kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Урок з літературного читання 2 клас. Переносне значення. Ліна Костенко "Білочка восени"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Розробка уроку з літературного читання  для 2 класу  з використанням інтерактивних прийомів навчання 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Урок з літературного читання 2 клас. Переносне значення. Ліна Костенко "Білочка восени"»

12.02.2018 Літературне читання

Тема.Переносне значення . Ліна Костенко«Білочка восени» 

Мета. Ознайомити учнів з творчістю Ліни Костенко; навчати учнів виразно читати віршовані твори; розвивати вміння аналізувати прочитане, давати відповіді на запитання; виховувати любов до природи.

Обладнання. Мультимедійна презентація, картки для парної та групової роботи, ілюстрації по темі, збірки творів Ліни Костенко.

Тип уроку. Комбінований

Перебіг уроку

1.Організація класу

2.Завдання уроку. Мотивація навчальної діяльності

Як ви гадаєте, яким буде сьогоднішній урок?

Якими вам слід бути на сьогоднішньому уроці?

Урок має бути: Ми маємо бути:

- цікавим; - дисциплінованими;

- повчальним; - уважними;

- незвичайним; - зібраними;

- продуктивним. - активними.

3. Мовленнєва розминка

Почнемо ми наш урок з підготовки нашого мовленнєвого апарату.

3.1. Робота над скоромовкою. Гра « Дощик»

Читаємо скоромовку «дощиком».

  • Дощик «накрапає» (повільно і тихо);

  • Дощик сильніший (голосніше і швидше);

  • «Злива» (голосно і скоромовкою).

Їжак та їжаченя

Їздять по гриби щодня,

Їжачиха помагає —

Сироїжки їм збирає.

3.2. Робота над чистомовкою

Са-са-са — летить оса,

Зу-зу-зу — веду козу,

За-за-за — іде коза,

Су-су-су — відро несу,

Шу-шу-шу — листя ворушу.

4. Актуалізація опорних знань

4.1. Гра «Доповни словосполучення»

Великий камінь, а маленький... (камінець).

Великий прапор, а маленький... (прапорець).

Великий корінь, а маленький... (корінець).

Великий гребінь, а маленький... (гребінець).

Великий ремінь, а маленький... (ремінець).

4.2. Гра «Знайди назви тварин»

Знайдіть і прочитайте назви тварин

Порт, рись, клен, їжак, липа, вовк, горох, нічка, гадюка, лавка, море, клей, єнот, барабан, молоко, малина, лев, кіт, підручник, ведмідь, стіл, журнал, газета.

 5Перевірка домашнього завдання

5.1Конкурс «Хто краще?»

Виразне читання вірша В. Лучука «Дикий мак».

 6. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку

- Над яким розділом працюємо?

- З творчістю якого письменника ознайомилися на попередньому уроці? (Знайомилися з творчістю Володимира Лучука)

- Чого навчає автор своїми творами маленьких читачів? (Своїми творами навчає маленьких читачів добра, гордості за рідний край)

Сьогодні ми продовжимо знайомитися з природою рідного краю. А допоможе нам в цьому творчість української поетеси Ліни Костенко. 

7. Вивчення нового матеріалу

7.1. Біографічна довідка

— Народилася Ліна Василівна на Київщині в учительській сім’ї. Батьки майбутньої поетеси були людьми високоосвіченими і порядними. Батько знав дванадцять мов, добре був обізнаний у всіх навчальних предметах школи. Закінчила Ліна Костенко Київський педагогічний інститут і Московський літературний інститут. Писати вірші почала з дитинства.

Довгий час (15 років) її не визнавали як поетесу. Це був сумний період в її житті, в історії української літератури. Зараз Ліна Василівна Костенко живе і працює в Києві, продовжуючи радувати нас своїми творами.

7.2.Книжкова галерея.

— Подивіться, будь ласка, перед Вами збірки, де вміщено твори Ліни Костенко. Я рекомендую Вам відвідати нашу шкільну бібліотеку і прочитати вірші письменниці.



7.3. Опрацювання вірша Ліни Костенко «Білочка восени»

Сьогодні ми познайомимось з твором цієї відомої письменниці. А хто ж головний герой дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.

7.3.1 Гра «Упізнай персонажа твору»

• Багряна шубка

І розкішний хвостик.

Ліс їй дари приносить:

Осипають сосни шишки.

Час уже збирать горішки.

Клопотлива і метка,

А в дупло несе грибка.

(Білка)

7.3.2 Робота над заголовком. Метод передбачення.

- Так, діти відкрийте підручник на сторінці 81. Прочитайте назву вірша.

— Як ви думаєте, про що йтиме мова в ньому? (Мова йтиме про те, як білочка готується до зими, запасається харчами)



7.3.3 Виразне читання вірша вчителем

— Чи сподобався вам вірш?

— Якою ви уявляєте білочку?

Фізкультхвилинка

7.3.4 Словникова робота

Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем.

Пороші                міркує

в’язочка              випадуть

бурундук            гіллячках

посиплеться        нашпилює

— Яке слово «зайве» у першому стовпчику? (Посиплеться) У другому? (Гіллячках)

-Прочитайте значення слова «пороша».

-Пороша – пухкий сніг, перший сніг, короткотривалий сніг що не вкрив землю.

- Як ви розумієте слово в’язочка? Тулить? (Близько один до одного)

- Назвіть слово близьке за значенням до слова нашпилює? (Наколює)

7.2.4 Читання вірша учнями за строфами

7.2.5 Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання

— Які гриби сушить білочка?

— На чому вона їх сушить?

— Про що міркує?

— Чому не спиться білочці?

— Як ви розумієте виділений вислів?

— Порівняйте його з висловом полум’я ще не погасло. Чи справді день може погаснути? А полум’я?

— Зауважте: у виділеному вислові слово погас ужито в переносному значенні.

8. Узагальнення та систематизація знань

8.1Гра «Слідопити»

- Порахуйте, скільки разів слово «білка» зустрічається у вірші.

8.2. Робота за ілюстрацією

— Розгляньте малюнок. Прочитайте рядки вірша, які йому відповідають.

8.3. « Довідкове бюро»

Широко поширена думка, що білка харчується горіхами. Далеко не тільки горіхами і, тим більше, не лише лісовими горіхами. Все, що є в лісі їстівного, входить до її меню: всіляке насіння, зерна, бруньки, гілки, ягоди, молоді пагони, гриби, ну, і звісно, вміст шишок хвойних дерев. За день білка може обробити до 15 ялинових шишок і понад 100 соснових. Вона, схопивши зубами лусочку, піднімає її вгору, таким чином, що та відлітає і насіннячко показується назовні. На таку обробку однієї соснової шишки цей звір витрачає близько З хвилин. У денний раціон білки входять 100-150 шишок. Цієї кількості продукту достатньо, щоб угамувати голод і відкласти запаси жиру.

8.4 Складання сенкану

Білочка

Прудка, запаслива

Стрибає, сушить, нашпилює

Білочка робить запаси на зиму

 9. Підсумок уроку

9.1. Гра « Мікрофон»

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Чого можна навчитися у білочки?

 10. Домашне завдання

1.С. 81,читати виразно вірш.

2. С.81, вивчити вірш напам’ять.

3. Знайти цікаві відомості про білочок.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Урок з літературного читання 2 клас. Переносне значення. Ліна Костенко "Білочка восени"

Автор: Попова Ірина Володимирівна

Дата: 15.03.2018

Номер свидетельства: 462120


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства