Тақырыбы: | Оқыту мен оқуда АКТ-ны тиімді пайдалану |
| |
Мақсаты: | АКТ ның тәжірибеде қолданудағы тиімділігі туралы бағыт бағдар беру. АКТ туралы ғылыми ұғымдарлы түсіндіру және оларды қабылдау. Компютермен жұмыс жасау әскерлігін қалыптастыру.АКТ ны пайдалануға деген қызығушылығын арттыру. |
Нәтижесі: | АКТ ның тәжірибеде қолданудағы тиімділігі туралы бағыт бағдар алады. АКТ туралы ғылыми ұғымдарды түсінелді және оларды қабылдайды . Компютермен жұмыс жасау іскерлігін қалыптастырады АКТ пайдалануға деген қызығушылығы артады. |
Дерек көздер: | МАН, сабақта АКТ-ны пайдалану тақырыбына слайд. |
Ресурстар | Көтеріңкі музыка, түрлі түсті қағаздар,қағаздардың түстеріне қарай көңіл күйлерін анықтайтын мәлімет слайд түрінде, видео ролик ,слайд,мәтін, Activ Studio программасы, интернет желісі SWOT сөзі жазылған плакат,білім ағашы, сұрақтар жазылған парақшалар. |
Коучинг барысы |
Кезеңдері, уақыты | Тапсырма | Коучтің іс-әрекеті | Мұғалімнің іс-әрекеті |
1.Ұйымдастыру кезеңі (1 мин) | Сәлемдесу | Әріптестерімен сәлемдеседі. | Сәлемдеседі. |
2.Психологиялық ахуал (2 мин) | Психологиялық ахуал туғызу | Начало формы Конец формы Начало формы «Жетістікке жету өз қолыңда!» ұстанымдар: - Алдыңа мақсат қою - Сені жетістік күтіп тұрғанына үміттену - Әр іске дайын болу - Адымыңды анық бас ,- Алға ұмтылу ,т.бКонец формы | эмоционалдық көңіл-күйін көтеру, шаршағандықтарын басу, жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру |
3. Топқа бөлу (3 мин) | Топтарға бөліну. Ноутбук, планшет,интернет " суреттері бойынша 3 топқа бөлінді. | Мұғалімдерге суреттер беріледі . | Мұғалімдерге берілген суреттер бойынша топқа бөлініп отырады |
4. Миға шабуыл (5 мин) | Оқыту мен оқуда АКТ –ның тиімділігін тәжірибе-ге қолдануға ой салу «Іскерлік ойын ұйымдастыру» | І топ: АКТ деген не? II топ АКТ оқыту мен оқуда қажет пе? ІІІ топ: АКТ-ны сабақта қалай қолданамыз? | . Өз түсініктері бойынша тұжырымдамаларын айтады. |
5. Теория (15 мин) | 1.АКТ-құралдары,түрлері. 2.Компьютерлік тест жасау бағдарламалары | 1.Тақырыпқа байланысты мәтін тарату 2.Презентациямен танысу | 1.Мәтін оқып сұрақтарға жауап береді. 2. Пікір талас |
6. Топпен жұмыс: Түсіну (8мин) | Топтарға тақырыпқа байланысты сұрақ беріледі, сол сұрақ бойынша презентация жасайды. 1.АКТ-ны сабақта не үшін пайдалану қажет? | Қадағалайды, бақылайды, көмек қажет ететін топқа бағыт беріп отырады. | Әр топ берілген тапсырма бойынша теорияны ашып, түсінік береді. Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологиялар туралы түсінік береді |
7. топтық жұмыс ( 5мин) | тапсырма - постер қорғау | 1 тапсырма - Әрбір топ өздерінің тиімді жақтарын мақтайды. 2 тапсырма - Әр топ бір-бірінің тиімсіз жақтарын айтады. | Топ мүшелерінің тақырыпты талдауы, оны постерге түсіруі және қорғайды, жұмысты бағалайды. |
8. Талдау (3 мин) | «Оқыту мен оқуда АКТ –ны пайдалану» SWOT талдау S- күшті жақтары W-әлсіз жақтары O-мүмкіндіктері T-қиындықтары | SWOT талдауды жасау жолдарына түсінік береді. | Топ болып АКТ-ны сабақта пайдалуға SWOT талдау жасайды. |
9.Бағалау (2 мин) | «Білім ағашы» арқылы АКТ-ны сабақта пайдалану деңгейін бағалайды. | «Білім ағашы» әдісін түсіндіру. Бүгінгі сабақ туралы ұсыныс, пікірлеріңізді стикерге жазып ілулеріңізді сұраймын | «Білім ағашы» арқылы АКТ-ны сабақта пайдалану деңгейе туралы пікірлерін стикерге жазып іледі. (Стикер) |
10.Кері байланыс (3 мин) | мұғалімдерге бүгінгі коучингтен алған әсері туралы сауалнамаға жауап беру ұсынылады. Сауалнама сұрақтары: 1.Сізге коучинг сабағының мақсаттары түсінікті болдыма? 2.Сізге оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер ұсынылдыма? 3. Коучинг сабағының өткізілу барысы Сіздің қызығушылығыңызды тудырдыма? 4. Коучинг сабағы кезінде қандай да бір жаңа нәрсе үйрендіңізбе,не үйрендіңіз? 5. Коучинг сабағы Сіздің өзіңіздің оқыту және оқу тәжірбиеңізге өзгеріс енгізуге жігерлендірдіме? 6. Сіздің жаңа тәсілдерді қолдануға сенімділігіңіз арттыма? | Әр мұғалімге жеке парақшаларды таратады, сауалнама алады кері байланыс алады. | Парақшаға бүгінгі коучинг туралы сауалнамаға жауап жазады. Кері байланыс береді. |
11.Рефлексия | "Әлемді 20 жылдан кейін қалай елестетесің - " | бейнесюжет көру | Қатысушылар қиялына ерік береді. |