kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Публицистикалы? стиль. Сипаты. Ж?мсалу формалары. Публицистикалы? стильді? тіл ерекшеліктері.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы:

Публицистикалы? стиль. Сипаты. Ж?мсалу формалары. Публицистикалы? стильді? тіл ерекшеліктері.

Негізгі идея:

Публицистикалы? стильді? газет- жарнал тілі екендігі, Публицистикалы? стильді? тіл ерекшеліктеріні? ?згешелігі.

Саба? ма?саты:

Барлы? о?ушылар

Публицистикалы? стильді? газет- жарнал тілі екендігін білу

О?ушыларды? к?пшілігі

Публицистикалы? стильді бас?а к?ркем стилдерден ажырата білу

Жекелеген о?ушылар

Публицистикалы? стильді толы? т?сініп, ма?ала жаза білу

??ндылы?тар:

Патриотизм, таби?атты ??рметтеу,?ор?ау, салт- д?ст?рді ?адірлеу,д?ріптеу

Лексика:

Т?йы? етістік, с?йлем м?шелері, с?зді? с?йлемдегі ?ызметі

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Публицистикалы? стиль. Сипаты. Ж?мсалу формалары. Публицистикалы? стильді? тіл ерекшеліктері.»

Жоланов Б.Е

Қызылорда облысы

Жаңақорған ауданы

Негізгі білім беретін № 221 Аққұм мектебі

Сабақ жоспары

Сыныбы: 7-сынып

Пәні: Қазақ тілі

Мерзімі:


Сабақтың тақырыбы:

Публицистикалық стиль. Сипаты. Жұмсалу формалары. Публицистикалық стильдің тіл ерекшеліктері.

Негізгі идея:

Публицистикалық стильдің газет- жарнал тілі екендігі, Публицистикалық стильдің тіл ерекшеліктерінің өзгешелігі.

Сабақ мақсаты:

Барлық оқушылар

Публицистикалық стильдің газет- жарнал тілі екендігін білу

Оқушылардың көпшілігі

Публицистикалық стильді басқа көркем стилдерден ажырата білу

Жекелеген оқушылар

Публицистикалық стильді толық түсініп, мақала жаза білу

Құндылықтар:

Патриотизм, табиғатты құрметтеу,қорғау, салт- дәстүрді қадірлеу,дәріптеу

Лексика:

Тұйық етістік, сөйлем мүшелері, сөздің сөйлемдегі қызметі


Табыс критерилері

Барлық

оқушылар

Топтық жұмыс арқалы публицистикалық стильдің газет- жарнал тілі екендігін біледі

Оқушылардың көпшілігі

Жұптық жұмыс жасау арқылы публицистикалық стильді басқа көркем стилдерден ажырата біледі

Жекелеген оқушылар

Топтық, жұптық, жек жұмыс тар барысында публицистикалық стильді толық түсініп, мақала жаза білу

Сабақ кезеңдері

іс-әрекеттер

кезеңдер

Мұғалім әрекеті

Тапсырмалар

Оқушылар әрекеті

ресурстар

Сабақты ұйымдастыру


Кезекші сыныпты ұйымдастырады, қажетті құралдарды реттейді


Білімді тиянақтау, жинақтау

Көркем-әдеби стиль мен іс-қағаздар стилінің айырмашылықтары, тілдік ерекшеліктері

Көркем-әдеби стиль мен іс-қағаздар стилінің айырмашылықтары, тілдік ерекшеліктеріне тоқталады, мысалдар келтіреді. (Мадақталады)


Жаңа сабаққа бағыттау, сілтемелер

Қай оқушының қандай газет-журналдарға жазылып, соңғы оқыған мақалалары сұралады

Оқушылар соңғы оқыған мақалаларын айтады, ерекшелігіне тоқталады. (Мадақталады)


Жаңа білімді игеру

Көркем шығармадан үзінді және газет мақаласы беріледі, айырмашылықтары мен тілдік ерекшеліктерін анықтайды (топтық жұмыс)

Көркем шығарма үзіндісі мен мақаланың айырмашылықтары мен тілдік ерекшеліктерін анықтайды , дәлелдейді (екі жұлдыз, бір тілек арқылы бағаланады)


Алған түсінік-терін тексеру, нақтылау

Бірнеше мәтіннен публицистикалық стильді тауып дәлелдеу (жұптық жұмыс)

Публицистикалық стильді тауып, делелдейді, тілдік ерекшелігіне баға береді. (басбармақ арқылы бағаланады)


Жаңа білімді бекіту

Дос туралы өз ойларын қағазға түсіріп, стиль түріне ажырату

Дос туралы жазған мәтіндерін оқып, стиль түріне ажыратады, дәлелдейді. (екі жұлдыз, бір тілек арқылы бағаланады)


Үй тапсырмасын орындауға нұсқау, шығармашылық бағыт беру

Мектепте өткен кеш туралы мақала жазу

Оқушылар күнделікпен жұмыс жасайды


Сабақты қорытындылау (кері байланыс)

Стикерге сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазып, себетке салу


Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазып, себетке салады.


Стикерлер, себет



Пән мұғалімі: Б.Жоланов.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 9 класс.
Урок соответствует ФГОС

Автор: Жоланов Батырхан Есболатович

Дата: 23.04.2016

Номер свидетельства: 321841


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства