kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?ш та?балы сан?а к?бейту ж?не б?лую.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Данная разработка урока предназначена для учителей начальных классов.Тип урока - объяснение нового материала.В разработке  раскрыты все аспекты современного урока. Для привлечения внимания детей к уроку сюда были включены разного рода разминки, различные психологические моменты, разноуровневые и дифференцированные задания. Дети решали задачи и примеры, и каждый из них старался помочь маленькому медвежонку приблизить наступление весны.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?ш та?балы сан?а к?бейту ж?не б?лую. »

Оңтүстік Қазақстан облысы

Шымкент қаласы

Ю. Сареми атындағы № 107 мектеп - гимназиясының

бастауыш сынып мұғалімі

Ташпулатова Наргиза Иристаевна


МАТЕМАТИКА. 4 СЫНЫП


Сабақтың тақырыбы: Үш таңбалы санға көбейту және бөлу;

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділік:

Оқушыларға үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу

жайында түсінік беру.

2. Дамытушылық:

Баған түрінде көбейту мен бұрыштан бөлу жағдайларын

негіздеу. Ой -өрісін дамыту, өз бетінше тапсырма орындау

қабілетін дамыту;

3. Тәрбиелік:

Ұқыпты, ретті жазу дағдысын қалыптастыру.

Адамгершілікке, достыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Жаңа материалды меңгерту;

Сабақтың әдісі: Түсіндіру, қайталау;

Сабақтың көрнектілігі: ИНТЕРАКТИВТІК тақта, оқулық, слайдттар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: Балалар, бүгін бізді ерекше сабақ,

Сабақта алаңдамай еркін еңбек етіңдер. Өз ойларыңды

қысылмай, ашық айтыңдар. Мен сендерге сәттілік тілеймін.

ІІ. Психологиялық дайындық: бір – біріне тілек айту.

Математика керек әр күйге, математика қажет өмірде.

ІІІ. Үй тапсырмасынын тексеру.

І. Жаңа сабақ.

  • Балалар бізге электрондық почтамен хат келді.

  • Ендеше хатты оқиық.

Сәлеметсіздер ме, балалар! Мен сендерге мына хатты үлкен өтінішпен жолдап отырмын. Маған сендердің көмектерің керек

Көктем келді, бірақ жер бетін су алып, бәйшешектер шықпай жатыр

Бүгінгі сабақтағы тапсырмалар дұрыс орындалса, бәйшешектер гүл ашады. Көмектесіңдерші, балалар!!!

  • Балалар, бұл хат кішкентай қонжықтан келіпті. Көмектесеміз бе қонжыққа?

Сабақта мұқият болыңдар. Егер тапсырмалар дұрыс орындалса, ормандағы алаңда бәйшешектер гүл ашады.

ІV. Жаңа тақырып

Бүгінгі біздің тақырыбымыз Үш таңбалы санға көбейту және бөлу

1.Тақтаға назар аударамыз.

а) Электрондық оқулықпен жұмыс: Жаңа тақырыпты түсіндіру

1) көбейту

ә) Тапсырмалар орындау.

1) 427

* 346

2562

+ 1708

1281

147742


2) Бөлу


2)74340 236

-708 315

354

-236

118 0

118 0

0


ә) Интерактивті тақтада жұмыс

5 2 4

*1 2 6

+ 3 1 4 4

1 0 4 8

5 2 4

6 6 0 2 4


66024 126

-630 524

302

-252

504

-504

0


V. Сергіту сәті

«Санамақ құра біл!»

Бір дегенім – білек,

Білсең,білек те керек.

Екі дегенім – еңбек,

Еңбек бәрін жеңбек


VІ. Қызығушылықты ояту


  1. Жылдамдықты қалай табамыз? V=S / t

  2. Уақытты қалай табамыз? t = S/ V

  3. Қашықтықты қалай табамыз? S = V * t

VІІ. Есеп шығару


Пойыз 4 сағатта 224 км жол жүреді. Егер оның жылдамдығы тік ұшақтың жылдамдығынан 3 есе кем болса, тік ұшақтың жылдамдығы қандай?

Шешуі:

1.  224 4 2. 56

-20 56 * 3

24 168 км / сағ

-24

0

Жауабы: тік ұшақтың жылдымдығы 168 км / сағатына


Оқулықпен жұмыс: 184 бет № 5

Дәптермен жұмыс

Тест сұрақтары бойынша жұмыс:

1) Баған түрінде дұрыс жазылған мысалды анықта

А) 5700 В) 5700 С) 5709

* 9 * 9 * 9


  1. 7800 бен 2 – нің көбейтіндісі нешеге тең?

А) 156000 В) 15600 С) 1560


  1. Бөлінгіш пен бөлгіш өз ара тең болса бөліндінің мәні нешеге тең?

А) 0 В) 1 С) бөлінгіш

  1. Бөлуді қай амалмен тексереді?

А) Азайтумен В) Қөбейтумен С) Қосумен

5) көбейткіштің бірі 1 – ге тең болса, көбейтіндінің мәні нешеге тең?

А) 1 В) 0 С) екінші көбейткішке

VІІІ. Сабақты қорыту:

Бүгін сабақта қандай тақырыппен таныстық?

Сабақ ұнады ма?

Қонжықтың тапсырмасын орындадық деп ойлаймын.

Слайд «Бәйшешектер гүл ашты»

Балалар елімізде төтенше жағдайлар еш уақытта болмасын.

Көктем келіп бәйшешектер гүл ашсын.

Үйге тапсырма: 185 бет № 7






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
?ш та?балы сан?а к?бейту ж?не б?лую.

Автор: Ташпулатова Наргиза Ирисатаевна

Дата: 18.12.2014

Номер свидетельства: 145197


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства