Сабақ жоспары
Әдіскер: Әлеуметтік педагог:Егинбаева М.О
Күні: 24.10.2016 Баланың аты-жөні:
Тақырыбы : Дүкендер
Мақсаты:
Білімділік -балаға дүкендерді ажырата білуге,жаңа сөздерді күнделікті өмірде қолдана білуге үйрету.
Дамытушылық -баланың дүкенге барған кезде,сөйлеу,амандасу,сұрақ қою ауызекі сөйлеу тілін дамыту.
Тәрбиелік -балаға сыпайы сөйлеуге,дүкенге барған жағдайда амандасу керектігін,ұқыптылыққа,адамгершілікке тәрбиелеу.
Көрнекілігі: азық-түлік дүкенінің,киім –кешек дүкендерінің суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі . 1.Сәлемдесу
2.Қалын сұрау
3.Көңіл –күйін білу
4.Ыңғайлы отырғызу
2.Үй тапсырманы еске түсіру.
-Өткен сабақты қайталау.
-Баланың жауабы.
3.Жаңа сабақ .Бүгінгі сабақтың тақырыбы «Дүкендер» деп аталады.Дүкен дегеніміз не?Дүкендердің бірнеше түрлері бар :ойыншықтар дүкені,киім дүкені,кітап дүкені,азық-түлік дүкендері болады.
№1 Тапсырма
Мақсаты :Балаға не зат,кай жерде сатылатынын үйрету.
Барысы : Мынау-ойыншық дүкені.Дүкенде :қонжық, қуыршақ доп,текше,машине т.б сатылады. Мынау –кітап дүкені.Дүкенде:кітап,дәптер,
қалам,түрлі-түсті қарандаш,сурет дәптері,қап,сызғыш,өшіргіш сатылады.
Мынау –киім дүкені.Дүкенде:көйлек,тон,пальто,жемпір,сымдар т.б. сатылады.
Мынау азық-түлік дүкені.Дүкенде:нан,қант,май,кәмпит,шай,печенье,торт,сүт сатылады.
Мынау –аяқ киім дүкені.Дүкенде:етік,төпли,мәсі,спорттық үлгідегі аяқ киімдер бар.
№2 Тапсырма
Мақсаты:Баланың ойлау,жауап беру қабілетін дамыту.Сурет бойынша.
Барысы:
Бұл -ойыншық дүкені.Мұнда нелер сатылады?
Бұл- кітап дүкені.Мұнда нелер сатылады?
Бұл-киім дүкені.Мұнда нелер сатылады?
Бұл-азық-түлік дүкені.Мұнда нелер сатылады?
Бұл-аяқ киім дүкені.Мұнда нелер сатылады?
Сергіту сәті.
Орнымыздан тұрайық,
Белімізді жазайық,
Жоғары-төмен қарайық,
Солға –оңға түзу тұр.
Алға қарай бір адым.
Бойымызға күш жинап
Бір дем алайық .
4.Білім білік дағдысын қалыптастыру.
1.Дүкенде ойыны.
Мақсаты :Балаға дүкенде қандай заттар сатылатынын және дүкенде кім істейтінін туралы түсіндіру.
Ойын барысы.(Дауыстап рөлге кіріп көрсетіп беремін)
Ойынға қатысушы:дүкенші(сатушы),сатып алушы.
-Сәлеметсіз бе?
-Сәлемет пе.
-Сізде аяқ-киім сатылады ма?
-Жоқ,бізде қант,нан,шай сатылады.Азық-түлік дүкені деп аталады.
-А,жақсы,аяқ киім дүкені ше?
-Ол жолдың арғы бетінде аяқ киім дүкені деп жазылып тұрады.Сол жерде аяқ киім сатады.
2.Кітаптағы сурет бойынша дұрыс жауап беру (көрсет)
Азық-түлік дүкені
Ойыншықтар дүкені
Киім дүкені
Кітап дүкені
5.Бекіту кезеңі.
1.Ойыншықтар дүкендегі ойыншықтардың суретін бояу.
2.Ойыншықтардың атын атау.
6.Қорытынды:
-Бүгін сабақ ұнады ма?
-Не білдің?
-Сау бол!
7.Үйге тапсырма. Дүкендер тақырыбын қайталап келу және өзіңе қандай дүкен ұнайды соның жауабын біліп келу,суретін бояп келу.
Просмотр содержимого документа
«"Алматы облысы білім басқармасы"Ақсу ауданының "№6психологиялық педагогикалық коррекциялық кабинеті"коммуналдық мемлекеттік мекемесі»
Сабақ жоспары
Әдіскер: Әлеуметтік педагог:Егинбаева М.О
Күні: 24.10.2016 Баланың аты-жөні:
Тақырыбы : Дүкендер
Мақсаты:
Білімділік -балаға дүкендерді ажырата білуге ,жаңа сөздерді күнделікті өмірде қолдана білуге үйрету.
Дамытушылық -баланың дүкенге барған кезде ,сөйлеу,амандасу,сұрақ қою ауызекі сөйлеу тілін дамыту.
Тәрбиелік -балаға сыпайы сөйлеуге ,дүкенге барған жағдайда амандасу керектігін,ұқыптылыққа,адамгершілікке тәрбиелеу.
Көрнекілігі: азық-түлік дүкенінің ,киім –кешек дүкендерінің суреттері.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі . 1.Сәлемдесу
2.Қалын сұрау
3.Көңіл –күйін білу
4.Ыңғайлы отырғызу
2.Үй тапсырманы еске түсіру.
-Өткен сабақты қайталау.
-Баланың жауабы.
3.Жаңа сабақ .Бүгінгі сабақтың тақырыбы «Дүкендер» деп аталады.Дүкен дегеніміз не?Дүкендердің бірнеше түрлері бар :ойыншықтар дүкені,киім дүкені,кітап дүкені,азық-түлік дүкендері болады.
№1 Тапсырма
Мақсаты :Балаға не зат,кай жерде сатылатынын үйрету.
Барысы : Мынау-ойыншық дүкені.Дүкенде :қонжық, қуыршақ доп,текше,машине т.б сатылады. Мынау –кітап дүкені.Дүкенде:кітап,дәптер,
қалам ,түрлі-түсті қарандаш,сурет дәптері,қап,сызғыш,өшіргіш сатылады.
Мынау –киім дүкені.Дүкенде:көйлек,тон,пальто,жемпір,сымдар т.б. сатылады.
Мынау азық-түлік дүкені.Дүкенде:нан,қант,май,кәмпит,шай,печенье,торт,сүт сатылады.
Мынау –аяқ киім дүкені.Дүкенде:етік,төпли,мәсі,спорттық үлгідегі аяқ киімдер бар.
№2 Тапсырма
Мақсаты:Баланың ойлау,жауап беру қабілетін дамыту.Сурет бойынша.
Барысы:
Бұл -ойыншық дүкені.Мұнда нелер сатылады?
Бұл- кітап дүкені.Мұнда нелер сатылады?
Бұл-киім дүкені.Мұнда нелер сатылады?
Бұл-азық-түлік дүкені.Мұнда нелер сатылады?
Бұл-аяқ киім дүкені.Мұнда нелер сатылады?
Сергіту сәті.
Орнымыздан тұрайық,
Белімізді жазайық,
Жоғары-төмен қарайық,
Солға –оңға түзу тұр.
Алға қарай бір адым .
Бойымызға күш жинап
Бір дем алайық .
4.Білім білік дағдысын қалыптастыру.
1.Дүкенде ойыны .
Мақсаты :Балаға дүкенде қандай заттар сатылатынын және дүкенде кім істейтінін туралы түсіндіру.
Ойын барысы.(Дауыстап рөлге кіріп көрсетіп беремін)
Ойынға қатысушы:дүкенші(сатушы),сатып алушы.
-Сәлеметсіз бе?
-Сәлемет пе.
-Сізде аяқ-киім сатылады ма?
-Жоқ ,бізде қант ,нан,шай сатылады.Азық-түлік дүкені деп аталады.
-А,жақсы ,аяқ киім дүкені ше?
-Ол жолдың арғы бетінде аяқ киім дүкені деп жазылып тұрады.Сол жерде аяқ киім сатады.
2.Кітаптағы сурет бойынша дұрыс жауап беру (көрсет)
Азық-түлік дүкені
Ойыншықтар дүкені
Киім дүкені
Кітап дүкені
5.Бекіту кезеңі .
1.Ойыншықтар дүкендегі ойыншықтардың суретін бояу .
2.Ойыншықтардың атын атау.
6.Қорытынды:
-Бүгін сабақ ұнады ма?
-Не білдің?
-Сау бол!
7.Үйге тапсырма. Дүкендер тақырыбын қайталап келу және өзіңе қандай дүкен ұнайды соның жауабын біліп келу ,суретін бояп келу.