kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект уроку на тему "Яку роль в житті людини відіграє родинне коло, свята і звичаї"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тема: Яку роль відіграє в житті людини родинне коло, сімейні свята і традиції.
Мета: - розкрити суть понять: родинне коло, сімейні свята, традиції; визначити яку роль в житті людини відіграє родинне коло та чому необхідні взаємоповага, допомога та чуйність в родинному колі, розглянути причини конфліктів в стосунках з рідними та способи їх уникнення;- розвивати навики та вміння характеризувати свою поведінку в сім’ї, наводити приклади сімейних свят і традицій, розв’язувати ситуативні завдання;-  виховувати такі соціальні якості: як почуття патріотизму, поваги до своєї родини, терпимість, толерантність.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: текст підручника, кольорові олівці, альбом для малювання, ілюстрації, сімейні фотографії.

Хід уроку

І.Організаційний момент

          ІІ. Актуалізація знань, умінь і навичок учнів.

Прочитайте твердження. Чи згодні ви з ним?

Щастя – це успіх у якійсь життєвій справі, задоволення від життя взагалі, внутрішній психологічний стан радості, блаженства. (Так.)

Щастя для всіх однакове. (Ні.)

Людину оцінюють за її ставленням до інших. За такою оцінкою люди бувають чуйні і байдужі. (Так.)

Щасливою є та людина, яка здатна відчувати радість життя, неповторність його дрібниць і не дрібниць.(Так.)

IIІ. Вивчення нового матеріалу.

Відомо, що щасливими не народжуються, ними стають. Велику роль у цьому відіграє сім'я. Народна мудрість переконує: "З родини йде щастя людини". На все життя у нашому серці залишається мамина ласка, бабусина щедрість, татова вимогливість, дідусева мудрість. Про важливість для людини родинного кола, додержання нею етичних норм взаємної поваги, допомоги, довіри, чуйності, про важливість виконання своїх обов'язків у сім'ї, про свою поведінку в родинному колі ми й говоритимемо на уроці. Спробуємо пояснити причини виникнення конфліктів та знайти варіанти уникнення й розв'язання їх.

Запишіть у словничок:  Сім'я - група людей, що складається а чоловіка, дружини, дітей та інших близьких родичів, які живуть разом; родина.

1) Коментоване читання матеріалу підручника.

Кожен член сім'ї зобов'язаний виховувати в собі вміння співпереживати, відчувати настрій своїх рідних. Співпереживання – це справжнє мистецтво. Але при бажанні кожен може цього навчитися. Для цього варто запам'ятати кілька простих порад.

– Не дозволяйте собі затьмарювати радість рідної людини.

– Учіться поділяти біль своїх рідних.

– Пам'ятайте, що одному у важку хвилину хочеться, аби з ним поговорили, іншому – побути на самоті або щоб поруч помовчали, а не докучали запитаннями: "І як так сталося?", "І як ти міг?".

– Якщо розмова не ладиться, не ображайтеся.

  • Будьте терплячими.

2) Вправа «Уявний мікрофон» -  «Сімейні обов'язки». Після обговорення учні самостійно формулюють висновок: всі члени родини повинні виконувати свої сімейні обов’язки.

3)Вправа: « Поміркуємо разом»  

Завдання: Розгляньте малюнки, поміркуйте чому наші квіти такі різні? Кожна квітка – це сім’я. Як ви гадаєте, що сталося у цих сім’ях?

Розповідь вчителя: Так, як не дивно, але найбільше непорозумінь у людей виникає під час спілкування з рідними. Скільки ми завдаємо образ через неуважність, байдужість, нечуйність, нетактовність або просто тому, що кожен сприймає світ по-своєму! Багато людей, як правило думають: « Ми живемо в сім’ї постійно, кожен знає про нас усе, тож немає потреби вдавати з себе кращого, ніж є насправді». Відтак, у родинному колі дехто не стримує свого роздратування, незадоволення та гніву, не особливо добирає слова, не обмірковує наперед їхні наслідки. Усе це викликає непорозуміння, через які почуваються скривдженими ті, кого ми так любимо. Але бувають ситуації, які ми називаємо сварками чи конфліктами.

4) Перевірте себе.

Як уникнути конфліктів у стосунках із рідними? Чи не порушили ви «десять не можна» від В.Сухомлинського?

1. Не можна ледарювати, коли в сім'ї всі працюють.

2.Не можна сміятися над старістю.

3.Не можна заходити в суперечку зі старшими, ставити під сумнів те, що вони радять.

4.Не можна виявляти незадоволення тим, що в тебе немає якоїсь речі; від батьків ти не маєш права нічого вимагати.

5.Не можна допускати, щоб мати давала тобі те,чого вона не бере собі, - кращий шматочок зі столу, смачнішу цукерку, кращий одяг.

6.Не можна робити того, що осуджують старші члени сім'ї, - ні на очах у них, ні десь на стороні: кожний свій учинок розглядай з погляду старших: що подумають вони.

7.Не можна залишати старшу рідну людину самотньою, особливо матір, якщо в неї немає нікого, крім тебе; у свята ніколи не залишай її саму.

8.Не можна збиратися в дорогу, не спитавши дозволу й поради в рідних, не попрощавшись із ними, не дочекавшись від них благословення і не побажавши їм щасливо залишатися.

9.Не можна сідати до столу, не запросивши старшого, тільки моральний невіглас уподібнюється тварині, яка вгамовує свою жадобу сама. За столом, крім споживання їжі, відбувається духовне спілкування людей.

10.Не можна сидіти, коли стоїть доросла, особливо літня людина, зокрема жінка. Не чекай, поки з тобою привітається старший, зустрівшись, ти маєш першим привітати його, а прощаючись, побажати доброго здоров'я.

Поставте "+","-".

Скільки «не можна» ви порушували? Проаналізуйте, чому.

Чи можна було вчинити по-іншому, уникнути конфлікту?

Розкажіть ці десять не можна батькам.

Дейл Карнегі визначив п'ять правил, які допомагають зробити мікроклімат у сім'ї доброзичливим.

Не треба прискіпуватися.

Не намагайтеся переінакшити людину.

Не критикуйте.

Не соромтеся висловлювати одне одному свою прихильність.

Хоч зрідка робіть подарунки своїм близьким

5) Робота за малюнками "Сімейні свята і традиції".

Що святкує родина, зображена на малюнку?

Які свята (родинні та державні) відзначають у вашій родині? Яких сімейних традицій дотримуєтесь?

Яке з-поміж сімейних свят є твоїм улюбленим? Чому? Розкажи про це.

Аналіз роботи на уроці та оцінювання навчальних досягнень проводить вчитель разом з учнями за методом вправи «оціни себе сам».

IV. Підсумок уроку    Заключне слово вчителя

Отже, сім’я − це те найдорожче і найцінніше, що має людина. Людина почувається щасливою лише тоді, коли всі її найближчі рідні люди: мама, тато, бабусі, дідусі, братики і сестрички здорові та щасливі. Тож не слід забувати основні правила сімейного життя, а їх дотримання врятує ваших рідних і вас від сварок і конфліктів.

V. Завдання додому.  Прочитайте параграф «Яке значення для людини має сім’я».

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Конспект уроку на тему "Яку роль в житті людини відіграє родинне коло, свята і звичаї"»

Конспект уроку з християнської етики 5 клас

Тема: Яку роль відіграє в житті людини родинне коло, сімейні свята і традиції.
Мета: - розкрити суть понять: родинне коло, сімейні свята, традиції; визначити яку роль в житті людини відіграє родинне коло та чому необхідні взаємоповага, допомога та чуйність в родинному колі, розглянути причини конфліктів в стосунках з рідними та способи їх уникнення;

- розвивати навики та вміння характеризувати свою поведінку в сім’ї, наводити приклади сімейних свят і традицій, розв’язувати ситуативні завдання;

- виховувати такі соціальні якості: як почуття патріотизму, поваги до своєї родини, терпимість, толерантність.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: текст підручника, кольорові олівці, альбом для малювання, ілюстрації, сімейні фотографії.

Хід уроку

І.Організаційний момент

ІІ. Актуалізація знань, умінь і навичок учнів.

Прочитайте твердження. Чи згодні ви з ним?

Щастя – це успіх у якійсь життєвій справі, задоволення від життя взагалі, внутрішній психологічний стан радості, блаженства. (Так.)

Щастя для всіх однакове. (Ні.)

Людину оцінюють за її ставленням до інших. За такою оцінкою люди бувають чуйні і байдужі. (Так.)

Щасливою є та людина, яка здатна відчувати радість життя, неповторність його дрібниць і не дрібниць.(Так.)


IIІ. Вивчення нового матеріалу.

Відомо, що щасливими не народжуються, ними стають. Велику роль у цьому відіграє сім'я. Народна мудрість переконує: "З родини йде щастя людини". На все життя у нашому серці залишається мамина ласка, бабусина щедрість, татова вимогливість, дідусева мудрість. Про важливість для людини родинного кола, додержання нею етичних норм взаємної поваги, допомоги, довіри, чуйності, про важливість виконання своїх обов'язків у сім'ї, про свою поведінку в родинному колі ми й говоритимемо на уроці. Спробуємо пояснити причини виникнення конфліктів та знайти варіанти уникнення й розв'язання їх.

Запишіть у словничок: Сім'я - група людей, що складається а чоловіка, дружини, дітей та інших близьких родичів, які живуть разом; родина.

1) Коментоване читання матеріалу підручника.

Кожен член сім'ї зобов'язаний виховувати в собі вміння співпереживати, відчувати настрій своїх рідних. Співпереживання – це справжнє мистецтво. Але при бажанні кожен може цього навчитися. Для цього варто запам'ятати кілька простих порад.

– Не дозволяйте собі затьмарювати радість рідної людини.

– Учіться поділяти біль своїх рідних.

– Пам'ятайте, що одному у важку хвилину хочеться, аби з ним поговорили, іншому – побути на самоті або щоб поруч помовчали, а не докучали запитаннями: "І як так сталося?", "І як ти міг?".

– Якщо розмова не ладиться, не ображайтеся.

  • Будьте терплячими.


2) Вправа «Уявний мікрофон» - «Сімейні обов'язки». Після обговорення учні самостійно формулюють висновок: всі члени родини повинні виконувати свої сімейні обов’язки.


3)Вправа: « Поміркуємо разом»

Завдання: Розгляньте малюнки, поміркуйте чому наші квіти такі різні? Кожна квітка – це сім’я. Як ви гадаєте, що сталося у цих сім’ях?




Розповідь вчителя: Так, як не дивно, але найбільше непорозумінь у людей виникає під час спілкування з рідними. Скільки ми завдаємо образ через неуважність, байдужість, нечуйність, нетактовність або просто тому, що кожен сприймає світ по-своєму! Багато людей, як правило думають: « Ми живемо в сім’ї постійно, кожен знає про нас усе, тож немає потреби вдавати з себе кращого, ніж є насправді». Відтак, у родинному колі дехто не стримує свого роздратування, незадоволення та гніву, не особливо добирає слова, не обмірковує наперед їхні наслідки. Усе це викликає непорозуміння, через які почуваються скривдженими ті, кого ми так любимо. Але бувають ситуації, які ми називаємо сварками чи конфліктами.

4) Перевірте себе.

Як уникнути конфліктів у стосунках із рідними? Чи не порушили ви «десять не можна» від В.Сухомлинського?

1. Не можна ледарювати, коли в сім'ї всі працюють.

2.Не можна сміятися над старістю.

3.Не можна заходити в суперечку зі старшими, ставити під сумнів те, що вони радять.

4.Не можна виявляти незадоволення тим, що в тебе немає якоїсь речі; від батьків ти не маєш права нічого вимагати.

5.Не можна допускати, щоб мати давала тобі те,чого вона не бере собі, - кращий шматочок зі столу, смачнішу цукерку, кращий одяг.

6.Не можна робити того, що осуджують старші члени сім'ї, - ні на очах у них, ні десь на стороні: кожний свій учинок розглядай з погляду старших: що подумають вони.

7.Не можна залишати старшу рідну людину самотньою, особливо матір, якщо в неї немає нікого, крім тебе; у свята ніколи не залишай її саму.

8.Не можна збиратися в дорогу, не спитавши дозволу й поради в рідних, не попрощавшись із ними, не дочекавшись від них благословення і не побажавши їм щасливо залишатися.

9.Не можна сідати до столу, не запросивши старшого, тільки моральний невіглас уподібнюється тварині, яка вгамовує свою жадобу сама. За столом, крім споживання їжі, відбувається духовне спілкування людей.

10.Не можна сидіти, коли стоїть доросла, особливо літня людина, зокрема жінка. Не чекай, поки з тобою привітається старший, зустрівшись, ти маєш першим привітати його, а прощаючись, побажати доброго здоров'я.

Поставте "+","-".

Скільки «не можна» ви порушували? Проаналізуйте, чому.

Чи можна було вчинити по-іншому, уникнути конфлікту?

Розкажіть ці десять не можна батькам.


Дейл Карнегі визначив п'ять правил, які допомагають зробити мікроклімат у сім'ї доброзичливим.

Не треба прискіпуватися.

Не намагайтеся переінакшити людину.

Не критикуйте.

Не соромтеся висловлювати одне одному свою прихильність.

Хоч зрідка робіть подарунки своїм близьким

5) Робота за малюнками "Сімейні свята і традиції".

Що святкує родина, зображена на малюнку?

Які свята (родинні та державні) відзначають у вашій родині? Яких сімейних традицій дотримуєтесь?

Яке з-поміж сімейних свят є твоїм улюбленим? Чому? Розкажи про це.

Аналіз роботи на уроці та оцінювання навчальних досягнень проводить вчитель разом з учнями за методом вправи «оціни себе сам».

IV. Підсумок уроку Заключне слово вчителя

Отже, сім’я − це те найдорожче і найцінніше, що має людина. Людина почувається щасливою лише тоді, коли всі її найближчі рідні люди: мама, тато, бабусі, дідусі, братики і сестрички здорові та щасливі. Тож не слід забувати основні правила сімейного життя, а їх дотримання врятує ваших рідних і вас від сварок і конфліктів.

V. Завдання додому. Прочитайте параграф «Яке значення для людини має сім’я».






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Обществознание

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Конспект уроку на тему "Яку роль в житті людини відіграє родинне коло, свята і звичаї"

Автор: Поліщук Вікторія Сергіївна

Дата: 15.02.2017

Номер свидетельства: 392266


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства