Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: | А.С.Макаренко атындағы мектеп мектепке дейінгі шағын орталықпен коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
Күні: Сынып: | Мұғалімнің аты-жөні:Талдыбаева Асел Нурбаевана |
Қатысқандар: 18 | Қатыспағандар:0 |
| |
Сабақтың тақырыбы | Арыстан мен Тышқан |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Арыстан мен тышқан мысалын назарға ала отырып адамгершілік қасиетін ажырату |
Сабақтың мақсаты | Мысалдың мазмұнын ашып жүйелі әңгімелейді Мысалдағы кейіпкерлерді салыстыра отырып адамгершілік пен қатыгездікке мысалдар келтіреді |
Бағалау критерийі | Кейіпкерлердің мінез қасиеттерін ашады Кейіпкерлердің жағымды,жағымсыз мінездерін түсініп жазады Мысал келтіру арқылы қатыгездік адамгершілік қасиеттерін баяндайды. |
Тілдік мақсаттар | |
Зиян – залал, зақым. Азат – еркін, өз еркі өзінде, ерікті G |
|
Құндылықтарға баулу | Өмір бойы білім алуға ,өзін-өзі жетілдіруге дайын |
Пəнаралық байланыс | Дүниетану |
Алдыңғы білім | Ара мен шыбын |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдер | Сабақта жоспарланған тапсырмалар түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы
7 мин | Айналайын халқымыз Амандасу салтымыз Сабақты біз бастаймыз хей хей Жалқаулықты тастаймыз Ашық болсын қас қабақ Бүгін бізге бас қонақ Бейтаныс та таныста хей хей Бүгін төрде бас қонақ Бүгінгі күне сәт тілеп Жақсы өтсін күнің деп Бір-біріне балалар хей хей Айтып жатыр ақ тілек Қызығушылығын ояту “Ашық микрафон” әдісі бойынша өткен сабаққа шолу жасайды мысалдың не екенін айтады және мысалда адамның қандай қылықтары сыналатынын айтады. | Хормен айтады
Микрафонмен өз ойларын айтады |
Сабақтың ортасы 5 мин
15 мин
| Мағынаны тану Визуалды айғақтар. (көзбен көретін айғақтар) «Арыстан мен тышқан» мысалын бейнеролик арқылы көрсету Тапсырма (топпен жұмыс) Арыстан мен тышқанды сахналау Мысалдың түйінді ойын бір шумақ өлең жазу Арыстан мен тышқанды сипаттайды Дискрипор Мысалды сахналау арқылы негізгі идеясын аша алады Мысалы түйіндеп өлең шығара алады Арыстан мен тышқанды сиаттай алады “Басбармақ” әдісі бойынша топты бағалайды “РАФТ” әдісі бойынша Аыстанға Тышқан хат жазды
Ыстық орындық”әдісі бойынша рефлекция жасау
|
Оқушылар топпен жеке жұмыс жасайды
|
Сабақтың соң Кері байланыс Бағалау Үйге тапсырма | Смайлктер арқылы кері байланыс жасайды Мысалға сүйене отырып адамгершілік туралы шығарма жазу Мысалды жаттау | |
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
| | |
Сабақ бойынша рефлексия |
Cабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?
Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді
|
Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма жəне неліктен?
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет?
|