kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

К?лкіні ?ор?айы?!

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ма?саты: 1.О?ушы бойында?ы  к?йзеліс белгілерін же?уге к?мектесу.

                    2.Коммуникативтілік ?абілеттерін дамыту.

Тапсырмалар жоспары:

  • «Тілек шо?ы»
  • Ойын – жатты?у ж?ргізу
  • Жаман эмоциялардан арылу жатты?уы
  • К?лкілер суретінен коллаж жасау
  • Сергіту с?ті «К??ілді к?н»
  • ?уанышты? суретін салу

Саба? барысы

1. Кіріспе с?з

О?ушылармен амандасу. Тренингке психологиялы? т?р?ыдан  дайындап, ережелермен таныстыру.  

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«К?лкіні ?ор?айы?! »

Тренингтің тақырыбы: «Күлкіні қорғайық!»

Мақсаты: 1.Оқушы бойындағы күйзеліс белгілерін жеңуге көмектесу.

2.Коммуникативтілік қабілеттерін дамыту.

Тапсырмалар жоспары:

  • «Тілек шоғы»

  • Ойын – жаттығу жүргізу

  • Жаман эмоциялардан арылу жаттығуы

  • Күлкілер суретінен коллаж жасау

  • Сергіту сәті «Көңілді күн»

  • Қуаныштың суретін салу

Сабақ барысы

1. Кіріспе сөз

Оқушылармен амандасу. Тренингке психологиялық тұрғыдан дайындап, ережелермен таныстыру.

2. «Тілек шоғы». Оқушылар өзара қолдан жасалған жауқазын гүлдерін бір – біріне сыйлау арқылы тілек айтып шығады. (Слайд көрсетіліп,әуен ойнап тұрады)

3. Ойын «Театр» (слайд)

Оқушыларды екі топқа бөлемін. Әр топтан бір – бір оқушы ортаға шығып, кез-келген эмоциялық көңіл-күйді көрсетеді. Әр топ мүшелері ол көңіл-күйді жалғастырып әкетуі тиіс. Қарсы топ табуға тырысады.

Соңғы оқушыдан көңіл-күйдің жауабы сұралады.

  • Бұл көңіл-күйді мимикалық тұрғыдан көргенде қандай сезімде болдыңдар?

  • Белгілі бір көңіл күйге түсу қандай сезім тудырды? Неге?

  • Жағымсыз эмоциялар кезінде не істеуге болады? (талқылау)

  • Енді эмоцияларымызды тежейтін болсақ қандай күйде болатынымызды көзбен көрейікші (ортаға бір оқушы шығарылады, ортаға шыққан оқушының эмоциясын көрсете алады деген мүшелерін түрлі ленталармен ораймыз)

  • Ауызды – айғайлап ұрсыспау үшін

  • Көзді – жек көрінішті сезімін көрсетпеуі және жыламауы үшін

  • Құлақты – артық сөздерді естімеуі үшін

  • Қолдарды – төбелеспеу үшін

  • Аяқтарды – жаман жерде жүрмеуі және теппеуі үшін

  • Жүрегін – қиналмас үшін

Енді қарандаршы, бұл адам не істей алады? Ол айналасындағы жақсылықтарды көре ала ма?, Өз ойын ашық айта ала ма? Қуанып, өзгелерге сене ала ма?т.б

Енді не көріп тұрсыңдар балалар? Бұдан қандай қорытынды шығаруға болады?

(оқушылардың ойлары тыңдалады)

Қорытынды(психолог) :Сезімсіз,эмоциясыз адам болмайды. Қысылып тұрған сезім адамда сенімсіздікпен қорқыныш тудырады. Сонымен ,сезімді тұншықтыруға болмайды екен. Енді, не істейміз? (талқылау)

Психолог: Иә, бүгін біз сезім әлемімен танысып шықтық. Адам баласы кез – келген жағдайға кері әсер көрсетеді екен. Мысалы: қобалжу, қуану, қорқу, қайғыру. Ол қалыпты жағдай. Сол арқылы сыртқа өзінің жай – күйін көрсетеді.

Сонымен қатар, біз эмоцияларды түрлі жолмен көрсетуге болатынын білдік.

Мысалы: сөзсіз қимылдар арқылы, сөзбен, ашумен. Ол екі адамның өзара

әрекетінен пайда болады. Оның екі түрі бар: жағымды және жағымсыз.

Жағымды болса қуанамыз, жағымсыз болса қаймығамыз. Қандай жағдай

болғанда да сезім сыртқа шығарылуы тиіс.

4. «Жағымсыз эмоциялардан арылу»

Оқушылар параққа жағымсыз жайттарын жазып, оны шимайлап, ұсақтап

жыртып қоқысқа тастайды.

5. Енді жаттығуымызды ары қарай көңілді, көтеріңкі көңіл күймен жалғастыру

үшін «күлкілер» суретінен коллаж жасаймыз.Коллажды тақтаға іліп қоямыз.

Сергіту жаттығуы (таспадан көрсету) «Көңілді күн».

6. Постермен жұмыс «Қуаныштың суретін салу»

7. Рефлексия

Психолог: Бүгінгі сабағымды өзін-өзі бағалау декларациясының авторы

Вирджини Сатирдің сөзімен аяқтағым келіп тұр.

– Мен –ол мен! Менің жеңістерім де, жеңілістерім де, қателіктерім де,

жетістіктерім де маған тиесілі. Мен өз –өзіме тиесілімін. Сондықтан да

мен өзімді – өзім қалыптастырамын. Мен – ол мен! Мен оған

қуаныштымын. Ол – керемет сезім.


















Жамбыл ауданы

Қарғалы ауылы


№ 4 Қарғалы орта мектебі












Тақырыбы: «Күлкіні қорғайық!»

(тренинг сабақ)







Дайындаған психолог: Ғазизова Жансая

Ғазизқызы





















2014-2015 оқу жылы


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Обществознание

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс

Скачать
К?лкіні ?ор?айы?!

Автор: ?азизова Жансая

Дата: 24.01.2015

Номер свидетельства: 160507


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства