?
?аза?-тілі.
Та?ырыбы: Ж?рна? ж?не жал?ау.
Ма?саты.1-. О?ушыны? ?осымша туралы білімін бекіту, ж?не пысы?тау.2- Сауатты жазу?а, с?здерді д?рыс талдау?а машы?тандыру.
3- Таби?атты ?ор?ау?а т?рбиелеу.
Саба?ты? т?рі. Десант саба? 2- в сыныбы.
К?рнекіліктер. Сюжетті суреттер, ?осымшаны? белгілері.
Просмотр содержимого документа
«Ж?рна? ж?не жал?ау »
Қазақ-тілі.
Тақырыбы: Жұрнақ және жалғау.
Мақсаты.1-. Оқушының қосымша туралы білімін бекіту, және пысықтау.2- Сауатты жазуға, сөздерді дұрыс талдауға машықтандыру.
3- Табиғатты қорғауға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі. Десант сабақ 2- в сыныбы.
Көрнекіліктер. Сюжетті суреттер, Қосымшаның белгілері.
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыны сабаққа дайындау, мақсат қою.
Үй тапсырмасын тексеру. Тез жалға ойыны.1-ші қатар Түбір сөз айтады
2-ші қатар Сол сөзге жұрнақ жалғайды.
3-ші қатар Сол сөзге жалғау жалғайды.
Сергіту сәті. Көп балықтар жүзіп жүр.
Мөлдір таза суларда.
Бірде иіледі, бірде жазылады.
Дем алады , жағада.
3- Кітаппен жұмыс. 1-ші жаттығу. Өлеңді оқу, қарамен жазылған сөздерді талдау.Еріншек, ерініп ,еңбеккер, еңбегін, еңбектің.
4- Тақтамен жұмыс. 2-ші жаттығу Тиісті жалғау жалғап жазу.
3-ші жаттығу. Сөздердің түбірін бөліп қосымша жалғау. Ел-ші, оқу-шы, дәрі-хана, көл-шік, кітап-хана, жұмыс-шы.
Өз бетімен жұмыс. 4-ші жаттығу. Қарамен жазылған сөздердің қосымшасын ажырату.
Теңізге, балықшылармен, жетекшісі, Жақанның, қасиетті.
Сабақты қортындылау. 5-ші жаттығу.Берілген кестені толтыру.
Құрылысшылар, көлшіктер,достыққа, жаздық.
6-шы жаттығу. Сөздерді дұрыс орналастыру.
Түбір сөздер. Бүркіт,күй, Іні,
Жұрнақ жалғанған сөздер. Қобызшы,тазалық, орын, еңбекқор, жұмыскер.
Үйге тапсырма беру, 7-ші жаттығу.Көл ,көлшік сөздерін талдау жолын түсіндіру.
Бағалау, Сабаққа қатысу деңгейіне байланысты комментарии жасап бағалау.