Мета: скласти з учнями правила безпечної поведінки в школі та
попередження травматизму під час навчальної праці, з'ясувати причини травматизму учнів в школі, розвивати мислення, мовлення, вміння висловлювати думки, спонукати учнів до виконання правил безпечної поведінки в школі на прикладі власних вчинків, виховувати обережність, дисциплінованість, уважність.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Безпека в школі. Дисципліна і порядок. »
Урок з основ здоров’я в 2–А класі
Тема: « Безпека в школі. Дисципліна і порядок.»
Мета: скласти з учнями правила безпечної поведінки в школі та
попередження травматизму під час навчальної праці, з'ясувати причини травматизму учнів в школі, розвивати мислення, мовлення, вміння висловлювати думки, спонукати учнів до виконання правил безпечної поведінки в школі на прикладі власних вчинків, виховувати обережність, дисциплінованість, уважність.
Обладнання: презентація на тему: « Безпека в школі», картки з завданням , картки – плутанки ( анограми ), сигналки, кольорові олівці, ілюстрації , малюнки дітей «Небезпечні ситуації в школі», пам’ятки, відео - ролик фортепіано, магнітофон
1 слайд Хід уроку:
І. Організація класу.
Встали діти всі тихенько. Посміхнулися раденько…
2 слайд
Пролунав дзвінок - Починається урок
Будем працювать старанно
Щоб почути у кінці
Що у наші 2 –м класі
Діти просто МОЛОДЦІ!!!
Девіз уроку: 3слайд
Не просто слухати, а чути
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати,
Дружно і плідно працювати
4 слайд
Доброго ранку, сонце привітне! Доброго ранку, небо блакитне! Доброго ранку, в небі пташки! Доброго ранку, маленькі дубки! Я вас вітаю, я вас люблю!
ІІ. І. Актуалізація знань учнів.
1. Вступне слово .
Зараз у нас з вами буде урок з основ здоров’я . А навіщо ж ми вивчаємо цей предмет в школі.? ( Щоб всі діти вчилися піклуватися про здоров’я.)
Сьогодні нас чекає серйозна розмова про збереження здоров’я в школі. Урок наш незвичайний, ми проведемо його на безпечній стежині, а допоможе в цьому наш вірний помічник – комп’ютер. Щоб бути здоровим треба змалку вчитися цінувати і берегти своє ? --- здоров’я. Тож, згадаємо на початку уроку, як про здоров’я говорить народна мудрість, тобто, які прислів’я ви знаєте?( Мозкова атака) на перевірку багажу ваших знань про здоров’я. В цьому нам допоможе гра: «Жвавий м’ячик»
(Діти розповідають прислів’я про здоров’я. ) 5 слайд
А зараз скажіть мені, будь ласка , про що ми розмовляли на минулому уроці?
6 слайд
Щоб бути здоровим і зібраним, треба дотримуватись----? розпорядку дня.
Що ж таке розпорядок дня?
Розпорядок дня - це точно встановлений розпорядок життя людини протягом дня, необхідний для збереження здоров’я.
Покажіть нам свій особистий розпорядок дня.
А тепер попрацюйте в парах і проведемо гру «Пінг –понг»
(задаємо питання сусіду,що він робе в той чи інший час, він відповідає, і—навпаки. )
7 слайд
1 пара
У котрій годині ти просинаєшся?
2 пара
Коли в тебе вільний час і чим ти тоді займаєшся?
3 пара
Чи є в тебе час на допомогу батькам ?
ІІ. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми і мети уроку.
Так , дотримання розпорядку дня виховує у вас зібранність , подалі успішність у досягненні поставленої мети. Але ж, де б ви не були, треба постійно дбати про своє здоров’я та людей ,які вас оточують. Та про свою безпеку. Бо більшість відсотка збереження здоров’я, залежить саме від вас самих. Одже, зверніть увагу на свій розпорядок, діти, більшість часу у житті ви проводити в школі. Особливо , ті, хто ще ходе в ГПД. Тому, наскільки безпечніше буде ваше перебування в школі , залежить і ваш стан здоров’я, і взагалі ваше життя. ,( заплющили очі, що може статися, якщо ви не дотримуєтесь правил безпечної поведінки,? небезпечні ситуації, травми, хвороби можуть очікувать нас в школі.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Отже, і темою урока у нас сьогодні буде _ 8 слайд ____хором
«Безпека в школі.Дисципліна і порядок.»
Зараз я візьму інтерв’ю9 слайд
_ Які правила поведінки в школі вам відомі?
мікрофон
1. До класу заходь спокійно,проходь до свого місця і сідай;
2. На перервах виходь з класу. Бо приміщення треба провітрювати;
3.Не відкривай самостійно вікна.
4. Не грайся ручками , олівцями, ножицями - це небезпечно;
Вправа «Очікування»10 слайд
Діти, погляньте, що намальовано на слайді?
Так, це річка з двома берегами. Перший берег – берег надій, а другий берег – берег реалізованих надій. Зараз ми з вами на березі надій.
А що ви очікуєте від уроку? Про що ще бажаєте дізнатись?- це ваші надії
( - Як уникнути небезпеки?
- Яких правил треба дотримуватись?
Як виховувати в собі дисципліну?)
Тож, сподіваюсь ,що урок не мине вам марно , і ви обов’язково візьмете для себе, щось важливе. І потрапите в кінці уроку на другий берег, де ваші очікування здійсняться. Там росте дерево ,яке запалає тоді, від ваших мрій.
ІV. Фізкультхвилинка. 11 слайд
У класі ми не обходимось без Правил для учнів. То ж, давайте перевіримо…
Спитає вчитель---ТРЕБА ВСТАТИ
Дозволить сісти --- тихо сядь.
Сказати хочеш – не шуми, а тільки руку підніми.
У школі парту бережи,
І на парті не лежи.
Щоб урок минув не марно, Треба сісти рівно, гарно.
Не базікать на уроках,
Як папуга чи сорока.
А та як ми живемо з вами в якому містечку? КАЛИНКА . То ж, повторимо Калинкові правила.
12 слайд
Звучить фортепіано ( діти співають та підтанцьовують)
Правила в нас Калинкові - честі, доброти й любові
Основне правило в нас… ЯКЕ? Люби себе - люби інших , як себе!
Отже, люби їх , як себе. Ти , калинко, не лінуйся, потягнися, посміхнися.
Не забудь зробить зарядку, речі всі тримай в порядку.
Ми у Калиновім містечку, як пташенята і гніздечку,
Будуть нас добре тут навчати , а ми дорослих поважати. Тож, будемо старатися!
- Молодці! Ви всі виконуєте правила поведінки на уроках.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
А зараз ми дізнаємось, якими ж повинні бути учні в школі?.
13 слайд
1.Об’єднаємось в групи і розшифруємо слова. Я роздам кожній групі букви – склади, а вам з них треба скласти слова - відповіді. Крім того ви наклеїте їх на картон, а ми подивимось , яка група це виконає дружніше?
- Так, мудрими, чемними, чесними, чуйними, щирими, вдячними.
14 слайд 2.Робота в зошиті (ст.34)
№1. Розгляньте малюнки.
Як треба поводитись на перерві ? Допишіть , де потрібно, НЕ
Обміняйтеся своїми зошитами з сусідом по партІ та перевірте один одного. Чи є учні ,які знайшли помилки , або не згодні з думкою товариша?
№ 2 Розгляньте малюнки.
Кому з дітей загрожує небезпека? ЧЕРВОНИЙ ОЛІВЕЦЬ
Зафарбуй кружечки червоним кольором.
Небезпека загрожуєтим, хто ..
Розмовляє з повним ротом;
Сміється під час харчування;
Бігає з виделками.
СЛАЙД №15 Новини від каналу НВК - ТV
А зараз на уроці сюрприз . Наш клас перетворюється на студію каналу
НВК – ТV. ( запис сигалу ) Працюють ведучі – диктори каналу. ПОВЕРТАЄТЬСЯ дошка - наочність )
СТУДІЯ КАНАЛУ НВК- ТV , фото класу.
Добрий день, шановні глядачі! З вами ведучі новин НВК – ТV
Зіновчук Софія та Тітов Євгеній.
Тема нашого випуску : дитячий травматизм.
Аналізуючи причини нещасних випадків, дуже прикро усвідомлювати те, що більшості нещасних випадків можна було б запобігти.
Профілактична робота буде ефективною, коли всі учні будуть не тільки вивчати, а розуміти правила безпечної поведінки в школі.
Шкільний травматизм діти дістають на уроках фізкультури, під час перерв, у класах, у їдальні, в коридорах.
Основними причинами шкільного травматизму є недостатня свідомість учнів, щодо можливих наслідків пустощів на перервах.
Учитель:ПОДИВІТЬСЯ НА результати досліджень слайд № 15
Висновки підтверджують, що більшість травм отримують саме молодші школярі, тобто учні 1-4 класів.
В Україні нещасні випадки посідають третє місце серед основних причин смерті.
Щороку зазнають ушкодження здоров'ю приблизно 2 млн. людей.
Смертельно травмується більше 70 тис. осіб.
У НВК 13 , міста Дніпродзержинськ учень 5-А класу Акуленко Данил ударив ногою однокласника Мовчанова Микиту по руці. В результаті чого стався перелом кисті руки. Хлопчик потрапив у лікарню з переломом.
Учень 2-А класу Швець Ігор, граючись, штовхнув свого однокласника Вихреста Давіда. В результаті падіння сталось сильне пошкодження руки. Це, знову ж таки ,привело до лікарні.
слайд № 16 ДИАГРАМА Учитель: ПОДИВІТЬСЯ НА результати досліджень До нас на урок ми запросили журналіста
Виходе дівчинка кореспондент
Добрий день! В студії каналу НВК –ТВ її ведуча , Полюлях Дар’я. На перерві я взяла інтерв’ю в учнів. А чи знають вони правила для учнів? Чому ж тоді порушують ці правила?
А зараз репортаж з місця подій. Увага на екран.Слайд №17
Ось, на жаль, як поводяться наші учні.
Найкращим відпочинком на перерві є проведення цікавих ігор, а не бешкетування.
Від дотримання правил поведінки в школі та правил ТБ залежить здоров'я школяра.
Тобто, ми повинні сьогодні з’ясувати - звідкіля ці проблеми?
Які місця у школі, на вашу думку, можуть бути небезпечними? Слайд № 18
(Коридор, їдальня, спортивний зал, сходинки)
А тепер кожна группа класу повинна скласти правила безпечної поведінки:
Зараз ми об’єднаємось у групи за деякими рисами характеру та отримуємо такі завдання Слайд № 19
1 группа : ( сюди підійдуть ті, хто вважає себе дуже жвавим та рухливим:
правила безпечної поведінки в коридорі;
2 группа: (сюди підійдуть ті, хто вважає себе спокійними та врівноваженими):
правила безпечної поведінки на уроках трудового навчання;
3 группа: (сюди підійдуть ті, хто вважає себе спортивним та організованим): правила безпечної поведінкиу спортивному залі;
4 группа: (сюди підійдуть ті, хто вважає себе самостійним)
правила безпечної поведінкипід час уроків;
5 группа: (сюди підійдуть ті, хто вважає себе охайним та бережливим);
правила безпечної поведінкив їдальні;
6 группа: (сюди підійдуть ті, хто полюбляє ігри)
правила безпечної поведінкина перерві.
Зараз за допомогою кубування ми з’ясуємо, в якій черзі будуть утворюваться кола друзів. Спікера груп запишуть слова, яких не достає у правилах . Відповіді: міркуємо .
Кубик визначає 1-й колір----червоний------------------------
Відповіді: міркуємо та знаходимо у підручнику
група: правила безпечної поведінки в коридорі:
- Не бігати по коридорах і сходах;
Не штовхатися ;
Не ставити підніжок;
Не з’їзджати у вестибюлі .
2 група правила безпечної поведінки на уроках трудового навчання:
Стежити за порядком на парті;
Інструменти можна брати тільки з дозволу вчителя;
Передавати ножиці кільцями;
Не гратися інструментами.
3 група правила безпечної поведінкиу спортивному залі:
Не заходити до спортзалу без учителя;
Виконувати чітко команди фізрука;
Виходити організовано.
4 група правила безпечної поведінки під час уроків:
- Уважно слухати вчителя;
- Не заважати;
- Підняти руку , коли треба звернутися до вчителя;
- Не вигукувати, якщо тебе не спитали;
-Не користуватися мобільним телефоном.
5 група правила безпечної поведінкив їдальні;
-Заходити в їдальню спокійно. Дотримуватись черги;
-За столом сидіти правильно, їсти красиво;
-Бажати друзям « СМАЧНОГО»;
-Розмовляти тихим голосом;
В їдальні не бігати;Не гратися столовими приборами.
Пам’ятати , що хліб – це святе. Не можна його кидати.
6 група: правила безпечної поведінки на перерві
Не смітити ,
поважати працю чергових та прибиральниці;
Якщо треба когось покликати не кричу , підійду ближче;
Від дотримання правил поведінки в школі та правил ТБ на уроках
залежить здоров'я школяра.
Добре, ми склали правила .
Слайд № 20 ТАНЦІ
А зараз підійшов час трішки відпочити . Улюбленим відпочинком для вас є танці. Тому, танцювальну паузу нам проведе вчитель танців. Звучить музика, діти танцюють
І ми з вами опинились вже на іншому березі річки . Берег здійснених надій.
Чи здійснилися ваші очікування? Так. Тож, і дерево яке я вам обіцяла ось.
Слайд №21
Зверніть увагу на це чарівне дерево , яке росте на березі здійснених надій. Зараз на ньому з’являтимуться ваші побажання після сьогоднішнього уроку.
Будь ласка , якими ви мрієте бути людьми?
Добропорядними , чесними, дисциплінованими , вдячними, слухняними, вихованими, обережними, уважними, турботливими, доброзичливими, самостійними А саме головне - ВСІ: дисциплінованими!
Я хочу подякувати всім учням за роботу на уроці На уроці сьогодні ( Відмінно. Активно. Чудово. Старанно) працювали---------------------------------
А зараз за допомогою Гри: «Броунівський рух» ми підведемо підсумки. Звучить музика НВК…… , діти рухаються по класу та шукають продовження своїх речень.
Діти читають:
Дотримуватися розпорядку дня –
Це правильно, тому що…
тоді ти будеш зібраним та успішним
Я впевнений, в тому що…
Необхідно постійно виконувати правила для учнів
І тоді ти нікому не нашкодиш
Я добре знаю, що…
Про здоров’я треба піклуватись змалку
Я переконаний в тому, що…
Дисципліна – це порядок і безпека в школі.
(Діти повертаються на місця )
Ну а зараз підійшов час запросити до нас найголовнішу в нашому шкільному житті Королеву Дисципліну. Вона весь час спостерігає за вами і щось хоче сказати.
Добрий день, діти ! Я дуже хочу подружитись з вами і залишитись в вашому класі назавжди І , якщо ви будете зі мною з злагоді , то все у вас буде гаразд, безпека буде поруч. Я бачу тут в класному куточку прізвища учнів , які заслуговують на подяку за зразкову поведінку. Тому, цих дітей сьогодні слід визначити . Це:
МОЛОДЦІ!!!
А для всіх дітей я приготувала пам’ятки . 10 золотих правил Хай вони будуть у ваших щоденниках , щоб ви ніколи не забували про дисципліну в школі.
Звучить пісня « Це наше з тобою НВК…
Я бачу, що всі ваші очікування здійснились. Я вдячна вам за роботу на уроці. слайд № 22