kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жуынамын күнбе – күн. Корней Чуковский Кірқоймас

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жуынамын күнбе – күн. Корней Чуковский "Кірқоймас"

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жуынамын күнбе – күн. Корней Чуковский Кірқоймас»

Қысқа мерзімді жоспар

Мектеп:


Сабақ тақырыбы:

Жуынамын күнбе – күн. Корней Чуковский Кірқоймас

Күні


Сынып: 2

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Бөлім

3.Жазылым

Бөлімше

3.1.Шығарманың жоспарын құру

Сабаққа негізделген оқу мақсаты

2.3.1.1. Мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп,

жоспар құру

Ортақ тақырып

Дені саудың – жаны сау

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құрады.

Оқушылардың басым бөлігі: Өлеңнің мазмұны бойынша басын, негізгі бөлігін, соңғы бөлігін анықтап үйренеді. Негізгі ойды табады.

Кейбір оқушылар: мәтіннің бөліктерінің жігін ажыратып, соңғы бөлігін болжайды.

Бағалау критерийлері:

(жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже)

Мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құрады.

Өлеңнің мазмұны бойынша жоспар құрады, негізгі ойды табады.

Мәтіннің бөліктерінің жігін ажыратып, соңғы бөлігін болжайды.

Тілдік мақсаттар

Шығарманың мазмұнын түсініп, ой түйеді, бөлімдерге бөліп,

жоспар құрады. Өлең сөздерін қолданып, қажетті ақпаратты табуға үйренеді.

Терминология: жоспар, жоспардың құрылымы, мәтіннің басы, негізгі бөлік, соңғы бөлік

Сөз тіркестері: тазалықты сақтау, жеке бас гигиенасы, жалықпай

жуынамын,сумен дос болыңдар, ауырып қалу, ыдыс аяқ, киім, тамақ

тазалығы.

Тілдік дағды


Айтылым, тыңдалым:өлеңді талқылауға қатыса отырып, оның барысында өлеңді қалай түсінетінін көрсете алады, сын тұрғысынан ойлау дағдыларын дамытады өлеңді бағамдайды.

Оқылым: бірқатар оқылым тәсілдерін құрады және өлеңнен қажетті

ақпаратты алу үшін оларды пайдаланады;оқылым арқылы сипаттау және сезімін білдіру үшін пайдаланылатын тіл бірліктері туралы білімін тереңдетеді.

Жазылым: шығармаға жоспар құруда өлең сөзерін қолдануға үйренеді.

Өз жұмысын дұрыстау және түзету үшін өзінің тіл туралы білімін пайдаланады.

Құндылықтарды дарыту

Өзін – өзі жетілдіру мен дамыту қажеттілігі;

Жан – тән саулығы және рух тазалығы.

Пәнаралық байланыстар

Қазақ тілі, сурет

АКТ қолдану дағдылары

Ресурстар

Интербелсенді тақта, суреттер, қарындаш, жуынуға қажетті құралдар,

қыстырғыштар, жіп, шахмат тақтасы


Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім

Тазалықты сүйемін

Жоспар

Жоспарлан

ған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басталуы


(1 мин)












1.Психологиялық ахуал.

Еріншектен –салақтық,

Салақтықтан –надандық.
Бірінен бірі туады,
Жоғалар сөйтіп адамдық.
Еріншек таза жүре алмас,
Кір қолын да жуа алмас.
Қарекет жоқ, білім жоқ.
Өз бойынан ұялмас.

2.Топқа бөлу.

Берілген суреттерді құрастырады. Құрастырылған суреттер бойынша топқа бөлінеді.











Суреттер

Ортасы


(1 мин)






(2 мин)








(7 мин)




















(9 мин)



































(1 мин)











(9 мин)


1-тапсырма. 2.3.1.1. о/м Жұптық жұмыс.

«Кинометафора» әдісі бойынша бейнефильм көрсету

https://www.youtube.com/watch?v=Huu4c6DoZ_4

Бүгінгі сабақтың тақырыбын болжау. Сабақтың мақсатын айту.

«Бір минуттық әңгіме» әдісі

Тілдік дағдылар: Тыңдалым, айтылым. Оқылым

Ойлау деңгейінің дамуы: білу, түсіну.

Барлық оқушы: Мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құрады.


Өлеңмен жұмыс

Білім алушы жұпта өлеңді оқып, мұғалімнің көмегімен бөліктерге бөліп, жоспар құрады және мына сұрақтарға жауап береді.

1.Заттардың баладан қашуы. Неліктен?

2.Заттардың қайта оралуы. Неліктен?

3.Тазалықтың қандай пайдасы бар?

Дескриптор:

1.Шығарманы бөліктерге бөле алады.

2.Бөліктреге жоспар құра алады.

3.Шығарма жоспарының құрылымын біледі

ҚБ:

Кері байланыс: Шығарманы бөліктерге бөліп

оқуға дағдылан! Жарайсың! Мен сені мақтан етемін!

Білім алушы үйренеді: жұптық жұмыста шығарма жоспарының құрылымын құра алады.


2-тапсырма. о/м. 2.3.1.1. Топтық жұмыс

«Сурет бойынша әңгіме» әдісі.

Тілдік дағдылар: Тыңдалым, айтылым

Ойлау деңгейінің дамуы:қолдану

Оқушылардың басым бөлігі: Өлеңнің мазмұны бойынша басын, негізгі бөлігін, соңғы бөлігін анықтап үйренеді. Негізгі ойды табады.

Білім алушы суреттерге қарап, жоспармен сәйкестендіреді, талқылап, ой бөліседі.

Жоспары:

1.Заттардың баладан қашуы

2.Баланың жуынуы

3.Заттардың балаға қайта оралуы


Дескриптор:

1.Суреттерді өлең мазмұны арқылы бөліктерге бөледі, ретімен орналастырады.

2. Өлеңнің мазмұны бойынша басын, негізгі бөлігін, соңғы бөлігін анықтайды.

3.Негізгі ойды тауып, түсіндіреді.

ҚБ

Кері байланыс: Пікіріңді дәлелдеуге дағдылан!

Керемет! Жүйелі жұмыс!

Білім алушы үйренеді: Өлеңнің мазмұны бойынша құрылымын анықтайды, негізгі ойды ұғынады.


Сергіту сәті

Шынығамыз, жастай бiз,

Жаттығуды бастаймыз.

Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш

Бойымызға жинап күш.

Шынығамыз, жастай бiз,

Жаттығуды бастаймыз.


3-тапсырма. 2.3.1.1. о/м Топтық жұмыс

Тілдік дағдылар: жазылым

Ойлау деңгейінің дамуы: қолдану

«Елестету көрінісі»

Кейбір оқушылар: Бірінші және екінші суреттерді байланыстырып, соңғы бөлігінде не болғанын ойлап табады. Сурет, сызбаларын салып, ойларын дәлелдейді.Мәтіннің бөліктерінің жігін ажыратып, соңғы бөлігін болжайды. Мәтінге жоспар құрады.


Дескриптор:

1.Мәтіннің бөліктерінің жігін ажыратып, соңына болжам жасайды.

2.Мәтінге жоспар құрады.

3.Мәтіннің соңғы бөлігінің суретін салып ойын дәлелдейді.


ҚБ:

Кері байланыс:Ойыңды қорытып, салыстыруға дағдылан!

Тамаша! Пікірің құнды болды.

Білім алушы үйренеді: Оқиғаны болжап үйренеді, суретін елестетіп, бейнелейді.



Интербелсенді тақта

Бейнетаспа

https://www.youtube.

com/watch?v=Huu4

c6DoZ_4







Оқулық





Суреттер




















Суреттер


















































Суреттер














Аяқталуы

(10 мин)


Кері байланыс.

2.3.1.1 Мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру

Тілдік дағдылар: жазылым

Ойлау дағдыларының деңгейі: Қолдану

«Сұрақ ілмегі» әдісі

Оқушылардың басым бөлігі:Әңгіменің бастапқы бөлігін қызыл түсті, негізгі бөлігін көк түсті, соңғы бөлігін сары түсті қарындашпен қоршап сызады.

Кейбір оқушылар: Мәтін тақырыбына сай келмейтін бөлікті алып тастап,сұрақтарды негізге алып, мәтінге жоспар құрады.

  1. Сабаққа кім келмеді?

  2. Ермекке достары не үшін келді?

  3. Ермектің достары қандай?


  • Ермектің осындай достары бар. Ол достарын жақсы көреді.

  • Меруерт сабақ үстінде ұялы телефонын шұқылаумен болды. Оның бұл қылығы сынып мұғаліміне ұнамады.

  • Бүгін оған Алмас пен Нұрлан келді. Хал-жағдайын сұрап, Ермекке әкелген суретті кітапшаларын ұсынды.

  • Балалардың бәрі сабақта. Ал Ермек болса ауырып, үйде қалды. Жалғыз өзі әбден зерікті.

Дескриптор

- мәтіннің құрылымдық бөліктерін анықтайды;

- мәтін тақырыбына сай келмейтін бөлікті табады;

- сұрақтарға сүйеніп, мәтінге жоспар құрады.

ҚБ

Кері байланыс: Тамаша! Талпын! Керемет!

Білім алушы үйренеді: мәтін тақырыбына сай келмейтін бөлікті анықтап, мәтінді қайта құрастырады. Мәтінге жоспар құрады.


Жіп, кір қыстырғыштар

Қосымша ақпарат


Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?

Саралау әдістері - әрбір оқушының мақсаттарға қол жеткізуіне ықпал етеді.

Бірінші және екінші суреттерді байланыстырып, соңғы бөлігінде не болғанын ойлап табады. Сурет, сызбаларын салып, ойларын дәлелдейді.Мәтіннің бөліктерінің жігін ажыратып, соңғы бөлігін болжайды. Мәтінге жоспар құрады.

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз?

Әңгіменің бастапқы бөлігін қызыл түсті, негізгі бөлігін көк түсті, соңғы бөлігін сары түсті қарындашпен қоршап сызады.

Мәтін тақырыбына сай келмейтін бөлікті алып тастап,сұрақтарды негізге алып, мәтінге жоспар құрады.


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Білім алушының бойында өзін-өзі бағалау, өз іс-әрекетіне баға беру, жауапкершілік  қабілетінің дамуына ықпал ету үшін әр тапсырмадан соң қалыптастырушы бағалауды ұйымдастырамын. Стикермен бағалау, бас бармақ арқылы бағалау, жұлдызшамен бағалау, бағдаршам арқылы бағалау жұмыстары жасалады.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?

1.

2.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Жуынамын күнбе – күн. Корней Чуковский Кірқоймас

Автор: Ермекова Орынул Елемесовна

Дата: 10.11.2023

Номер свидетельства: 639627


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства