kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Вадим скомаровський «щиглик», «козубок-колобок». настрій персонажа

Нажмите, чтобы узнать подробности

Разроботка урока по литературному чтению из раздела "Поэтический зборник 4".

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Вадим скомаровський «щиглик», «козубок-колобок». настрій персонажа»

Харківська гімназія № 12 Харківської міської ради Харківської області










Конспект уроку для 2 класу з літературного читання

«Вадим Скомаровський    «Щиглик», «Козубок-Колобок».

Настрій Персонажа»







Розробила

вчитель Харківської гімназії № 12

Попова І.В.


Тема.   ВАДИМ СКОМА-РОВСЬКИЙ    «ЩИГЛИК»,  «КОЗУБОК-КОЛОБОК». НАСТРІЙ ПЕРСОНАЖА

Мета:

навчальна - продовжити ознайомлення учнів з творами Вадима Скомаровського;удосконалювати навички правильного, свідомого, виразного читання віршованих творів, вмілого використання інтонацій у мовленні;  

засобів вираження емоцій, почуттів, ставлення до зображуваних подій, героїв;

розвивальна - розвивати художнє сприймання явищ природи, творчу уяву;

вчити визначати настрій персонажа, засобами художнього слова;  

виховна - виховувати любов до природи, бажання допомогти у скрутну хвилину птахам;виховувати любов до прекрасного, а саме до художнього слова.

Обладнання: карточки для словникової роботи, ілюстації до змісту віршів, ілюстрації Червня, козубка, щиглика, фонограми Вівальді "Зима",  П.І. Чайковський "Пори року. Червень", спів щиглика, 2 кошика, назви місяців, мультимедій-ний супровід уроку, фотографії дітей, як вони взимку допомагають птахам.

Тип уроку: комбінований.



Перебіг уроку

  1. Організація класу

1.1Очікування від уроку

Що ви очікуєте від уроку?

  1. Мовленнєва розминка

    1. Артикуляційна розминка. Гра « Покажи звук»

А зараз ми пограємо в гру « Покажи звук». Не вимовити, а саме показати!

Покажіть звук « а, о, у, и, і»

    1. Робота над скоромовкою

Ворона сороці намисто купила,
В намисті сорока намистинки лічила.

Читає вчитель, сильніші учні, хором.

  1. Актуалізація опорних знань.

    1. Гра « Дешифрувальник»

Прочитайте фразу, пропускаючи букву Ї.

ВАЇДИЇМ СКОЇМАРЇОВСЇЬКИЇЙ    «ЩИГЇЛИК»,  «КОЗЇУБОК-КОЛЇОБОЇК».

  1. Повідомлення теми та мети уроку

Яка ж тема нашого сьогоднішнього уроку?

    1. Проблемне питання

Про що, на вашу думку, піде мова на уроці?

Сьогодні ми продовжуємо знайомство з творчістю В. Скомаровського, прочитаємо його вірш «Щиглик» і дізнаємося, чи скрутно доводиться птахам узимку також опрацюємо вірш «Козубок-колобок».



  1. Вивчення нового матеріалу

    1. Біографічна довідка.

А зараз ми познайомимось з автором Вадимом Скомаровським.

( Виступи учнів)

1 учень. Більше тридцяти років пише вірші, поеми, казки для дітей Вадим Петрович Скомаровський. Присвячені вони рідному краю, природі, працьовитим людям і, звичайно, дівчаткам і хлопчикам — допитливим і непосидючим.

2 учень. Народився Вадим Скомаровський 1 червня 1937 року. Його рідне село Балико-Щучинка  лежить на  правому березі Дніпра, довкола ліси, а в лісах — озера. А які  загадкові там назви місцевостей — Криничний яр, Воронів ліс, Боброве озеро, Чаїний острів. Ця багата природа розвивала творчу уяву майбутнього поета.

Фізкультхвилинка

    1. Перегляд відео про щиглика

Зараз ми переглянемо відео. Зверніть увагу, про яку пташку в ньому розповідається.

Що це за пташка?

5.3. Опрацювання вірша В. Скомаровського « Щиглик»

5.3.1 Словникова робота. Робота в парах

Спробуйте з’єднати слово і його значення.

Підбори засипає снігом

Міх ліс

Запорошує набійка на підошві взуття

Гай мішок

5.3.2 Виразне читання вірша вчителем

Прослідкуйте, як змінюється настрій вірша на початку і в кінці?

5.3.3 Самостійне читання вірша дітьми. Гра « Рибки»

Яку пору року описує автор у вірші?

5.3.4 Гра « Продовж рядок»

А зараз пограємо в гру « Продовж рядок». Я починаю читати будь який рядок, а ви знаходите його в тексті вірша і дочитуєте до кінця.

5.3.5 Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання

Чому щиглик був засмучений? Знайдіть і зачитайте.

Хто прийшов на допомогу щигликові? Знайдіть і зачитайте.

5.3.6 Гра « Опиши героя» Робота в парах.

Хто є персонажами цього вірша? ( Щиглик та Гриць)

- Яким був щиглик? (Сумний, засмучений, веселий, радісний)

- Яким був Гриць? (Щедрим, добрим, співчутливим, турботливим)

За допомогою прикметників опишіть героїв вірша.

5.3.7 Проблемне питання

До чого закликає нас – читачів автор цього вірша?

    1. Опрацювання вірша В. Скомаровського « Козубок-колобок»

Яку пору року описано у вірші « Щиглик»?

А хочете опинитися зараз серед літа?

Для цього ми познайомимося з віршем В. Скомаровського « Козубок –Колобок».

      1. Словникова робота

А щоб вірно зрозуміти зміст вірша, ми з’ясуємо значення деяких слів.

Козубок невеличкий кошик, сплетений з лози або кори.

Оболонь заплавні луки, що затоплюються під час повені.

Схил - нахилена ділянка земної поверхні.

Явір – назва дерева


      1. Виразне читання вірша вчителем. Перегляд відео про червень.

Яким ви уявляєте місяць червень?

5.4.3 Робота в парах. Гра «Ти — мені, я — тобі»

Учні напівголосно читають один одному вірш.

Читаючи вірш, подумайте, чому саме до липня йшов у гості Червень.


      1. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання

Яким ви уявляєте місяць червень? Знайдіть і зачитайте

Що передають виділені слова?

Чому поет порівнює козубок з колобком? (Стриб - і покотився)


      1. Робота над ілюстрацією

Чи сподобалася вам його вигадка?

Чи відповідає ілюстрація змісту вірша?

Які явища природи постають живими істотами у віршах Вадима Скомаровського?

  Що ви можете розповісти про їхню поведінку?


  1. Узагальнення та систематизація знань

    1. Робота в парах. Порівняння характеру Гриця з вірша В. Скомаровського « Щиглик» і Червня з вірша « Козубок-колобок»

Порівняйте характери Гриця та Червня , як казкового героя.


6.2. Бесіда

Чому навчають нас ці твори?


  1. Підсумок уроку

    1. Рефлексія. Гра « Продовж речення»

На уроці я дізнався …

Найбільше мені сподобалось …


  1. Домашнє завдання

  1. Виразно читати вірші

  2. Скласти тестові питання до творів

  3. Намалювати ілюстрації до прочитаних творів


















































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Вадим скомаровський «щиглик», «козубок-колобок». настрій персонажа

Автор: Попова Ирина Владимировна

Дата: 15.03.2018

Номер свидетельства: 462027


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства