kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Біріккен с?здерді? емлесі,

Нажмите, чтобы узнать подробности

~~Саба?ты? барысы:

I.?йымдастыру кезе?і
а) амандасу
б) т?гендеу
II.Саба?ты? ?ранын айту
«Адам ма?сат?а, е? алдымен ?зін-?зі жетілдіру ар?ылы жетеді»      (?л-Фараби)
III.?айталау –о?у анасы
     Ма?алды? бір данасы
     ?ткенді еске т?сірсе?
     Ешкімні? жо? таласы
Бізді? жеріміз ?лкен, таби?аты тамаша, жері ке? ?рі бай, ?алалары ?сем ж?не м?дени ескерткіштерге толы. Кім айтады ?аза?станны? ?андай к?не ?алалар мен м?дени ескерткіштер бар?
С?ра?т –жауап ж?мысы (Слайдпен ж?мыс)


III.?й тапсырмасын тексер
117 бет м?тінді о?ып мазм?ндау.
IV.Жа?а саба?
3. К?й ойналады. ?аланы? суреті шы?ады.
Балалар, б?л ?ай ?ала? Т?ркістан

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Біріккен с?здерді? емлесі, »

Лексикалық тақырып:
Түркістан қаласы туристер назарында.

Грамматикалық тақырып:

Біріккен сөздердің емлесі.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік : көне қалалар туралы оқушылардың білімдерін кеңейту,тереңдету, салалас құрмалас сөйлемді , біріккен сөздердің емлесін практикалық жолмен меңгерту, біріккен сөздердің емлесінің жасалу жолын таба білуін дамыту.

Дамытушылық: оқушыларды өз бетінше ізденіп ,оқып-үйренуіне дағдыландыру, сөздік қорын молайту, құрмалас сөйлем туралы алған білімдерін пысықтау,бріккен сөздердің емлесін ұмытпауын дамыту.

Тәрбиелік : туған жеріне деген сүйіспеншілікке, патриотизмге тәрбиелеу, қазақ елінің тарихын, мәдениетін құрметтеуге баулу.

Сабақтың түрі:

Оқығанды қорытып, жүйеге келтіретін, ой дамытатын шеберлік сабағы.

Пәнаралық байланыс : әдебиет, тарих, мәдениет.

Сабақтың әдісі:

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, баяндау, грамматикалық тапсырмалар.

Сабақтың көрнекілігі: слайдтар топтамалары, интерактивтік тақта

Сабақтың барысы:



I.Ұйымдастыру кезеңі

а) амандасу

б) түгендеу

II.Сабақтың ұранын айту

«Адам мақсатқа, ең алдымен өзін-өзі жетілдіру арқылы жетеді» (Әл-Фараби)

III.Қайталау –оқу анасы

Мақалдың бір данасы

Өткенді еске түсірсең

Ешкімнің жоқ таласы

Біздің жеріміз үлкен, табиғаты тамаша, жері кең әрі бай, қалалары әсем және мәдени ескерткіштерге толы. Кім айтады Қазақстанның қандай көне қалалар мен мәдени ескерткіштер бар?

Сұрақт –жауап жұмысы (Слайдпен жұмыс)





III.Үй тапсырмасын тексер

117 бет мәтінді оқып мазмұндау.

IV.Жаңа сабақ

3. Күй ойналады. Қаланың суреті шығады.

Балалар, бұл қай қала? Түркістан

Түркістан сөзін естігенде не елестейді?

Міне, балалар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы :Түркістан қаласы туристер назарында.

Бүгінгі біздің грамматикалық тақырыбымыз: Біріккен сөздердің емлесі,

және лексикалық тақырып «Түркістан туристер назарында» (слайд)

1.Біріккен сөздер туралы түсіндіру. (слайд арқылы)

2. Жаңа сөздермен танысу (слайд)



Кіріспе сөз.

Бұл қала өзінің 1500 жылдық көне тарихымен әйгілі. Ол Оңтүстік Қазақстанда орналасқан. IV-V ғасырда бұл қала Шабғар деп аталды. IX-X ғасырларда Йаса қаласы деп аталды. Қазір Түркістан қаласы деп аталады.Халқының саны 198,813.

Түркі тілдес халықтардың діни орталығы. Бұл жерде XIIғасырларда Шығысқа аты әйгілі көне түркі ақыны Қ.А. Иасауидің кесенесі бар. Бұл кесене үш рет келу кіші қажылықпен пара-пар. Сондықтан бұл жерді «Кіші мекке» дейді

Бұл кесене 35 бөлмеден, 8 бөліктен тұрады. Кесененің астында 44 бөлмеден тұратын «қылует» деп аталатын ғибадатхана салынған.

Ғибадатханасы бар.Орталық бөлмеде Тайқазан бар. Оның салмағы 2-тонна, биіктігі 162 см., сыйымдылығы 3000литр.Абылай хан, Тәуке хан, Бөгенбай батыр жерленген. Бұдан басқа Темір жол вогзалы, әкімшілігі бар.

V. Мәтінмен жұмыс. 120 бет

1. Мәтінді бөліктерге бөліп оқыту, аударту

VI. Айтылым жұмысы. Салалас құрмалас сөйлемдерді пайдаланып, жоспар бойынша әңгімелеу.

VII –тапсырма.Тыңдалым жұмысы «Тайқазан»

VIII – тапсырма. Жазбаша жұмыс. 123 бет

Сөйлем құрастыру

IX-тапсырма.Түсіндіру (ауызша жұмыс)



VI.Ойын сәті. “Шын немесе Жалған”
Түркістан тарихи жер, сондықтан онда тарихи мәліметтер өте көп.

Бұл қала еліміздің солтүстік аймағында орналасқан.

Қасиетті Түркістанды “Екінші Мекке” деп атаған.

Қазір Түркістан тарихи және туристік қала.

Мұндағы Халықаралық университетте қазақстандық жастар білім алмайды.

Түркістан қаласының келешегі жоқ.

VII. Қорытынды.

Нені білдік?

Нені үйрендік?

Тест жұмысы.

VIII.Өлең тыңдау.

Бағалау.

Үйге тапсырма: Сөзжұмбақ құрастыру






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Біріккен с?здерді? емлесі,

Автор: Шынар Кадыловна

Дата: 28.06.2014

Номер свидетельства: 108961


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства