Просмотр содержимого документа
«Урок-проект "Осінні репортажі". Природознавство. 2 клас.»
НЕТРАДИЦІЙНИЙ
УРОК З ПРИРОДОЗНАВСТВА
2 клас
ПРИРОДА ВОСЕНИ (ПІДСУМКОВИЙ УРОК)
«ОСІННІ РЕПОРТАЖІ»
Підготувала учитель початкових класів Мелітопольської
загальноосвітньої школи № 24
Гольцова Олена Володимирівна
Тема. Природа восени . Підсумковий урок.
«Осінні репортажі»
Мета. Ключові компетентності:вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурної - – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту, формувати духовно – моральні основи життя; соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших, продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі та команді, компететності з ІКТ - вміння добувати, осмислювати, опрацьовувати та використовувати інформацію з різних джерел, користуватися різноманітною довідковою літературою;громадянської – розвиватиздатність екологічно мислити, бережливо ставитися до природи, до людей, до самого себе.
Предметні компетентності: поглибити знання учнів про природу восени, виховувати любов і повагу до природи, культуру поведінки школярів, розвивати пізнавальні інтереси, уміння робити висновки, узагальнювати, вчити розуміти, у чому полягає краса і багатство осені, правильно поводитися в природі восени.
Тип уроку. Урок закріплення і засвоєння знань.
Обладнання: малюнки, мікрофон, комп’ютер.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
-Добрий день усім, - вітаюсь,
Бо весела прокидаюсь.
Так і сонце прокидається,
І з усіма вітається:
З пахучою землею,
З пташиною ріднею,
Зі мною і з тобою,
І з тихою водою.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Проблема.
Учні розповідають вірші про осінь у музичному супроводженні осінньої мелодії:
ЧАКЛУНКА Осінь фарби готувала, У відерця наливала. Змішувала, чаклувала, Потім все розфарбувала. Придивіться, все довкола Стало різнокольоровим!
ДАРИ ОСЕНІ Восени врожай збирають На городах і в садках. Груші, яблука звисають На тонесеньких гілках.
В лісі білочка руденька Під пеньком знайшла грибок. Ухопила — та хутенько Заховала в теремок.
ЛИСТОПАД Осінь, осінь, листопад, Жовте листя стелить сад, За моря в краї далекі Відлетіли вже лелеки. Хмари небо затягли, Вітер віє з-за гори, Ходить осінь листопадом, Жовте листя стелить садом.
Вчитель: Хто до нас прийде у гості, відгадайте, любі діти!
Запросіть її на хвильку, щоб відчути дощ і вітер,
Красоту її побачте - розкажіть усьому світу!
Хто буде головною гостею нашого уроку? Це – осінь!
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Осінь. Я — Осінь. Пора надзвичайно чарівна. У барвах казкових ліси і поля. Я тут господиня, я Осінь — царівна. В моїм володінні земля. Три місяці маю собі на підмогу Це Вересень, Жовтень — мої трударі. Листопад завершує нашу дорогу І зменшує сонця вгорі.
Діти, ви прийшли до школи, щоб діставати знання, дізнаватися про щось нове, цікаве і сьогодні я пропоную вам згадати все про мене, про що ви дізналися на протязі багатьох уроків за темою «Природа восени». Я пропоную вам розбитися на групи і приготувати свої «Осінні репортажі». Не тільки у школі ви чуєте нову інформацію, а й по телевізору, в інтернеті. Сьогоднішня наша мандрівка в світ телебачення, де можно дізнатися про все. Я хочу подарувати вам телевізор, щоб подорож наша стала цікавішою і ми починаємо наші репортажі. ІV. Робота над темою уроку. 1.Осінь. Багато телепередач є. І одним із каналів, на якому ми можемо дізнатися про світ природи є канал Діскавері.(Слайд № 2 – Діскавері).На ньому люди дізнаються все про нашу планету, що з нею відбувається. Ведучі цієї передачі сьогодні вам підсумують те, що ви дізналися про неживу природу восени. (Репортаж дітей. Слайд №3 – картини осені, неба,стан природи) 2.Осінь. Слідуючий наш репортаж зі світа тварин. Ведучі передачі «В світі тварин» зі своїм репортажем про зміни у живій природі восени. (Репортаж дітей. Слайд № 4 –що роблять тварини восени). 3. Фізкультхвилинка До нас у гості з лісу завітав іжачок. Він хоче виконати для вас танок. Потанцюймо разом з ним. (Слайд № 4 – відеотанок) . Тепер наш іжачок піде готуватися до зимівлі, вимощувати свою норку листячком. А ми продовжемо цикл нашіх репортажів. 4. Осінь. Ви на екскурсіях в природу спостерігали за змінами, які в ній відбуваються. Передача «Прогноз погоди» нам кожного дня повідомляє про зміни погоди. І зараз ми послухаємо наших синоптиків. (Репортаж дітей з показом умовних позначок) (Слайд №5 – погода з позначками, прикмети осені). 5. Осінь. А зараз я пропоную вам пограти зі мною у гру «Назви зайве слово» (Рядки слів з зайвим не осіннім словом) . 6. Зорова фізкультхвилинка. Осінь. Ви сьогодні забагато дивитеся телевізор і очі ваші втомилися. Давайте дамо їм хвилинку відпочинку. Подивіться на листочок ,який несе вітерець і очима повторіть його шлях. (Слайд № 6 – під дитячу осінню пісеньку кружляє осінній листочок). 7.Осінь.А чи знаєте ви, що роблять люди восени? Які прикмети допомагають нам дізнатися про погоду? Передача «Загадки природи» допоможе вам в цьому. (Репортаж дітей про осінні турботи людей, загадки про овочі та фрукти). (Слайд № 7 – люди в негоду, люди на городі, овочі та фрукти, які збирають восени). 8. Осінь. Ви провели свої досліждення про мене, зробили гербарії і написали оповідання про мене. Я дуже вам за це вдячна. Ось на виставці знаходяться ваші роботи. Я хочу прочитати оповідання одного з учнів, яке найбільше мені сподобалося. (Осінь читає оповідання). Гарно написано! Скажіть, навіщо ви так багато про мене дізналися?(Відповіді дітей). А тепер підсумуємо те, про що сьогодні ми говорили. У кожного з вас є на парті тестова робота. Якщо ви гарно слухали і запам′ятовували, то правильно відповісте на всі питання і получите гарні оцінки. (Слайд № 8 –тестова робота). (Осінь читає питання – діти відповідають). V. Підсумок уроку. Осінь.Ось і підходить до кінця мій час. Я хочу попрощатися з вами, бо на зміну мені поспішає зима. І на останок я хочу подякувати вам, що так гарно про мене написали, дізналися про мою пору багато цікавого і хочу попросити на згадку про мене написати на листочках своє осіннє слово і повісити цей листочок на дерево успіху – осіннє дерево, яке я дарую вашому класу( сподіваюся, що урок наш був успішним і цікавим). (Діти пишуть слова і вішають на дерево). (Слайд № 9 –зима і осінь зустрілися) А нашім гостям ми дякуємо за завітання. Я і для них підготувала подаруночки.(Діти вішають на гостей намиста з листочків з осінніми прикметами). А я уступаю місце зимі. До слідуючої зустрічі у новому році! (Слайд № 10 – До зустрічі слідуючої осені! У музичному супроводі).