kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Урок читання. А. Коваль «Канікули! Канікули! Весела пора!»

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок читання в 4 класі. За тмою " Канікули! Канікули! Весела пора".

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Урок читання. А. Коваль «Канікули! Канікули! Весела пора!»»

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ









Проектний урок

з читання у 4 класі

за темою: «А. Коваль «Канікули! Канікули! Веселая пора!»»




























м. Лисичанськ








Тема. А. Коваль «Канікули! Канікули! Веселая пора!»

Мета. Вдосконалювати вміння та навички проектної діяльності учнів на основі аналізу літературного твору, вчити виділяти головне, робити висновки; розвивати мовлення, нестандартне мислення, креативний підхід до виконання завдань; виховувати естетичні почуття, бережне ставлення до природи.

Обладнання. Картки для контролю техніки читання, картки зі словами, штучна ялинка, музичні записи.


Хід уроку

І. Організація класу

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Він зимовий та цікавий,

Теж гостей зібрав чимало.

Повернімося обличчям до гостей,

Усміхнімось і промовим: «Добрий день!»

Вчитель. Кому дозволено першим сісти?

Хлопці. Дівчаткам.

Вчитель. Так, спочатку – краса, а потім – сила.

ІІ. Підготовка до сприймання нового матеріалу

Вчитель. В чудеса не вірять діти,

Бо відомо всім давно,

Що чудес ні де не стріти,

Крім казок і крім кіно.

Але раптом так буває:

У найкращій день зими

Чудо в гості завітає,

І повірим в чудо ми.

– Який день зими по вашому найкращий? Чому?

– Прочитайте слова, пройшовши лабіринт, і дізнаєтесь, чия відповідь була правильною.



В Н І

Й



О И К Р



ІІІ. Повідомлення теми уроку

– Що означає слово «канікули»? Коли і де прикрасили першу ялинку? Які звичаї відзначати новорічне свято склалися у різних народів? Які святкові страви у кожного народу?

– Що ви очікуєте від уроку?

Повідомлення теми і завдань уроку.

ІV. Опрацювання тексту

– Послухайте уважно твір і скажіть, що для вас було новим і несподіваним?

  1. Комбіноване читання.

(Учитель, 3 – підготовлені учні, самостійне читання)

– Що вас здивувало? Про що ви вже знали?

  1. Словникова робота.

Контроль техніки читання (прочитати слова на картці за 20 с.)

Картка

зоряного нестерпна спека Китай німецька
походження узаконеною перервою Рим італійська
зірка бенгальських вогнів Америка європейська
Сиріус святкові страви Росія латинська
сузір’я новорічному столі Голландія португальська








Бесіда

– У І колонці знайдіть спільнокореневі слова. Доберіть до них ще кілька. Зоряного, зірка, сузір’я.

– Що таке Сиріус? (Назва зірки).

– Поясніть словосполучення «нестерпна спека»

– Яке слово у ІІІ колоні зайве? (Рим). Столиця якої країни є місто Рим?

– Чи до всіх слів останньої колонки підходить слово «мова»?

– Утворіть словосполучення зі словом європейська. (Європейська країна, культура).

  1. Вибіркове читання.

а) Звідки взялися канікули і скільки їм років?
б) Де і коли прикрасили першу ялинку?
в) Які ще звичаї згадуються в тексті?
г) Що цікавого дізналися про слово «апельсин»?
Від якого слова походить «мандарин»?

  1. Вправи на розвиток уваги і швидкості читання.
    а) Гра «Блискавка»

– З якої мови слова і що вони означають?
Слова на картинках – «блискавках»:

мандарин (португальська «наказувати»),

помаранча (італійська «яблуко оранжевого кольору»),

індик (амер. «індієць»),

короп (нім.),

апельсин (голанд. «яблуко з Китаю»),

канікули (лат. «Канікула» - Сиріус).

б) Гра на уважність.

– Перевірте за текстом, чи правильно наведено речення.

  • А оскільки новий рік це свято, то у кожного народу мали бути і святкові страви. (Ні)

  • Слово канікули, можна сказати, майже зоряного походження. (Ні)

  • Окрасою новорічного столу в американців є індик. (Ні)

  • Для наших країн вони – чужинці. (Так)

  • Португальці мали в Китаї величезні території – колонії. (Ні)

Фізкультхвилинка.

V. Проектна діяльність

– Уявіть, що ми всі члени Малої Академії Наук. Ми провели значну дослідницьку роботу. Результати цієї роботи ви зараз побачите.

    1. Група «Зима» підготувала проект «Як зустрічають Новий рік у різних країнах".

    2. Група «Сніжинка» (прислів’я, приказки і загадки про зиму і Новий рік).

    3. Як провести зимові канікули? Про це знаємо ми – члени групи «Бурулька».

    4. Зимові пісні зібрала група – «Віхола».

– Ви підготували дуже красиві малюнки (показую). З них видно «що ви любите красу природи, вмієте бачити її. Ялинки, які ви намалювали, зрубані. Отже перед нами стає справжня проблема – як захистити ялинки від вирубування і водночас прикрасити свої оселі до новорічних свят.

(Підмаркова К.)

VІ. Підсумок

– Чи здійснились ваші очікування?

VІІ. Д/з: ( на дошці)

А зараз прослухайте д\ завдання : с. 144-146, читати. Скласти міркування, як ви будете переконувати своїх батьків придбати штучну ялинку.


4




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Урок читання. А. Коваль «Канікули! Канікули! Весела пора!»

Автор: Веретенникова Наталья Васильевна

Дата: 21.11.2016

Номер свидетельства: 361202


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства