kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жануарлар жемін ?алай аулайды? Са?тандыр?ыш ре?

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жануарлар тіршілігінде бай?ала бермейтін к?ріністерді о?ушыны? тере? сезінуіне ба?ыт беру. Жануарлар жемін ?алай аулайтыны жайында ма?л?мат беру.

Дамытушылы?ы: О?ушыларды? ал?ан білімдері бойынша т?йін с?зді таба білуге, т?жырым ?орытынды шы?ара білуге ?абілетін арттыру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жануарлар жемін ?алай аулайды? Са?тандыр?ыш ре?»



Сабақтың тақырыбы: Жануарлар жемін қалай аулайды? Сақтандырғыш рең

Сабақтың мақсаты: Білімділігі:  Жануарлар тіршілігінде байқала бермейтін көріністерді оқушының терең сезінуіне бағыт беру. Жануарлар жемін қалай аулайтыны жайында мағлұмат беру.

Дамытушылығы: Оқушылардың алған білімдері бойынша түйін сөзді таба білуге, тұжырым қорытынды шығара білуге қабілетін арттыру.

Тәрбиелігі: Оқушылардыңтабиғаттың жанашыры болып қорғауға, туған жер табиғатына деген сүйіспеншілік сезімін ояту.

Сабақтың көрнекілігі:түрлі суреттер,сызба,ойын, тест.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ.

Сабақтың әдісі: сұрақ – жауап,түсіндіру,әңгімелеу,ой қозғау,топпен жұмыс.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі

а) дайындығын қадағалау

б) назарларын сабаққа аудару.

Табиғат тіршілікпен тұнып тұрған,

Сен күнсің көтерілген күліп қырдан.

Сен көлсің,

Сен ормансың,

Сен бұлбұлсың,

Адамды сұлулыққа құнықтырған.

Сен жарықсың,

Сен жерсің,

Сен ауасың,

Сен анамсың,

Бәрі менің өмірім сен сыйлаған.

-Балалар қалай ойлайсыңдар, өлең не туралы? (табиғат)

-Табиғат туралы қай оқулықтан оқып білеміз? (дүниетану)

Олай болса, балалар қазір біз дүниетану сабағын бастаймыз.

Мен сіздерді үш топқа бөлемін.

І-топ Қыран

ІІ-топ Жүйрік

ІІІ-топ Алғыр

ІІ. Үй жұмысын тексеру

«Жануарлар немен қоректенеді?»

І топ 1. Құстардың тұмсығын қара. Ол шырша бүрін шағып жеуге ыңғайлы ма?

2. Аю немен қоректенеді?

ІІ топ 1. Жануарлармен қоректенетін аңдар мен құстарды ата.

2. Өсімдіктермен қоректенетін жануарларды ата.

ІІІ топ 1. Бунақденелілермен қоректенетін жануарларды ата.

2.Шегірткенің түсі өзі отырған шөптің түсімен бірдей. Бұл нені білдіреді?

ІІІ. Өтілген тапсырманы қорыту.

Сүтқоректілер Балықтар Құстар

Қосмекенділер Бунақденелілер Жорғалаушылар

ІV. Электронды оқулықпен жұмыс.

Мағынаны тану. Жұмбақ шешу.

І-топ Мысық бітімді,

Қоян құйрықты,

Ит жүрісті ол не? (сілеусін)

ІІ-топ Өзі айлакер, өзі бір қу,

Жүрген жері айқай да, шу. (түлкі)

ІІІ-топ Сылдырданқорқады,

Шошынып жортады. (қоян)

Олай болса, бүгінгі сабағымызда осы жануарлардың жемін қалай аулайтыны туралы әңгімелейміз.

V. Дәптермен жұмыс.

(күннің жадын, тақырыпты жазу)

VІ. Жаңа сабақ.

1)мәтіндегі суреттер бойынша әңгімелеу;

2)мәтінді тізбектей оқыту;

3)әр топтан бір оқушыға өз ойын қысқаша баяндату.

VІІ. Топтық жұмыс.

І-топ Жыртқыштарға қандай жануарлар жататынын ата. Оларды неге жыртқыштар дейтінін түсіндір.

Жолбарыс, қасқыр, арыстан, түлкі жыртқышқа жатады. Олар

етпен қоректенеді. Адамға, малға шабуыл жасайды.

ІІ-топ Өсімдік қоректі жануарларды еске түсір.

Бұғы, құлан, киік, үй жануарлары өсімдікпен қоректенеді.

ІІІ-топ Халық ертегілерінде, тіпті ауыл адамдарында қазір де қасқырды«жауыз,ұры,қарақшы» деп жек көреді. Неге? Сен қасқыр туралы өз пікіріңді айт. Себебі олар далада, ауылда отырған малшылардың қойларына, ірі қара малдарына шабуыл жасап жегенін жеп, жемегенін өлтіріп кетеді. Сондықтан оны «жауыз, қарақшы» деп атайды.

VІІІ. Сергіту сәті.

ІХ. Шығармашылық тапсырма. «Қалпына келтіру»

Балалар мына өлең жолдарын мағынасына қарай қалпына келтірейік.

ботасы, Түйеге …

лағы, Ешкіге …

козысы, Қойға …

бұзауы, Сиырға …

Анаға баласы,

Бәрінен қымбат.

Х. Пәнаралық байланыс. (әдебиет

ХІ. Топографиялық суретті диктант.

ХІІ. Ойын: «Менің сүйіктім»

Жылқы гүл шырын

Тышқан сәбіз

Ара бал

Қоян дән

Аю сұлы

ХІІІ. Топпен жұмыс. Топтастыру.

І топ. ІІ топ. . ІІІ топ.

ХІV. Қорытынды. Тест.

1.Сүтқоректілерге қайсысы жатады?а) балық, құс

ә) сиыр, бұғы;

2.Жыртқыш аңдарды тап? а) арқар, құлан, түйе;

ә) қасқыр, түлкі, аю;

3.Тиін немен қоректенеді? а) бидай, арпа, сұлы;

ә) саңырауқұлақ, жаңғақ;

4.Балықтар қайда тіршілік етеді? а) суда;

ә) орманда;

5.Бауырмен жорғалаушы қайсысы? а) жылан, кесіртке;

ә) қоңыз, көбелек;

6.Бақа жануарлардың қай түріне жатады? а) қосмекенді;

ә) бауырмен жорғалаушы;

7.Жыл құстарын ата? а) қарға, көгершін, сауысқан;

ә ) қарлығаш,тырна, қараторғай;

8.Қоян неге түлейді? а) жауынан қорғану үшін;

ә) сәндік үшін;

9. «Құралай» деп нені айтады? а) аюдың баласын;

ә) киіктің баласын;

ХV. Жануарлар туралы өлеңмен қортындылау

ХVІ. Үйге тапсырма.

ХVІІ. Бағалау. (гүл арқылы)



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Жануарлар жемін ?алай аулайды? Са?тандыр?ыш ре?

Автор: Еспаева Салтанат Омирсериковна

Дата: 01.07.2016

Номер свидетельства: 336765


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства