kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жазбаша к?бейту ж?не б?лу ашы? саба?

Нажмите, чтобы узнать подробности

Е?бек жолын балы?шы боп баста?ан 

?мірінде а?ат ?адам баспа?ан

Ауыл?а кеп ?стаз болды атынан

Педучилище  тамамда?ан жас маман

Бой?а жиса сан ?ылымны? ілімін 

Білді жары? боларын ол к?ніні?

Орал менен Атырауда білім ап 

Одан ?рі жетілдірді білімін 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жазбаша к?бейту ж?не б?лу ашы? саба?»

Ашық сабақ 19.0 2. 2016 Математика 3- сынып

Сабақтың тақырыбы:

Ауызша көбейту және бөлу

34 ·2 және 68: 2

Сілтеме:

Оқулық

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларды екі таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту біліктілігін жетілдіру

Оқушыларға көбейту ережелерін пайдалана отырып, есептеудің әр түрлі формаларын шығаруға дағдыландыру.

Оқушыларды шапшаңдыққа, адамгершілікке тәрбиелеу

Көрнекілігі:

Интерактивті тақта (слайд) суреттер

Оқыту нәтижелері:

Екі таңбалы санды бір таңбалы санға көбейтіп бөліп үйренді

Тапсырмалар:

Тапсырмалар орындау

Қадамдар:

Өз бетімен жұмыс. Сергіту сәті


Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Кіріспе























Негізгі бөлім























































































Қорытын

ды

Сыныпты ұйымдастыру.

Сабаққа дайындық.

Азайту, қосу, бөлу, көбейту амалының шешімін табу арқылы топқа бөліну.

27:9=3 25:5=5 21:3=7 27:3=9

24-21=3 45-40=5 49:7=7 36:4=9

9:3=3 40:8=5 4+3=7 5+4=9

15-12=3 45:9=5 14-7=7 12-3=9

18:6=3 10-5=5 5+2=7 63:7=9

2+1=3 30:6=5 70:10=7 90:10=9

3- топ 5-топ 7-топ 9-топ

Киелі сандар туралы өлең жолдарын айту . (2 слайд)

Үш саны қадірлі ғой қазақ үшін,

Үш арсыздан сақтаған ұл мен қызын.

Үш жүздің басын қосқан бір ортаға,

Сандардың ішіндегі киелі үшім.


Бестік баға алса бәрі қуанар,

Бес санының өмірде өз орны бар.

Ал қазағым бес арысын қадірлеп,

Бес арыстың бар ісінен үлгі алар.


Жеті күнмен өлшенеді әр апта,

Жеті ата бар саналатын қазақта

Жеті қат жер, жеті қазына бәрі де,

Киелі ғой, киелі ғой бәрі де.


Тоғыз санын біз ерекше сүйеміз,

Тоғыз құмалақ ойыны бар, білеміз.

Күн жүйесі тоғыз планетадан тұрады,

Соның біздер бірінде өмір сүреміз

Бүгінгі сабағымызда «Қазан доп » ойынын ойнаймыз. Әрбір еспті шығара отырып өз қазанымызды допқа толтырамыз.



Қызығушылықты ояту Өткенді Білу

Оқушылар бүгін біз өткенді қайталау мақсатында ойын ойнаймыз

1.Қалт етпей қағып ал, жауабын тауып ал ойыны. (3cлайд)

Бір- біріне доп бере отырып, көбейту және бөлуге есеп айту .

Допты қағып алған оқушы шешімін айту.

(қазанға доп салып отыру )




Жаңа сабақ

(4 cлайд)

Тақтаға қараңдаршы

34·2 68:2

Кім қалай шығарады?

Кім түсіндіре алады? (Мадақтау )


Түсіну Жаңа сабақ 34·2 және 68:2 түріндегі көбейту және бөлу

  • 34·2 екі таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту .

  • Алдымен бірінші көбейткішті разрядтық қосылғыштарға жіктеймін 30+4

  • (30+4)·2 қосындыны санға көбейту өрнегі пайда болды

  • Әр қосылғышты екіге көбейтемін.

  • Шыққан нәтижені қосамын.

  • 68:2 екі таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу

  • Ондықтардың және бірліктердің қосындысына жіктеймін.

  • (60+8):2 қосындыны санға бөлу өрнегі пайда болды

  • Әр қосылғышты екіге бөлемін.

  • Шыққан нәтижені қосамын




Оқулықпен жұмыс Қолдану

1-тапсырма Төрт топқа есепті бөліп беру

2. «Кім жылдам ?» ойыны

2 Түсіндіре отырып шығару

(Әр топтан бір оқушыны шығару)



2-тапсырма Топқа ортақ тапсырма №3 (а,ә)

3. «Қай топ тапқыр?» ойыны арқылы танымдық тапсырманы орындау .

Топта талдай отыр,шығару

Сергіту сәті


3- тапсырма

4 . «Кім шапшаң?» ойыны арқылы № 4 есепті орындау

(Есепті тез шығарған оқушы келесі есепті шығару .Екі есеп шығарған оқушыға екі доп беру )


4-тапсырма № 5 есеп топ басшыларына

№6 Сынап көру әдісі арқылы белгісіз санды тап



5-тапсырма

«Нәтижесін тап?» ойыны

Шығармашылық жұмыс Дамыту

1.Бір адам қалаға бара жатыр еді , жолда үш танысы қарсы шықты. Қанша адам қалаға барды. (1)

2.Ағасы қарындасымен 5 сағат шахмат ойнады.Олардың әрқайсысы қанша сағат ойнады? (5)

3.Ұшақ Оралдан Ақтөбеге дейін 1 сағат 20 минут ,ал кері қайтарда 80 минут ұшқан. Ол қалай?

4.Қосарлап жегілген үш ат бір сағаттың ішінде 12 километр жол жүрді. Осы уақыттың ішінде бір ат қанша жол жүрді? (12)

5.Әжесі немересіне сегіз қолғап тоқыды. Немересі нешеу? (4)

6.Қандай санның атының жазылуында қанша әріп болса, соншалық цифр бар. (100)

7. Баспалдақ 15 басқыштан тұрады. Баспалдақтың тура ортасында тұрушы нешінші басқышты басу керек? (8)

8. Үстелде 5 стақан сүт тұрған еді. Әсел 1 стақандағы сүтті ішіп, стақанды үстелге қойды. Үстел үстінде неше стақан қалды? (5)


6-тапсырам

«Білім шыңы» Төрт топқа ортақ

5 алманы 6 балаға тең бөліп бер, бірақ бірде-бір алма алты бөлікке бөлінбесін.

Білім шыңына шыққан топты мадақтау.

Кері байланыс

Әр оқушы өз білім дәрежесін анықтау мақсатында стикер жапсыру


Үйге тапсырма № 7


Сабаққа назар аударады.




Есепті шығара отырып,шешімі арқылы топқа бөліну








Шапшаң есептеп, шешуін айту



















Түсіну






















Әр топтан бір оқушы шығарып, түсіндіре отырып шығарту





Топпен ақылдаса отырып танымдық тапсырманы орындау. Есептің мәнін табу,түсіндіру





Есепті тез шығарған оқушы келесі есепті шығару.


Сергіту сәтін орындау






Топ басшылары есепті шығарғанша ,қалған оқушылар теңдеудің шешімін табу














Тез шешімін табу










Тапқыр топ шешімін табу



Өздерін бағалау





































Е. Өмірбаев атындағы орта мектебі


































2016 ж


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Жазбаша к?бейту ж?не б?лу ашы? саба?

Автор: Беришбаева Акбидай Багдабайкызы

Дата: 29.03.2016

Номер свидетельства: 311685


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства