kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?алада?ы адам е?бегі. Зауытта

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты: Та?ырыпты т?сініп, зауытты? ж?не зауытта?ы маман иелеріні? е?бегін тал?ылап ба?алау?а жетелеу

Міндеттері:

1.Білу, т?сіну (т?мен) міндеттері

2. ?олдану (орташа) міндеттері

3.Талдау; ба?алау (жо?ары талдау) міндеттері

4.Жасау (жо?ары жина?тау) міндеттері

К?тілетін н?тиже:

- зауытта?ы е?бек туралы т?йінді идеяларды т?сінеді;

- б?рын?ы білімдерін ?олданады;

-топта талдап, ба?алайды;

-с?ра?тар?а д?рыс жауапты табады;

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сакенова Д.Б.»



Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақтың тақырыбы: Қаладағы адам еңбегі. Зауытта

Сабақтың мақсаты: Тақырыпты түсініп, зауыттың және зауыттағы маман иелерінің еңбегін талқылап бағалауға жетелеу

Міндеттері:

1.Білу, түсіну (төмен) міндеттері

2. Қолдану (орташа) міндеттері

3.Талдау; бағалау (жоғары талдау) міндеттері

4.Жасау (жоғары жинақтау) міндеттері

Күтілетін нәтиже:

- зауыттағы еңбек туралы түйінді идеяларды түсінеді;

- бұрынғы білімдерін қолданады;

-топта талдап, бағалайды;

-сұрақтарға дұрыс жауапты табады;

Сабақ типі: жаңа білімді меңгеру



Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,сыни тұрғыда ойлауға уйрету,оқытуды бағалау және оқуды бағалау,оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес білім беру және оқыту,талантты және дарынды балаларды оқыту.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер: «Жылы лебіз», «Өрмекші торы»,«Кестеге түсіру», «Екі жұлдыз бір тілек».

Сабақ кезеңдері, уақыты

Кезеңнің мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау, оқу үшін бағалау

Ресурстар

Кіріспе

10 минут

1.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

1.«Жылы лебіз» сын есім

2. «Өрмекші торы» үй жұмысын сұрау

3.Топқа бөлу


1.Жылы лебіз айтқызу

2.Үй жұмысын сұрау

3.Топқа бөлу

1.Жылы лебіз айтады

2.Үй жұмысын айтады

3.Топқа бөлінеді

Ауызша мадақтау

Жіп

Тұсаукесер

5 минут

1.Қызығушылықты ояту. Ой шақыру /видео, слайд/

2.Табысқа жетудің қадамдарын анықтау

1. Көрсету /видео, слайд/

2-Қандай ой туғызып отыр?

3. Тақырыпты ашу


Оқушылар ойларын айтады/2-3 сөз тақтаға мұғалім жазу/


Интер белсен ді тақта

видео

слайд

Негізгі бөлім

20 минут

Мағынаны тану, ажырату

БАҒАЛАУ (формативті)

«Басбармақ»

«Кестені толтыру»

«2 жұлдыз бір тілек»

1.Мәтінді оқыту/жеке/

2. Сергіту жасату

3. Кестені толтырту

Плакаттағы кестеде: 3 топқа 3 түрлі құрылған тапсырманы орындату.

4. «2 жұлдыз бір тілек» бағалату

1. Мәтінді оқиды

2. Сергіту жасайды

3.Кестені толтырады«Плакаттағы кестеде: 3 топқа 3 түрлі құрылған тапсырманы орындайды


4. «2 жұлдыз бір тілек» бағалайды

1.«Басбармақ»

Мен түсінемін

Мен түсінген-деймін

Мен түсінбедім

«2 жұлдыз бір тілек»

2.Мадақтау айту


оқулық


Қара жорға

плакат

Қорытынды

10 минут

1.Ой-толғаныс

2.БАҒАЛАУ(формативті)

Смайлик

Эссе

Зауыттағы мамандардың еңбегі

Үйге:



смайлик

































Міндеттері:

1.Білу, түсіну (төмен) міндеттері

2. Қолдану (орташа) міндеттері

3.Талдау; бағалау (жоғары талдау) міндеттері

4.Жасау (жоғары жинақтау) міндеттері











Қысқа мерзімді сабақ жоспары

4/74 сабақ жоспары

Сыныбы: 1

Пәні: Сауат ашу

Тақырыбы:Сейілхан Асқаров «Шығыс жұлдызы» Заттың атын білдіретін сөздер

Мақсаты: Сыни тұрғыдан ойлау арқылы мәтіннің мазмұнын ашып, заттың атын білдіретін сөздер туралы білімдерін тексеру.

Міндеттері:

-батыр туралы түйінді идеяларды түсіу;

-мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру;

-заттың атын білдіретін сөздерді ажырату;

-сұрақтарға дұрыс жауапты табу;

Күтілетін нәтиже:

- батыр туралы түйінді идеяларды түсінеді;

--мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастырады;

-заттың атын білдіретін сөздерді ажыратады;

-сұрақтарға дұрыс жауапты табады;

Сабақ типі: жаңа білімді меңгеру

Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,сыни тұрғыда ойлауға уйрету,оқытуды бағалау және оқуды бағалау,оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес білім беру және оқыту,талантты және дарынды балаларды оқыту.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер: «Жақсы тілек», «Шеңбер ішіндегі дөңгелек», «Тақырыптық түйінді сөздер», «Карусель»,«Венн диаграммасы», «Критерийлер».

Сабақ кезеңдері, уақыты

Кезеңнің мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау, оқу үшін бағалау

Ресурстар

Кіріспе

5 минут

А.Психологиялық көңіл-күйді реттеу

Мақсаты: оқушының өзіндік пікірін қалыптасады.

Ә.Топқа бөліну

Мақсаты: сенімді қарым-қатынас қалыптасады;




А. Шаттық шеңберін құру

Жақсы тілек айту

Ә.Топқа бөлу

Түрлі таяқшалармен бөліну

А.Шаттық шеңберінде тілек айтты

Ә. Топқа бөлінді.


Жарайсыңдар!



«Біздің аула достығы»

Сарра Ахунбекова




Тұсаукесер

5 минут

«Шеңбер ішіндегі дөңгелек» әдісі

Мақсаты: кері байланыс жасау





Мұғалім бақылайды



Қарсы тұрған оқушы сұрақ қояды,екіншісі жауап береді. Бірнеше мәрте орын

ауысады.сұрақ –жауап қайталанады.

А,В.С белсенді

қатысады

Тамаша!





Негізгі бөлім

23 минут

Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау





«Тақырыптық түйінді сөздер» әдісі

Мақсаты:оқылатын мәтін туралы ой қозғау

Мәтінді түсініп, мәнерлеп оқу

Мақсаты: Тақырыпты түсіну деңгейін арттырып, талқылау дағдыларын дамыту


Сергіту сәті

Мақсаты:ой,дене мүшелерін сергіту






«Венн диаграммасы» әдісі


Мақсаты: заттың атын білдіретін сөздерді ажырату





Бағалау «Карусель»

Мақсаты:Топтың жұмыстарын бағалай білу

Батыр қыз таныстырылымы

Бұл батырды білесіңдер ме?

-Бұл сабақта қандай жұмыстар жүргіземіз?

Парақшаларға жазылған көп сөздерден түйінді сөздерді сабаққа байланысты жинақтап алу.


Жеке оқыту


Сергіту сәті «Иық пен иық, алақан мен алақан,тізе мен тізе...»




« Шығыс жұлдызы» және

«Батырмен кездесу» мәтінінен заттың атын білідіретін сөздерді

қос қос шеңбер сызылған флипчартқа тізу

Топтың жұмысы келесі топтарға ауысады, бағаланады.

Жеке ойланады,

Жұпта,топта бөліседі.

2 слайд арқылы дұрыс

жауап алады.




Топта шағын ойталқы жүреді



Жеке оқиды


Қозғала жүріп естігендерін жұптаса

жасайды.



Екі мәтін бойынша заттың атын білідретін сөздерді

толтырады.Ортаң

ғы бөлігіне «ортақ» заттың атын білдіретінін жазады


Келесі топтарға ауысады.

Бағалайды


А,В.С белсенді

Қатысады




Жарайсыңдар!
























Түрлі-түсті стикерлермен

бағалайды

Интербелсенді тақта

1 слайд


2 слайд





Оқулық












Флипчарт






Түрлі-түсті стикер


Қорытынды

12 минут

Жеке жұмыс

Тест жазу

Мақсаты:заттың атын білдіретін сөздер бойынша білімдерін тексеру

Тест жазу


Мұғалімнің бақылауы


Оқиды.

Жазады

Өзін-өзі бағалайды



Критерийлер бойынша бағалау




Тест










Просмотр содержимого презентации
«Сакенова Д.Б.»

Қайырлы таң!

Қайырлы таң!

І. Ұйымдастыру  «Жылы лебіз»

І. Ұйымдастыру «Жылы лебіз»

«Өрмекші торы» 1. Фермер қожалығы деген не? 2. Фермер қожалығында не бар? 3. Олар кімге жұмыс істейді? 4. Фермер қожалығының қандай түрлері  бар? 5. Шағын кәсіпорындар қандай өнім  шығарады?

«Өрмекші торы»

1. Фермер қожалығы деген не?

2. Фермер қожалығында не бар?

3. Олар кімге жұмыс істейді?

4. Фермер қожалығының қандай түрлері

бар?

5. Шағын кәсіпорындар қандай өнім

шығарады?

Топқа бөлу

Топқа бөлу

ІІ. Білім

ІІ. Білім

Сабақтың тақырыбы:    Қаладағы адам еңбегі. Зауытта

Сабақтың тақырыбы:

Қаладағы адам еңбегі. Зауытта

ІІІ. Мағынаны тану  Түсіну   Оқулықпен жұмыс Кітап - білім бұлағы.

ІІІ. Мағынаны тану Түсіну

Оқулықпен жұмыс

Кітап - білім бұлағы.

«Басбармақ» Түсіндім Түсінбедім

«Басбармақ»

Түсіндім

Түсінбедім

«Кім тапқыр?» ойыны Токарь Жұмысшылар Оператор Зауыттағы автомашина жасаудың мамандық иесі Инженер конструктор Суретші дизайнер

«Кім тапқыр?» ойыны

Токарь

Жұмысшылар

Оператор

Зауыттағы автомашина жасаудың мамандық иесі

Инженер конструктор

Суретші дизайнер

Қазақстандағы зауыттың түрлері

Қазақстандағы зауыттың түрлері

  • Азот түк зауыты
  • Алматы ауыр машина жасау зауыты
  • Алматы эталон зауыты
  • Атырау машина жасау зауыты
  • Ақсай сүт зауыты
  • Ақсу ферроқорытпа зауыты
  • Ақтау пластикалық масса зауыты
Павлодар алюминий зауыты Павлодар машина жасау зауыты Павлодар мұнай-химия зауыты Петропавл атқарушы тетіктер зауыты Петропавлдағы машина жасау зауыты Полипропилен (Атырау химия зауыты) Қарағанды металл бұйымдары зауыты Қарағанды металл конструкциясы зауыты
  • Павлодар алюминий зауыты
  • Павлодар машина жасау зауыты
  • Павлодар мұнай-химия зауыты
  • Петропавл атқарушы тетіктер зауыты
  • Петропавлдағы машина жасау зауыты
  • Полипропилен (Атырау химия зауыты)
  • Қарағанды металл бұйымдары зауыты
  • Қарағанды металл конструкциясы зауыты
  • Құрылыстық құрылымдар зауыты
Восток машина жасау зауыты Радиотехника зауыты (Петропавл) Үлбі металлургия зауыты Орал механикалық зауыты Шымкент мұнай өңдеу зауыты

Восток машина жасау зауыты

Радиотехника зауыты (Петропавл)

Үлбі металлургия зауыты

Орал механикалық зауыты

Шымкент мұнай өңдеу зауыты

Сергіту сәті

Сергіту сәті

IV. Қолдану - Талдау  Топтық жұмыс Зияны Пайдасы

IV. Қолдану - Талдау Топтық жұмыс

Зияны

Пайдасы

V. Жинақтау  Зауыт

V. Жинақтау Зауыт

VI .Қорытынды  Автомашинаның моделін жасап шығару   1.Инженер – конструктор 2. Суретші дизайнер 3. Токарь (станок) 4.Жұмысшылар 5. Оператор (автомат –станок)   Әр маман иелерінің атқаратын қызметі

VI .Қорытынды Автомашинаның моделін жасап шығару

1.Инженер – конструктор 2. Суретші дизайнер 3. Токарь (станок)

  • 4.Жұмысшылар 5. Оператор (автомат –станок)

Әр маман иелерінің атқаратын қызметі

1 .Қандай зауыттар болады? 2.Зауытта кімдер жұмыс істейді? 3.Автомашина зауыты қандай машиналар жасап шығарады? 4.Қала мен ауыл еңбегінің айырмашылығы қандай? 5.Қазақстанның қай жерлерінде автомашина зауыты бар?

1 .Қандай зауыттар болады?

2.Зауытта кімдер жұмыс істейді?

3.Автомашина зауыты қандай машиналар жасап шығарады?

4.Қала мен ауыл еңбегінің айырмашылығы қандай?

5.Қазақстанның қай жерлерінде автомашина зауыты бар?

Заводта автомашинаның жасалып шығарылуы

Заводта автомашинаның жасалып шығарылуы

Рефлексия

Рефлексия

Бағалау

Бағалау

Назарларыңызға  рахмет!

Назарларыңызға рахмет!


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: ОБЖ

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
?алада?ы адам е?бегі. Зауытта

Автор: Сакенова Динара Болатовна

Дата: 11.05.2015

Номер свидетельства: 209876


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Распродажа видеоуроков!
1690 руб.
2110 руб.
2110 руб.
2640 руб.
1690 руб.
2110 руб.
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства