?лия мен Анар асхана?а барды. Екеуі ?р?ашан асхана?а бірге барады. Олар ?р?ашан тату. Олар бір-біріне а?ыл-ке?ес береді. ?лия Анар?а с?йы? тама? алу?а ке?ес берді. Анар оны? айт?анын орындады. Себебі с?йы? та?ам ас?азан?а ?те пайдалы. Олар?а ?лкен адамдар пайдалы ке?ес айтса, олар ты?дап алады.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«"Пайдалы ке?естер"»
Сынып: 5 «б» Күні:31.10.13 Сабақтың тақырыбы: Пайдалы кеңестер (септіктер) Сабақтың мақсаты: 1. Білімділік: Оқушыларға пайдалы кеңес туралы мәлімет беру. 2. Дамытушылық: Оқушылардың қосымша деректер арқылы ой-өрістерін, сөздік қорларын, дүниетанымдарын кеңейту. 3. Тәрбиелік: Оқушыларды кеңестерге құлақ салуға, оларды орындауға шақыру. Сабақтың типі: аралас сабақ. Сабақтың әдіс-тәсілі: баяндау, сұрақ-жауап, әңгімелеу Сабақтың көрнекілігі: ас туралы мақал-мәтелдер, моноблок, карточкалар Пәнаралық байланыс: биология Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. сәлемдесу. 2. назарларын саб. аудару ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: Сөздік диктант
Әрқашан-всегда жалғастырды-продолжили
бірге-вместе жақсы көреді-любят
ас дәмді болсын-приятного аппетита ІІІ. Жаңа сабақ.
Совет деген сөз нені білдіреді? –тақырыпқа шығу. Тақырып бойынша ой шақыру.
Кеңес –ақыл беру (синоним сөздер)
- түрлері: пайдалы
пайдалы кеңес-полезный совет себебі-потому что
кеңес берді-посоветовала асқазан-желудок
айтқанды орынау-выполнить сказанное
1-тапсырма. Берілген мәтінді оқы, асты сызылған сөздердің жалғауын анықта.
Әлия мен Анар асханаға барды. Екеуі әрқашан асханағабірге барады. Олар әрқашан тату. Олар бір-біріне ақыл-кеңес береді. Әлия Анарға сұйық тамақ алуға кеңес берді. Анар оның айтқанын орындады. Себебі сұйық тағам асқазанға өте пайдалы. Оларға үлкен адамдар пайдалы кеңес айтса, олар тыңдап алады.
2 –тапсырма. Көп нүктенің орнына жақшадағы сөзді аударып жаз.
Асан мен Үсен – ... (друзья). Екеуі әрқашан ... (в столовую) бірге барады. Сұйық ... (еда) асқазанға өте пайдалы.
Есте сақта!
Тамақ ішкенде сөйлеме.
Асханаға кіргенде амандасуды ұмытпа.
Тамақ ішіп жатқандарға «Ас дәмді болсын!» деп айт.
Сергіту сәті.
Бекіту кезеңі.
3-тапсырма. «Қатесін тап.
Достің, асханаге, тамақті, ішкенда, аспазден, пайдалы кенес, асказанге,
І деңгейлі тапсырма. «Пайдалы кеңес» тақырыбына кітапша жаса.
Әрқашан-всегда жалғастырды-продолжили
бірге-вместе жақсы көреді-любят
ас дәмді болсын-приятного аппетита
1-тапсырма. Берілген мәтінді оқы, асты сызылған сөздердің жалғауын анықта.
Асан мен Үсен – дос. Екеуі әрқашан асханағабірге барады. Олар тамақтанып жатқанда қастарынан ұстазы өтіп бара жатып, «Ас дәмді болсын!» деді. Екі оқушы рақметін айтты. Олар тамақтануды жалғастырды. Екі дос бірге тамақ ішкенді жақсы көреді.
2 –тапсырма. Көп нүктенің орнына жақшадағы сөзді аударып жаз.
Асан мен Үсен – ... (друзья). Екеуі әрқашан ... (в столовую) бірге барады. Ұстазы ... ... ... (Приятного аппетита) деп айтты.
Есте сақта!
Тамақ ішкенде сөйлеме.
Асханаға кіргенде амандасуды ұмытпа.
Тамақ ішіп жатқандарға «Ас дәмді болсын!» деп айт.
3-тапсырма. «Қатесін тап.
Достің, асханаге, тамақті, ішкенда, аспазден.
4-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер.
1. Асан мен Үсен қайда барды?
2. Олар тамақтанып жатқанда қастарынан кім өтті?
3. Ұстазы оларға не деп айтты?
Әрқашан-всегда жалғастырды-продолжили
бірге-вместе жақсы көреді-любят
ас дәмді болсын-приятного аппетита
1-тапсырма. Берілген мәтінді оқы, асты сызылған сөздердің жалғауын анықта.
Асан мен Үсен – дос. Екеуі әрқашан асханағабірге барады. Олар тамақтанып жатқанда қастарынан ұстазы өтіп бара жатып, «Ас дәмді болсын!» деді. Екі оқушы рақметін айтты. Олар тамақтануды жалғастырды. Екі дос бірге тамақ ішкенді жақсы көреді.
2 –тапсырма. Көп нүктенің орнына жақшадағы сөзді аударып жаз.
Асан мен Үсен – ... (друзья). Екеуі әрқашан ... (в столовую) бірге барады. Ұстазы ... ... ... (Приятного аппетита) деп айтты.
Есте сақта!
Тамақ ішкенде сөйлеме.
Асханаға кіргенде амандасуды ұмытпа.
Тамақ ішіп жатқандарға «Ас дәмді болсын!» деп айт.
3-тапсырма. «Қатесін тап.
Достің, асханаге, тамақті, ішкенда, аспазден.
4-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер.
1. Асан мен Үсен қайда барды?
2. Олар тамақтанып жатқанда қастарынан кім өтті?
3. Ұстазы оларға не деп айтты?
Әрқашан-всегда жалғастырды-продолжили
бірге-вместе жақсы көреді-любят
ас дәмді болсын-приятного аппетита
1-тапсырма. Берілген мәтінді оқы, асты сызылған сөздердің жалғауын анықта.
Асан мен Үсен – дос. Екеуі әрқашан асханағабірге барады. Олар тамақтанып жатқанда қастарынан ұстазы өтіп бара жатып, «Ас дәмді болсын!» деді. Екі оқушы рақметін айтты. Олар тамақтануды жалғастырды. Екі дос бірге тамақ ішкенді жақсы көреді.
2 –тапсырма. Көп нүктенің орнына жақшадағы сөзді аударып жаз.
Асан мен Үсен – ... (друзья). Екеуі әрқашан ... (в столовую) бірге барады. Ұстазы ... ... ... (Приятного аппетита) деп айтты.
Есте сақта!
Тамақ ішкенде сөйлеме.
Асханаға кіргенде амандасуды ұмытпа.
Тамақ ішіп жатқандарға «Ас дәмді болсын!» деп айт.
3-тапсырма. «Қатесін тап.
Достің, асханаге, тамақті, ішкенда, аспазден.
4-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер.
1. Асан мен Үсен қайда барды?
2. Олар тамақтанып жатқанда қастарынан кім өтті?
3. Ұстазы оларға не деп айтты?
Әрқашан-всегда жалғастырды-продолжили
бірге-вместе жақсы көреді-любят
ас дәмді болсын-приятного аппетита
1-тапсырма. Берілген мәтінді оқы, асты сызылған сөздердің жалғауын анықта.
Асан мен Үсен – дос. Екеуі әрқашан асханағабірге барады. Олар тамақтанып жатқанда қастарынан ұстазы өтіп бара жатып, «Ас дәмді болсын!» деді. Екі оқушы рақметін айтты. Олар тамақтануды жалғастырды. Екі дос бірге тамақ ішкенді жақсы көреді.
2 –тапсырма. Көп нүктенің орнына жақшадағы сөзді аударып жаз.
Асан мен Үсен – ... (друзья). Екеуі әрқашан ... (в столовую) бірге барады. Ұстазы ... ... ... (Приятного аппетита) деп айтты.
Есте сақта!
Тамақ ішкенде сөйлеме.
Асханаға кіргенде амандасуды ұмытпа.
Тамақ ішіп жатқандарға «Ас дәмді болсын!» деп айт.
3-тапсырма. «Қатесін тап.
Достің, асханаге, тамақті, ішкенда, аспазден.
4-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер.
1. Асан мен Үсен қайда барды?
2. Олар тамақтанып жатқанда қастарынан кім өтті?
3. Ұстазы оларға не деп айтты?
Үй тапсырмасы: Септіктерді қайталау.
ІІІ деңгейлі тапсырма. Жаңа сөздерді жаттау.
ІІ деңгейлі тапсырма. «Дәмді тағам» сөзін септеп жаз.
А.с. дәмді тағам
І.с. дәмді тағамның
Б.с. ....
І деңгейлі тапсырма. «Ас» тақырыбына ребус жаса.
Үй тапсырмасы: Септіктерді қайталау.
ІІІ деңгейлі тапсырма. Жаңа сөздерді жаттау.
ІІ деңгейлі тапсырма. «Дәмді тағам» сөзін септеп жаз.
А.с. дәмді тағам
І.с. дәмді тағамның
Б.с. ....
І деңгейлі тапсырма. «Ас» тақырыбына ребус жаса.
Үй тапсырмасы: Септіктерді қайталау.
ІІІ деңгейлі тапсырма. Жаңа сөздерді жаттау.
ІІ деңгейлі тапсырма. «Дәмді тағам» сөзін септеп жаз.
А.с. дәмді тағам
І.с. дәмді тағамның
Б.с. ....
І деңгейлі тапсырма. «Ас» тақырыбына ребус жаса.
Үй тапсырмасы: Септіктерді қайталау.
ІІІ деңгейлі тапсырма. Жаңа сөздерді жаттау.
ІІ деңгейлі тапсырма. «Дәмді тағам» сөзін септеп жаз.
А.с. дәмді тағам
І.с. дәмді тағамның
Б.с. ....
І деңгейлі тапсырма. «Ас» тақырыбына ребус жаса.
Үй тапсырмасы: Септіктерді қайталау.
ІІІ деңгейлі тапсырма. Жаңа сөздерді жаттау.
ІІ деңгейлі тапсырма. «Дәмді тағам» сөзін септеп жаз.
А.с. дәмді тағам
І.с. дәмді тағамның
Б.с. ....
І деңгейлі тапсырма. «Ас» тақырыбына ребус жаса.
Үй тапсырмасы: Септіктерді қайталау.
ІІІ деңгейлі тапсырма. Жаңа сөздерді жаттау.
ІІ деңгейлі тапсырма. «Дәмді тағам» сөзін септеп жаз.
А.с. дәмді тағам
І.с. дәмді тағамның
Б.с. ....
І деңгейлі тапсырма. «Ас» тақырыбына ребус жаса.
Үй тапсырмасы: Септіктерді қайталау.
ІІІ деңгейлі тапсырма. Жаңа сөздерді жаттау.
ІІ деңгейлі тапсырма. «Дәмді тағам» сөзін септеп жаз.
А.с. дәмді тағам
І.с. дәмді тағамның
Б.с. ....
І деңгейлі тапсырма. «Ас» тақырыбына ребус жаса.
Үй тапсырмасы: Септіктерді қайталау.
ІІІ деңгейлі тапсырма. Жаңа сөздерді жаттау.
ІІ деңгейлі тапсырма. «Дәмді тағам» сөзін септеп жаз.