянды тамақ өнімдеріне антижарнама жасау.



Интернет, кітап

3 мин

Рефлексия.

Оқушыларға стикерлер таратып, кері байланыс жасады.

  • Не ұнады?

  • Не ұнамады?

  • Не білгің келеді?

Оқушылар стикерлерге

берілген сауалдар төңірегінде ішкі сезімдерін жазады.

Түрлі-түсті стикерлер.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Тама?тану ?ыс?а мерзімді жоспар

Автор: Шардарбекова Сауле Джакиповна

Дата: 02.12.2014

Номер свидетельства: 138240


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства