kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Сан есім"та?ырыбыны? саба? жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Та?ырыбы

Сан есім.

Ма?саты

Жа?а модульдерді енгізе отырып,та?ырыпты ?ту барысында,жатты?улар орындау ар?ылы с?йлем ішінен сан есімді ажыратады. Сауатты, ?демі,таза жазады.Ойын еркін жеткізеді

Негізгі идеялар

 Сан есімні? с?ра?тарына ?арай ажыратады, с?ра? ?ою ар?ылы с?йлем ішінен таба алады, ?мірде ?олдану?а т?селеді

 К?рнекілігі

АКТ,кесте,ребус,смайликтер,киноаппарат,постер

Саба?ты? ?діс-т?сілдері

«Журналистке интервю»,«Бас барма?» стратегиялары, «Цифрды тап» ойыны,

Сілтемелер

?аза? тілі Алматы 2010, М??алімге арнал?ан н?с?аулы?. www.google.kz

www.youtube.com

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Сан есім"та?ырыбыны? саба? жоспары »

Бастауыш сынып мұғалімі Еслямова Мақпалдың

қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары

1-сабақ

Тақырыбы

Сан есім.


Мақсаты

Жаңа модульдерді енгізе отырып,тақырыпты өту барысында,жаттығулар орындау арқылы сөйлем ішінен сан есімді ажыратады. Сауатты, әдемі,таза жазады.Ойын еркін жеткізеді


Негізгі идеялар

Сан есімнің сұрақтарына қарай ажыратады, сұрақ қою арқылы сөйлем ішінен таба алады, өмірде қолдануға төселеді


Көрнекілігі

АКТ,кесте,ребус,смайликтер,киноаппарат,постер


Сабақтың әдіс-тәсілдері

«Журналистке интервю»,«Бас бармақ» стратегиялары, «Цифрды тап» ойыны,

Сілтемелер

Қазақ тілі Алматы 2010, Мұғалімге арналған нұсқаулық. www.google.kz

www.youtube.com


Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Уақыты

45 мин

Психология-лық

дайындық

Көңілді әуенді қосып, оқушылармен бірге сергіту жаттығуларын жасайды.




Оқушыларды топқа бөлінеді.


“Амандасу рәсімі”

(дене мүшелерімен: баспен,қолмен,аяқпен,иықпен,тіземен,арқамен)


Жыл он екі ай,маусымдар арқылы 4 топқа бөлінеді,әңгімелейді


2 мин




2 мин

І. Білу

1.Ребус шешу арқылы тақырыпты шығару.

2. АВС оқушыларына берілген тапсырма сұралады(сан есімге байла-нысты мәлімет)

Сан есімді еске түсіреді.

3.1-жаттығуды орындау арқылы сан есімдерді табады

Сан есім туралы өз ойларын ортаға салады

3 мин

ІІ.Түсіну

(Неге?неліктен? не үшін)

1.Жұмбақты оқып,сан есімдерді тауып,сұрақ қояды

Отыз екі батыр,

Кіргендерді

Отап, турап жатыр

(отыз екі тіс)

2.«Көңілді санамақ» бойынша жұмыс

(ауызша санау)

Баласына жекіріп (ж2ріп),

Ұрсып жатыр кекілік (к2лік),

Екіленіп (2леніп), секіріп (с2ріп),

«Алып қапсың екілік (2лік),

Екіншілей (2ншілей) екіңді (2ңді),

Көрсетпе»-деп жекірді (ж2рді).

-Санамақта неше екі бар?(сегіз 2 бар)


2-жаттығуда әр оқушы анықтаманы басшылыққа алып, сұрақ қоя отырып сан есімдерді табады

4 мин






2 мин

ІІІ. Қолдану

1.Терме диктант жазады:

Екі бала орманға барып,үш себет саңырауқұлақ терді.Олар шаршап кешкі жетіде үйлеріне қайтты.Анасы оларға ризашылық білдіріп,беттерінен сүйді.Саңырауқұлақтың төрт килограмын тұздап,қалған бес килограмын Әсет үйіне берді.Олар да балаларға рахмет айтты.


2.

Сан есім

Дара

күрделі

9



37



6



43







Сергіту сәтін ұйымдастыру



Мәтін ішінен тек сан есімдерді теріп жазады












Оқушылар жұппен жұмыс істейді






«Жұлдыздармен билейміз» сергіту жаттығуын жасайды



2 мин













2 мин








2 мин

ІҮ. Талдау



1.«Цифрды тап» логикалық

ойын

Шекілдеуік- ш+2+лдеуік

Күшік- к+3+ік

Тіктөртбұрыш- тік+4+бұрыш

Сөнбес- сөн+5

Малты- м+6

Жетісай- 7+сай

Сегізкөз- 8+көз

Тоғызқұмалақ- 9+құмалақ

Қонақ- қ+10+ақ

Желтоқсан- жел+90

Түбір тү+1


2.Жаңылтпашты жатқа жазады

(жас ерекшеліктерін еске алу)

Жүз жүзгіш,

Жүз жүзгіште

Жүз сүзгіш.







Деңгейлік тапсырма-ны әр оқушы орнында орындайды












4 мин









Ү.Жинақтау



1.Сан есім деген не?

Неліктен? (Оқушылардың жауабын күту)

2.“Журналистке интервю” стратегиясы

Әр топ постер қорғайды



Берілген жауап сан есімге қатысты болады

11 мин



5 мин

ҮІ.Бағалау

Формативті бағаланады

Топтар өзара бағалайды

2 мин

V. Үйге тапсырма

сын беру

3-жаттығуды орындап, сан есімдердің дара не күрделі екенін ажыратады

-Күнделіктерін ашып, жазады

-бағаларын

күнделіктеріне қойдыртады.

2 мин

VII. Рефлексия


Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?

Смайликпен көрсетеді (өте қызық, түсінбедім, ұнамады)

АВСтобының оқушылары бағаланады

Сабақтағы көңіл-күйлерін “Бас бармақпен” көрсету.

Оқушы үні



2 мин




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
"Сан есім"та?ырыбыны? саба? жоспары

Автор: Мусекенова Ботагоз Орынбаевна

Дата: 20.09.2015

Номер свидетельства: 231997


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства