kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Шы?армашылы? ж?мыстар: хат

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сыныбы: 7 «Г»           П?ні: ?аза? тілі      Мерзімі: 05.05.2014ж           

Та?ырыбы: Шы?армашылы? ж?мыстар: хат.

Ма?саты: Шы?армашылы? ж?мыстар ж?ргізу ар?ылы креативті ой-?рісін дамыту, хат жазу т?рін ме?герте отырып, ?зіндік ерекшелігін ?арапайымнан к?рделіге ?арай ме?герту, теориялы? білімін практикалы? біліміммен ?штастыру.

К?тілетін н?тиже: Шы?армашылы? ж?мыстар ж?ргізу ар?ылы креативті ой-?рісі дамиды, хат жазу т?рін ме?гереді, ?зіндік ерекшелігін ?арапайымнан к?рделіге ?арай т?сінеді, теориялы? білімін практикалы? біліміммен ?штастырады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Шы?армашылы? ж?мыстар: хат »

Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: ___________ А.Т.Абуова

Қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының бірлестік жетекшісі: _________ Ф.П.Разова


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сыныбы: 7 «Г» Пәні: Қазақ тілі Мерзімі: 05.05.2014ж

Тақырыбы: Шығармашылық жұмыстар: хат.

Мақсаты: Шығармашылық жұмыстар жүргізу арқылы креативті ой-өрісін дамыту, хат жазу түрін меңгерте отырып, өзіндік ерекшелігін қарапайымнан күрделіге қарай меңгерту, теориялық білімін практикалық біліміммен ұштастыру.

Күтілетін нәтиже: Шығармашылық жұмыстар жүргізу арқылы креативті ой-өрісі дамиды, хат жазу түрін меңгереді, өзіндік ерекшелігін қарапайымнан күрделіге қарай түсінеді, теориялық білімін практикалық біліміммен ұштастырады.

Кезең

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар


2мин

1.Ұйымдастыру кезеңі

2.Психологиялық дайындық

3.Топқа бөліну( Кеспе қағаздарды таңдап алу бойынша 4 топқа бөлінеді: хат ,хабар,ізденіс, күнделік)

Оқу құралдарын даярлап,назары сабақта болады.

Өздеріне ұнаған сөздер тізбегін таңдап алады

Ауызша мадақтау

Оқу құралдары, топт аттары жазылған тақтайшалар, кеспе қағаздар



8 мин

Өтілген материалды сұрау

«Венн диаграмма» ойыны. Монолог пен диалог.(ұқсатық пен айырмашылық)

1,2,3- топтар; 4-топ. Сөз құрамына талдау жасау.

4 топта берілген тапсырманы белсенді орындайды. Бірлесіп жұмыс жасайды, бірін-бірі толықтырып отырады.




Ауызша мадақтау

АКТ-да «Венн диаграмма» кестесі, А4 қағазы, маркерлер, дәптер, қаламсап



7 мин











5мин





1мин


8мин

Жаңа материалды меңгерту

Сын тұрғысынан ойлау

1.Тақырып ашу.

2.Хат сөзінің лексикалық мағынасы

3.Кластерлік сызба

Шығармашылық жазу жұмыстары: хат, күнделік, өмірбаян, мақала, шығарма, эссе, ойтолғау, конспект, тезис,пікір

4. Оқулықпен жұмыс 293-жаттығу. Хаттың мазмұнымен танысу, түріне қарай ажыратады.

Сергіту сәті: -Уа, халайық, хабарлама кепті?-Не депті?

5.Топтық жұмыс. Хат жазу.

Мәтіннен сөздердің байланысу түрлерін табу. ( қиысу, матасу, меңгеру, жанасу, қабысу)

А)Қыз бен жігіт н\е достар арасындағы хат

Ә)Ұстаз бен оқушы арасындағы хат

Б)Ана мен бала арасындағы диалог

В)Елбасы мен облыс әкімі арасындағы хат

Г) Мектеп-гимназия директорына арналған хат

Сыни тұрғыдан ойланады. Шығармашылық жұмыстың түрлерімен танысады. Дәптермен жұмыс жасайды.








Мәнерлеп оқиды, бірін-бірі тыңдайды.




Түрлі тақырыпта жазылған хаттар мәтінімен танысады. Топтық жұмыс жасайды.


Сөздердің байланысу түрлерін ажыратады.




Ауызша мадақтау













Стикер беру



Дәптер, қаламсап, тақта ,бор,оқулық



АКТ-да кластерлік сызба кесте ұсынылады.






А4 қағазы, қаламсап









5мин

Сабақты бекіту

6.«Инсерт» кестесі. Білемін, мен үшін жаңа ақпарат, білігім келеді, менің ізденетінім.

Өз ойын ашық жеткізеді. Нақтылыққа үйренеді.Не білетінін сараптайды.

Ауызша мадақтау


«Инсерт» кестесі


5мин

7.«Ыстық орындық» ойыны.

Тақырыпқа сәйкес сұрақтар қоюға дағдыланады.

Ауызша мадақтау

Орындық


3мин

Оқушыларды бағалау

Топтық бағалау

Оқытуды бағалау

Сынып журналы, күнделік,бағалау парақшасы


1мин

Үйге тапсырма беру.

296- жаттығу, ереже жаттау

Тапсырманы толық орындауы тиіс.


Оқулық, ғаламтор, кітапхана




Топтық бағалау парақшасы


Мерзімі: 05.05.2014жыл Сыныбы: 7 «Г»

Пәні : Қазақ тілі

қ\с

Оқушының аты-жөні

«Венн диаграмма» \Сөз құрамына талдау

Оқулықпен жұмыс

253-жаттығу

Хат жазу

Сөздердің байланысу түрлерін табу

Ой бөліс

«Инсерт» кестесі

«Ыстық орындық»

1









2









3









4









5









6









7









8









9









10









11










Топ басшысы: ______________________

Пән мұғалімі: Б.Е.Салыбекова



«Хат» тобы

«Хабар» тобы

«Күнделік» тобы

«Ізденіс» тобы



«Мінсіз мұғалім» тобы

«Мінсіз оқушы» тобы

«Мінсіз оқушы» тобы


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Шы?армашылы? ж?мыстар: хат

Автор: Салыбекова Бибигул Есимхановна

Дата: 10.02.2015

Номер свидетельства: 170382


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства