. Ас ?адірін білмеген аштан ?леді, ат ?адірін білмеген жолда ?алады. 2. Д?нді шашпа, нанды баспа. 3. Ас атасы - нан. 4. Ас адамны? ар?ауы. 5. Дастар?анны? басында д?шпан да дос. 6. Тату ?йді? тама?ы т?тті. 7. Ас т?р?ан жерде ауру т?рмайды.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«"Ас д?мді болсын!"»
Сынып: 5 «б» Күні: Сабақтың тақырыбы: Ас дәмді болсын! (септік) Сабақтың мақсаты: 1. Білімділік: Оқушылардың ас, тағам туралы мәлімет беру. 2. Дамытушылық: Оқушылардың қосымша деректер арқылы ой-өрістерін, сөздік қорларын, дүниетанымдарын кеңейту. 3. Тәрбиелік: Оқушыларды дұрыс тамақтануға тәрбиелеу. Сабақтың типі: аралас сабақ. Сабақтың әдіс-тәсілі: баяндау, сұрақ-жауап, әңгімелеу Сабақтың көрнекілігі: ас туралы мақал-мәтелдер, моноблок Пәнаралық байланыс: Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. сәлемдесу. 2. Назарларын саб. аудару ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: Сөздік диктант ІІІ. Жаңа сабақ.
Сендер асханада ас ішіп жатқанда ұстаздар сендерге не дейді? (Ас дәмді болсын!) –тақырыпқа шығу. Тақырып бойынша ой шақыру.
Ас –тағам, дәм. (синоним сөздер)
- түрлері: қою, сұйық
Нан бар жерде ән бар
1. Ас қадірін білмеген аштан өледі, ат қадірін білмеген жолда қалады. 2. Дәнді шашпа, нанды баспа. 3. Ас атасы - нан. 4. Ас адамның арқауы. 5. Дастарқанның басында дұшпан да дос. 6. Тату үйдің тамағы тәтті. 7. Ас тұрған жерде ауру тұрмайды.
Әрқашан-всегда жалғастырды-продолжили
бірге-вместе жақсы көреді-любят
ас дәмді болсын-приятного аппетита
1-тапсырма. Берілген мәтінді оқы, асты сызылған сөздердің жалғауын анықта.
Асан мен Үсен – дос. Екеуі әрқашан асханағабірге барады. Олар тамақтанып жатқанда қастарынан ұстазы өтіп бара жатып, «Ас дәмді болсын!» деді. Екі оқушы рақметін айтты. Олар тамақтануды жалғастырды. Екі дос бірге тамақ ішкенді жақсы көреді.
2 –тапсырма. Көп нүктенің орнына жақшадағы сөзді аударып жаз.
Асан мен Үсен – ... (друзья). Екеуі әрқашан ... (в столовую) бірге барады. Ұстазы ... ... ... (Приятного аппетита) деп айтты.
Есте сақта!
Тамақ ішкенде сөйлеме.
Асханаға кіргенде амандасуды ұмытпа.
Тамақ ішіп жатқандарға «Ас дәмді болсын!» деп айт.
ІІ деңгейлі тапсырма. «Дәмді тағам» сөзін септеп жаз.
А.с. дәмді тағам
І.с. дәмді тағамның
Б.с. ....
І деңгейлі тапсырма. «Ас» тақырыбына ребус жаса.
Әрқашан-всегда жалғастырды-продолжили
бірге-вместе жақсы көреді-любят
ас дәмді болсын-приятного аппетита
1-тапсырма. Берілген мәтінді оқы, асты сызылған сөздердің жалғауын анықта.
Асан мен Үсен – дос. Екеуі әрқашан асханағабірге барады. Олар тамақтанып жатқанда қастарынан ұстазы өтіп бара жатып, «Ас дәмді болсын!» деді. Екі оқушы рақметін айтты. Олар тамақтануды жалғастырды. Екі дос бірге тамақ ішкенді жақсы көреді.
2 –тапсырма. Көп нүктенің орнына жақшадағы сөзді аударып жаз.
Асан мен Үсен – ... (друзья). Екеуі әрқашан ... (в столовую) бірге барады. Ұстазы ... ... ... (Приятного аппетита) деп айтты.
Есте сақта!
Тамақ ішкенде сөйлеме.
Асханаға кіргенде амандасуды ұмытпа.
Тамақ ішіп жатқандарға «Ас дәмді болсын!» деп айт.
3-тапсырма. «Қатесін тап.
Достің, асханаге, тамақті, ішкенда, аспазден.
4-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер.
1. Асан мен Үсен қайда барды?
2. Олар тамақтанып жатқанда қастарынан кім өтті?
3. Ұстазы оларға не деп айтты?
Әрқашан-всегда жалғастырды-продолжили
бірге-вместе жақсы көреді-любят
ас дәмді болсын-приятного аппетита
1-тапсырма. Берілген мәтінді оқы, асты сызылған сөздердің жалғауын анықта.
Асан мен Үсен – дос. Екеуі әрқашан асханағабірге барады. Олар тамақтанып жатқанда қастарынан ұстазы өтіп бара жатып, «Ас дәмді болсын!» деді. Екі оқушы рақметін айтты. Олар тамақтануды жалғастырды. Екі дос бірге тамақ ішкенді жақсы көреді.
2 –тапсырма. Көп нүктенің орнына жақшадағы сөзді аударып жаз.
Асан мен Үсен – ... (друзья). Екеуі әрқашан ... (в столовую) бірге барады. Ұстазы ... ... ... (Приятного аппетита) деп айтты.
Есте сақта!
Тамақ ішкенде сөйлеме.
Асханаға кіргенде амандасуды ұмытпа.
Тамақ ішіп жатқандарға «Ас дәмді болсын!» деп айт.
3-тапсырма. «Қатесін тап.
Достің, асханаге, тамақті, ішкенда, аспазден.
4-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер.
1. Асан мен Үсен қайда барды?
2. Олар тамақтанып жатқанда қастарынан кім өтті?
3. Ұстазы оларға не деп айтты?
Әрқашан-всегда жалғастырды-продолжили
бірге-вместе жақсы көреді-любят
ас дәмді болсын-приятного аппетита
1-тапсырма. Берілген мәтінді оқы, асты сызылған сөздердің жалғауын анықта.
Асан мен Үсен – дос. Екеуі әрқашан асханағабірге барады. Олар тамақтанып жатқанда қастарынан ұстазы өтіп бара жатып, «Ас дәмді болсын!» деді. Екі оқушы рақметін айтты. Олар тамақтануды жалғастырды. Екі дос бірге тамақ ішкенді жақсы көреді.
2 –тапсырма. Көп нүктенің орнына жақшадағы сөзді аударып жаз.
Асан мен Үсен – ... (друзья). Екеуі әрқашан ... (в столовую) бірге барады. Ұстазы ... ... ... (Приятного аппетита) деп айтты.
Есте сақта!
Тамақ ішкенде сөйлеме.
Асханаға кіргенде амандасуды ұмытпа.
Тамақ ішіп жатқандарға «Ас дәмді болсын!» деп айт.
3-тапсырма. «Қатесін тап.
Достің, асханаге, тамақті, ішкенда, аспазден.
4-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер.
1. Асан мен Үсен қайда барды?
2. Олар тамақтанып жатқанда қастарынан кім өтті?
3. Ұстазы оларға не деп айтты?
Әрқашан-всегда жалғастырды-продолжили
бірге-вместе жақсы көреді-любят
ас дәмді болсын-приятного аппетита
1-тапсырма. Берілген мәтінді оқы, асты сызылған сөздердің жалғауын анықта.
Асан мен Үсен – дос. Екеуі әрқашан асханағабірге барады. Олар тамақтанып жатқанда қастарынан ұстазы өтіп бара жатып, «Ас дәмді болсын!» деді. Екі оқушы рақметін айтты. Олар тамақтануды жалғастырды. Екі дос бірге тамақ ішкенді жақсы көреді.
2 –тапсырма. Көп нүктенің орнына жақшадағы сөзді аударып жаз.
Асан мен Үсен – ... (друзья). Екеуі әрқашан ... (в столовую) бірге барады. Ұстазы ... ... ... (Приятного аппетита) деп айтты.
Есте сақта!
Тамақ ішкенде сөйлеме.
Асханаға кіргенде амандасуды ұмытпа.
Тамақ ішіп жатқандарға «Ас дәмді болсын!» деп айт.
3-тапсырма. «Қатесін тап.
Достің, асханаге, тамақті, ішкенда, аспазден.
4-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер.
1. Асан мен Үсен қайда барды?
2. Олар тамақтанып жатқанда қастарынан кім өтті?
3. Ұстазы оларға не деп айтты?
Үй тапсырмасы: Септіктерді қайталау.
ІІІ деңгейлі тапсырма. Жаңа сөздерді жаттау.
ІІ деңгейлі тапсырма. «Дәмді тағам» сөзін септеп жаз.
А.с. дәмді тағам
І.с. дәмді тағамның
Б.с. ....
І деңгейлі тапсырма. «Ас» тақырыбына ребус жаса.
Үй тапсырмасы: Септіктерді қайталау.
ІІІ деңгейлі тапсырма. Жаңа сөздерді жаттау.
ІІ деңгейлі тапсырма. «Дәмді тағам» сөзін септеп жаз.
А.с. дәмді тағам
І.с. дәмді тағамның
Б.с. ....
І деңгейлі тапсырма. «Ас» тақырыбына ребус жаса.
Үй тапсырмасы: Септіктерді қайталау.
ІІІ деңгейлі тапсырма. Жаңа сөздерді жаттау.
ІІ деңгейлі тапсырма. «Дәмді тағам» сөзін септеп жаз.
А.с. дәмді тағам
І.с. дәмді тағамның
Б.с. ....
І деңгейлі тапсырма. «Ас» тақырыбына ребус жаса.
Үй тапсырмасы: Септіктерді қайталау.
ІІІ деңгейлі тапсырма. Жаңа сөздерді жаттау.
ІІ деңгейлі тапсырма. «Дәмді тағам» сөзін септеп жаз.
А.с. дәмді тағам
І.с. дәмді тағамның
Б.с. ....
І деңгейлі тапсырма. «Ас» тақырыбына ребус жаса.
Үй тапсырмасы: Септіктерді қайталау.
ІІІ деңгейлі тапсырма. Жаңа сөздерді жаттау.
ІІ деңгейлі тапсырма. «Дәмді тағам» сөзін септеп жаз.
А.с. дәмді тағам
І.с. дәмді тағамның
Б.с. ....
І деңгейлі тапсырма. «Ас» тақырыбына ребус жаса.
Үй тапсырмасы: Септіктерді қайталау.
ІІІ деңгейлі тапсырма. Жаңа сөздерді жаттау.
ІІ деңгейлі тапсырма. «Дәмді тағам» сөзін септеп жаз.
А.с. дәмді тағам
І.с. дәмді тағамның
Б.с. ....
І деңгейлі тапсырма. «Ас» тақырыбына ребус жаса.
Үй тапсырмасы: Септіктерді қайталау.
ІІІ деңгейлі тапсырма. Жаңа сөздерді жаттау.
ІІ деңгейлі тапсырма. «Дәмді тағам» сөзін септеп жаз.
А.с. дәмді тағам
І.с. дәмді тағамның
Б.с. ....
І деңгейлі тапсырма. «Ас» тақырыбына ребус жаса.
Үй тапсырмасы: Септіктерді қайталау.
ІІІ деңгейлі тапсырма. Жаңа сөздерді жаттау.
ІІ деңгейлі тапсырма. «Дәмді тағам» сөзін септеп жаз.