Оқу ісінің орынбасары: А.А. Алмаганбетова
Күні: Сабақ: Пәні: Тақырып: | 29.11.2017 Мұғалімі: Мусирова Э.ж Дүниетану Жер асты сулары.Минералды сулар.Суды үнемдеу |
Сынып: 4 « Д» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Судың табиғаттағы айналымы туралы ұғым қалыптастырамын; судың физикалық қасиеттерінің үш күйде кездесуін, судың қасиеттері туралы алған білімдерін пысықтаймын; оқушылардың өткен сыныптарда алған білімдері мен күнделікті өмірден білетіндерін қорытамын; су, оның адам өміріндегі маңызы, оны қорғау туралы білімдерін нығайтамын; пәнге деген қызығушылығын арттырамын; |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: |
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Жер беті қалай өзгеретінін біледі. |
| Кейбір оқушылар орындай алады: Білім алушы өзінің тәжіриблы есі мен оқып білгенін байланыстыра отырып жеке, топ арасында есеп арқылы өрнектерді құрып, шығара алады ерекшеліктерін айта алады, мысалдар арқылы дәлелдеп береді. |
| Оқушылар: |
| |
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: мәтінді түсіндіру барысында |
| |
Алдыңғы оқу: | Құрлық беті. |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт есебі | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарлан -ған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз.) | Ресурстар |
Басы | Ұйымдастыру кезеңі 2. Психологиялық дайындық «Кім жүйрік, кел ойланайық! - Біздің ауданымызда қандай суқоймалар бар? (Мұхиттар, көлдер, теңіздер, тоғандар, өзендер, жылғалар, құдықтар, ыстық сулар, бұлақтар) 3. Үй тапсырмасын тексеру. Тест 1. Табиғатта су қандай күйде кездеседі? А. сұйық, қатты, газ. Ә. сұйық, газ, ащы. Б. сұйық, газ, жұмсақ. 2. Су қабаты жер бетінің қандай бөлігін алып жатыр? А. үштен бір. Ә. үштен екі Б. екіден бір 3. 70 кг. адамның денесінде қанша кг. су бар? А. 60 кг. Ә. 70 кг. Б. 50 кг 4. Адам су ішпей қанша шыдайды? А. 1 күн. Ә. 1 апта Б. 3 күн. | Тақта, бөм лу компоненттері жазылған плакат |
Ортасы | Оқулықпен жұмыс Мәтінді өз бетінше оқыту. Оқу барысында мәтіндегі негізгі ойды ашуға ынталану және жоспар құра әңгімелету. Жұптасып жұмыс істеу. 7. Шығармашылық тапсырма: 1 - топ. Су туралы мақал - мәтел жазу. 2 - топ. Су - нәр, су тұнық нұр(эссе) 3 - топ. Тыйым сөздер жазу.стырады. Пікір алмасады. | Қалам, қарындаш Плакат, маркер |
Соңы | Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма беру оқу,мазмұнын айту «Бағдаршам» мен не білдім? Не қиын болды? Нені әлі үйрену керек? | |
Қосымша ақпарат Ізденіс жұмысы (қандай сандар екіге бөлінбейді болжау) |
Саралау | Бағалау Бүгінгі сабақ барысындағы әр топтың жұмысын қорытындылау, оқушылар білімін топ басшысы арқылы саралау және бағалау | Пәнаралық байланыс бейнелеу |
Рефлексия |
Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? | |
Бүгін оқушылар не білді? | |
Сабақтың уақыттық кезеңі | |
Сабақ жоспарында қандай ауытқу болды? | |
Жалпы баға |
Сабақтың жақсы өткен 2 аспектісі. (оқытуда, оқу да) 1 2 | |
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алды? ( оқыту да, оқу да) 1 2 | |
| |