Тема Числові вирази. Складання і читання числових виразів. Розв’язування задач. Повторення вивченого.
Мета: Формувати поняття «числовий вираз», «значення числового виразу»; вправляти учнів у розв'язуванні арифметичних задач; вправляти у розв’язуванні прикладів на дві дії, у каліграфічному написанні цифр; розвивати математичне мовлення, кмітливість і логічне мислення.
Мета застосування ППЗ: підвищити якість навчання учнів та їх інтерес до набуття знань, краще зрозуміти та засвоїти новий матеріал, розвивати творчий потенціал дітей.
Хід уроку
I. Організаційний момент. Привітання дітей. Емоційний настрій до уроку. Створення емоційного настрою
- Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Для того, щоб впоратися на уроці з завданнями, будьте старанними і слухняними. Завдання наші такі:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
Усна лічба.
Задача на кмітливість
2 сороки летіли , на вишню сіли. Дивляться в різні боки: одна на північ, друга – на південь. У тебе, - каже перша, - дзьоб у землі.
Як це? Дивляться в різні боки, а одна одну бачать? Сороки дивляться одна на одну. Це теж буде в різні боки.)
Робота за картками бліц-опитування
Бравий генерал отримав від царя 8 золотих орденів, 6 срібних, а бронзових стільки, скільки золотих і срібних разом. Скільки бронзових орденів у генерала?
Відповідь: ______________________________________ 4+5=___ 1+6=___ 8+6=___ 11+4=___ 12-4=___ 13-5=___ 20+0=___ 13-6=___ 7+5=___ 13+6=__ 14+5=___ 14-2=___ 14+3=___ 9+5=___ 17-5=___ 18+2=___ Кількість правильних відповідей:___________ |
Хвилинка каліграфії
4 грудня – день народження російської інформатики.
В кінці 1940-х років член-кореспондент АН СРСР Відділення технічних наук Ісак Брук зацікавився публікаціями про цифрові обчислювальні машини й став активним учасником наукового семінару, який обговорював питання автоматизації обчислювальної техніки. А 4 грудня 1948 року Державний комітет із впровадження передової техніки в народне господарство зареєстрував за №10475 винахід І.Бруком цифрової обчислювальної машини. Тому саме цей день вважають Днем народження російської інформатики.
Тобто, сьогодні виповнюється 61 рік з того часу, як з’явився перший комп’ютер.
За допомогою яких цифр можна записати це число?
Повторення написання цифр 6 та 1. Коментування числа 61.
Фізхвилинка
Танцювальні вправи під музичну заставку «Математика-малятко»
V.Робота над темою уроку. Мультимедія
Вступ
Сьогодні ми будемо вчитися складати і читати числові вирази, розв’язувати задачі.
Складання і читання числових виразів
15 + 3 50 – 30 10 + 5 – 8
Записи такого виду називають прикладами, а також числовими виразами
Обчисліть приклади
15 + 3
50 – 30
10 + 5 – 8
Відповіді: 18, 20 і 7.
Результати дій називають значеннями виразів
18 – значення першого виразу, 20 – значення другого, 7 – значення третього виразу. Ці вирази можна прочитати так: сума чисел 15 і 3 дорівнює 18, різниця чисел 50 і 30 дорівнює 20, значення виразу 10 + 5 – 8 дорівнює 7 або сума чисел 10 і 5, зменшена на 8, дорівнює 7.
Складіть числовий вираз, значення якого дорівнює 54 (Фронтальна)
Можна скласти багато числових виразів, значення яких дорівнює 54. Наприклад, ось такий: сума чисел 40 і 14 дорівнює 54.
40 + 14 = 54
Складіть вираз, значення якого дорівнює 30
Можна скласти безліч числових виразів, значення яких становить 30. Ось один із них: різниця чисел 80 і 50 дорівнює 30.
80 – 50 = 30
Розгляньте вирази. Випишіть ті, значення яких дорівнює 65
(За варіантами)
37 +11 – 20 = 24 + 30 +11=
90 – 75 + 50 = 40 + 37 – 10 =
Вирази, значення яких дорівнює 65: 24 + 30 + 11; 90 – 75 + 50.
У кожній парі виразів підкресліть той, значення якого менше (Групова)
Для цього потрібно усно обчислити вирази, а їх значення порівняти. Наприклад: від 16 відняти 7 буде 9, а від 12 відняти 9 дорівнює 3. Тобто, вираз 12 мінус 9 має менше значення.
16 – 7 і 12 – 9 6 + 6 і 8 + 5
17 – 9 і 12 – 3 9 + 4 і 9 + 7
11 – 4 і 17 – 9 3 + 9 і 4 + 8
Вирази з меншим значенням: 12 – 9, 17 – 9, 11 – 4, 9 + 4.
Релаксація-проблема
Слухання пташиного співу. Перегляд відеофільму про зимуючих пташок.
7. Розв’язування задач (Фронтальна)
Розгляньте короткий запис. Складіть умову задачі.
Синичок – 25
Снігурів –?, на 5 більше, ніж синичок
Горобців – ?, на 10 менше, ніж снігурів
Першою дією ми дізнаємося, скільки було снігурів. Скільки було снігурів, ми можемо довідатися за допомогою дії додавання. У другій дії ми дізнаємося, скільки було горобців. Скільки було горобців, можна обчислити за допомогою дії віднімання.
Запишіть у зошити розв’язок задачі за допомогою дій. Складіть вираз.
Розв’язок
1) 25 + 5 = 30 (сн.)
2) 30 – 10 = 20 (г.)
Відповідь: 20 горобців
Склали такий вираз: суму чисел 25 та 5 зменшили на 10 і отримали значення виразу – 20 горобців.
25 + 5 – 10 = 20 (г.)
Повторення вивченого. Обчислення прикладів за комп’ютерами (Парна)
Підсумок уроку
Сьогодні дізналися, що таке числові вирази, вміємо їх складати і читати. Нагородження найактивніших учнів.
Додаток
Бравий генерал отримав від царя 8 золотих орденів, 6 срібних, а бронзових стільки, скільки золотих і срібних разом. Скільки бронзових орденів у генерала?
Відповідь: __________________________ 4+5=___ 1+6=___ 17+3=___ 13-5=___ 7+5=___ 13+6=__ 14+3=___ 9+5=___ 12-4=___ 8+6=___ 11+4=___ 14-2=___ 17-5=___ 18+2=___ 14+5=___ 20-7=___ 16-5=___ 13-6=___ 15+5=___ 20+0=___ Час: ____ хв. Кількість помилок:___ | Бравий генерал отримав від царя 8 золотих орденів, 6 срібних, а бронзових стільки, скільки золотих і срібних разом. Скільки бронзових орденів у генерала?
Відповідь: __________________________ 4+5=___ 1+6=___ 17+3=___ 13-5=___ 7+5=___ 13+6=__ 14+3=___ 9+5=___ 12-4=___ 8+6=___ 11+4=___ 14-2=___ 17-5=___ 18+2=___ 14+5=___ 20-7=___ 16-5=___ 13-6=___ 15+5=___ 20+0=___ Час: ____ хв. Кількість помилок:___ | Бравий генерал отримав від царя 8 золотих орденів, 6 срібних, а бронзових стільки, скільки золотих і срібних разом. Скільки бронзових орденів у генерала?
Відповідь: __________________________ 4+5=___ 1+6=___ 17+3=___ 13-5=___ 7+5=___ 13+6=__ 14+3=___ 9+5=___ 12-4=___ 8+6=___ 11+4=___ 14-2=___ 17-5=___ 18+2=___ 14+5=___ 20-7=___ 16-5=___ 13-6=___ 15+5=___ 20+0=___ Час: ____ хв. Кількість помилок:___
|
7