kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қазақстандағы жан-жануарлар мен өсімдіктер әлемі.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қысқа мерзімді сабақ  жоспары

Сабақ: Қазақ тілі мен қазақ әдебиеті

Тақырыбы: Қазақстандағы жан-жануарлар мен өсімдіктер әлемі.

Жан-жануарлар туралы ертегілер, жұмбақтар

Күні: 20.09.201жыл

Мұғалімнің есімі: Ескендырова З.Ж.

СЫНЫП: 5

Қатысқандар саны:15

Қатыспағандар саны:

Сабаққа негізделген оқу мақсаты(мақсаттары)

5.Т4.Фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби мәтіндердің мазмұнын түсіну.

5.А4. Шағын көлемді мәтіндердің мазмұнына жоспар құру,соған сүйеніп баяндау.

5.Ж1.Эссе құрылымын сақтай отырып, адамды, табиғатты, белгілі бір оқиғаны сипаттап жазу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

 

  • Сабақтың тақырыбын анықтайды
  • Тірек сөздерді табады
  • Берілген мәтіннің мазмұнын түсінеді

 

Оқушылардың басым бөлігі:

 

  • Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді
  • Мәтінге жоспар құрады
  • Жоспарға сүйеніп баяндайды

 

Кейбір оқушылар:

 

  • Мәліметтерді жинақтайды
  • Жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданады
  • Өз пікірлерін тұжырымдай отырып эссе жазады

Тілдік мақсаттары

Оқушылар:

  • Тірек сөздерді табады
  • Мазмұнын түсінеді
  • Сұрақтарға жауап береді
  •  

Негізгі сөздер мен тіркестер: жан-жануарлар әлемі, өсімдіктер әлемі, тіршілік иесі, табиғат әлемі

Талқылауға арналған тармақтар:

-Табиғат

-«Қызыл кітап»жайлы не білесіздер?

Алдыңғы оқу

 

Табиғат, жан-жануарлар, өсімдіктер жайлы хабары бар. Жан-жануарлардың, өсімдіктерінің атауларын біледі

Жетістік критерийлері

  1. Тақырыбын анықтау
  2. Тірек сөздерді табу
  3. Мазмұнын түсіну
  4. Тірек сөздерді пайдаланып сұрақтарға жауап беру
  5. Мәтінге жоспар құру  
  6.  

Жоспар

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

 3  минут

Сергіту сәті: «Орманға саяхат»

«Табиғатпен табысайық» әдісі арқылы оқушыларды топқа бөлу.

1-топ: өсімдіктер бейнеленген суреттер

2-топ: жан-жануарлар бейнеленген суреттер

3-топ:адамдар(мамандық иелері) бейнеленген суреттер

Бейнетаспа

АКТ

www. Youtube. Com

«Неткен сұлу қазақ жері!»

Суреттер

АКТ

Көңілді музыка

Ортасы

4 минут

7 минут

6 минут

8 минут

2 минут

7  минут

5 минут

 

Бейнетаспа

АКТ

Органайзер үлгісі

А3 қағазы, маркер

Суреттер

Аудиокітап

Kitap. Kz. Жан-жануарлар туралы ертегілер.

Audioknigi. Club. Аудиокнига

Кестелер

АКТ

АКТ

Жұмбақтар жинағы

Суреттер

Түрлі-түсті доптар

Видеобаян

Оқулық

Эссе жазуға

тірек сөздер

Графикалық органайзер

   
 
           
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қазақстандағы жан-жануарлар мен өсімдіктер әлемі.»

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақ: Қазақ тілі мен қазақ әдебиеті

Тақырыбы: Қазақстандағы жан-жануарлар мен өсімдіктер әлемі.

Жан-жануарлар туралы ертегілер, жұмбақтар



Күні: 20.09.201жыл

Мұғалімнің есімі: Ескендырова З.Ж.

СЫНЫП: 5

Қатысқандар саны:15

Қатыспағандар саны:

Сабаққа негізделген оқу мақсаты(мақсаттары)

5.Т4.Фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби мәтіндердің мазмұнын түсіну.

5.А4. Шағын көлемді мәтіндердің мазмұнына жоспар құру,соған сүйеніп баяндау.

5.Ж1.Эссе құрылымын сақтай отырып, адамды, табиғатты, белгілі бір оқиғаны сипаттап жазу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:


  • Сабақтың тақырыбын анықтайды

  • Тірек сөздерді табады

  • Берілген мәтіннің мазмұнын түсінеді


Оқушылардың басым бөлігі:


  • Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді

  • Мәтінге жоспар құрады

  • Жоспарға сүйеніп баяндайды


Кейбір оқушылар:


  • Мәліметтерді жинақтайды

  • Жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданады

  • Өз пікірлерін тұжырымдай отырып эссе жазады

Тілдік мақсаттары

Оқушылар:

  • Тірек сөздерді табады

  • Мазмұнын түсінеді

  • Сұрақтарға жауап береді

Негізгі сөздер мен тіркестер: жан-жануарлар әлемі, өсімдіктер әлемі, тіршілік иесі, табиғат әлемі

Талқылауға арналған тармақтар:

-Табиғат

-«Қызыл кітап»жайлы не білесіздер?

Алдыңғы оқу


Табиғат, жан-жануарлар, өсімдіктер жайлы хабары бар. Жан-жануарлардың, өсімдіктерінің атауларын біледі

Жетістік критерийлері

  1. Тақырыбын анықтау

  2. Тірек сөздерді табу

  3. Мазмұнын түсіну

  4. Тірек сөздерді пайдаланып сұрақтарға жауап беру

  5. Мәтінге жоспар құру

Жоспар


Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)


Ресурстар

Басталуы

3 минут










Сергіту сәті: «Орманға саяхат»

«Табиғатпен табысайық» әдісі арқылы оқушыларды топқа бөлу.

1-топ: өсімдіктер бейнеленген суреттер

2-топ: жан-жануарлар бейнеленген суреттер

3-топ:адамдар(мамандық иелері) бейнеленген суреттер


Бейнетаспа


АКТ

www. Youtube. Com

«Неткен сұлу қазақ жері!»

Суреттер

АКТ

Көңілді музыка

Ортасы

4 минут


7 минут






























6 минут





















8 минут



































2 минут



7 минут


























5 минут

Тыңдалым алды жұмыс: бейнетаспа көрсету, сөздік жұмысын жүргізу.

1-тапсырма: «Қазақстандағы жан-жануарлар мен өсімдіктер әлемі» мәтінімен жұмыс (жұптық және топтық жұмыс)

«Әдебиет үйірмесі» стратегиясы

1-топ: Қазақстанның жан-жануарлары туралы әңгімелейді.

Қабілеті төмен деңгей: Мәтіннен жан-жануарлардың атауын іздеп табады

Қабілеті орта деңгей : Берілген мәтінге жоспар құрады

Қабілеті жоғары деңгей: Мәтіннің осы бөлігінің мазмұнын жоспар бойынша өзге топтарға баяндайды.

2-топ: Еліміздің өсімдіктер әлеміне тоқталады

Қабілеті төмен деңгей: Мәтінен өсімдіктер атауын, тірек сөздерді іздеп табады

Қабілеті орта деңгей: Берілген мәтінге жоспар құрады

Қабілеті жоғары деңгей: Мәтіннің осы бөлігінің мазмұнын жоспар бойынша өзге топтарға мазмұндайды

3-топ:

«Екі жақты күнделік» әдісі. Осы стратегия бойынша үшінші топ мүшелері екі топтың жұмысына сүйене отырып сызба толтырады,өз ойларын айтады

Мәтіннен үзінді

Не себепті тыңдадыңыз, пікіріңіз



Қабілеті өмен деңгей: Тірек сөздерді табады

Қабілеті ортаңғы деңгей: өзіне әсер еткен тұстарын таба алады

Қабілеті жоғары деңгей: Өз пікірін жаза алады

Қалыптастырушы бағалау:

«Сұлулық әлемі» әдісі (өзара бағалау)

Табиғат көріністері бейнеленген түрлі-түсті суреттер тарату.



2-тапсырма: «Жыл басына таласқан жануарлар» ертегісін екі тілде аудиокітап арқылы тыңдайды, кестелер арқылы баяндйды. /топтық жұмыс/

«Суретпен жұмыс» стратегиясы

1 топ: Ертегіден тірек сөздерді табады

Суреттер бойынша сөз тіркестерін құрайды


2 топ: «Ойлан, жұптас, пікірлес» стратегиясы бойынша ертегі мазмұнын негізге ала отырып кесте толтырады

Өзіңізге әсер еткен жері

Мәселенің себептері неліктен олай




3 топ: «Қос жазба күнделік» әдісі. Ертегі кейіпкерлерін сипаттайды

Кейіпкерлер

Іс-әрекеттері









ҚБ «Бір сөйлеммен түйіндеу» (өзара бағалау)

3-тапсырма: «Сұрақты қағып ал» әдісі (жеке жұмыс).

Әр оқушыға жан-жануарлар мен өсімдіктер тақырыбында жұмбақтар жасыру.

1.Апан-апан,

Ескі шапан.

Иір қобыз,

Жарық жұлдыз. (Түйе)


2.Кішкентай ғана бойы бар,

Айналдырып киген тоны бар. (Қой)


3.Күн нұрымен пiседi,

Уылжып қолға түседi.  (Жемiс)


4.Қар астында қыстады,

Ақпен бөркiн тастады.   (Бәйшешек)


ҚБ: «Қарлы кесек»


4-тапсырма: «Табиғатты аялайық» мәтінінің мазмұнын жоспар құру және графикалық органайзер арқылы баяндау/топтық жұмыс/

Тапсырмалар:

1 топ: «Дара диаграмма» арқылы мәтін мазмұнын баяндау


су адам



от табиғат тіршілік көзі


жануарлар

өсімдіктер


2 топ:Жоспар құру арқылы мәтін мазмұнын баяндау


3 топ: «Венн диаграммасы» графикалық органайзері арқылы көркем шығарма мен ертегінің айырмашылықтары және ұқсастықтарын түсіндіреді. Сабақ барысында алған мәліметтерге сүйеніп, эссе құрылымын сақтай отырып, табиғат әлемін сипаттап жазады


Қалыптастырушы бағалау: ПОПС әдісі

Менің ойымша, ...

Себебі, ...

Мысалы, ...

Мен мынадай шешімге келдім: ...

Ойлау дағдыларының деңгейі:

Білу, түсіну, жинақтау


Бағалау критерийлері:


Дескрипторлар:


Шағын көлемді мәтіннің мазмұнына жоспар құрады

Мәтіндегі тірек сөздерді анықтайды

Тірек сөздерді қолдана отырып жоспар құрады

Мәтін мазмұнын «Венн диаграммасына» салады

Мәтін мазмұнын «Дара диаграмма» арқылы көрсетеді

Жоспарға сүйеніп мәтін мазмұнын баяндайды

Жоспарға сүйеніп баяндайды

«Дара диаграммаға» сүйеніп баяндайды

«Венн диаграммасына» сүйеніп баяндайды



Бейнетаспа








АКТ

Органайзер үлгісі

А3 қағазы, маркер




















Суреттер




Аудиокітап

Kitap. Kz. Жан-жануарлар туралы ертегілер.


Audioknigi. Club. Аудиокнига




Кестелер

АКТ









АКТ







Жұмбақтар жинағы






Суреттер
















Түрлі-түсті доптар




Видеобаян

Оқулық













Эссе жазуға

тірек сөздер




Графикалық органайзер





Аяқталуы

3 минут



Кері байланыс: «Минуттық шешім»



Үйге тапсырма:Бүгінгі тақырып бойынша мақал-мәтелдерді жазып келу.


Қосымша ақпарат









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Қазақстандағы жан-жануарлар мен өсімдіктер әлемі.

Автор: Ескендырова Зубарзат Женисовна

Дата: 13.12.2017

Номер свидетельства: 444100


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства