Урок розвитку зв"язного мовлення. Тема: Велика синиця. Переказ.
Урок розвитку зв"язного мовлення. Тема: Велика синиця. Переказ.
Мета: Розширити знання про синичку. розвивати зв"язне мовлення, спостережливість,навички грамотного, охайного письма. Поповнити словниковий запас учнів. Виховати любов до природи, до птахів, до рідного краю. Обладнання: Ілюстрації птахів, прислів"я на картинках, грамзапис "Пори року", дитячі вироби-годівнички. Хід уроку:I. Привітання дітей, II. Вступна бесіда, III. Актуалізація знань про зимуючих пташок, III.Актуалізація опорних знань учнів, IV. Оголошення теми і мети уроку,V. Вивчення нового матеріалу, VI. Закріплення нових знань, VII. Підсумок уроку, VII. Домашнє завдання.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Урок розвитку зв"язного мовлення. Тема: Велика синиця. Переказ. »
КЗ «НСЗШ № 22 І-ІІІ ступенів»
Тема:Переказ. Велика синиця.
Мета:Розширити знання про синичку. Розвивати зв'язне мовлення, спостережливість, навички грамотного, охайного письма. Поповнювати словниковий запас учнів. Виховувати любов до природи, до птахів, до рідного краю.
Обладнання: Ілюстрації птахів, прислів'я на картках, грамзапис "Пори року"; дитячі вироби - годівнички.
Хід уроку:
I.Привітання дітей
Холодно зараз в лісах і лугах, Холодно зайчикам, лискам, птахам. Затишно, тепло у класі у нас. Доброго дня, вітаємо ми вас.
II.Вступна бесіда
(Під музику Антоніо Вівальді "Пори року")
Ще зовсім недавно гуляли ми в осінньому парку. Під ногами шурхотіло опале листя, сумну пісню співали пташки.
А сьогодні сплять дерева і травичка, не чути співу пташок. І хоч за
календарем ще осінь, але вже дає про себе знати Бабуся у білому кожусі. Поля причепурила — Пухнастим снігом вкрила Відгадайте, хто вона, Бабуся чарівна... (Зима)
ІІІ. Актуалізація знань про зимуючих пташок
А кому взимку живеться найважче? Чому?
Розгляд малюнків птахів, що зимують у нас, їх стислі описи.
За якими ознаками ми можемо розпізнати цих пташок?
Горобчик сіренький, метушливий, часто заглядає в кімнати людей.
Снігур прилітає з першим снігом, у нього грудки червоні.
Дятел має довгий хвіст, міцний дзьоб, червону шапочку на голові та біля хвостика.
Cорока – білобока, чорні хвостик і голівка.
Ворона чорна кричить кар—кар.
IV. Повідомлення теми уроку.
1. А зараз послухайте загадку і відгадайте, кому із пташок ми на сьогоднішньому уроці віддамо свою любов, знання і опишемо її.
Шубка з сірого пушку,
Скаче в жовтім фартушку, Чорний шарфик та шапчина, Хоч маленька ця пташина, Та корисна трудівниця Називається... (синиця)
Так, саме про синичку, про цю чудову пташку ми сьогодні з вами поведемо мову. Підведемо підсумки знань про неї. Родина синицевих чимала - 65 видів. Про деяких синиць ми розкажемо.
Велика синиця має гарний вигляд, зверху зеленкуватого кольору, груди і живіт яскраво—жовті з чорною смужкою, мов краватка. Співає «цінь-цінь».
Синиця - лазорівка менша від великої синиці. Яскраво забарвлена у блакитний і жовтий кольори. її ще називають блакитною синицею. Співає ці—лі—лі. Дуже жвава пташка.
Синичка - гаїчка. Маленька, сіренька синичка в чорній шапочці з чорними, як бісер, очима. Гаїчка непоганий співак. Пісня її голосна і довга.
Довгохвоста синиця. Ця пташка завбільшки як гаїчка, менше з довгим хвостом і коротеньким товстим всюдисущим дзьобиком. Голова і животик -білі, а навколо очей яскраво - жовті кружальця. Хвіст, як у сороки, східчастий: пісенька проста «сі—сі—сі».
Синиця - ремез. Це невеличка пташка (7 -11г). Тримається завжди поблизу води. Має тонесенькі міцні ніжки з довгими кігтиками. Невгамовна моторна пташка. Гніздо мостить на кінцівці тоненької висячої гілочки, частіше над водою.
2. Робота над прислів’ями. Прочитайте прислів'я на дошці. Як ви їх розумієте?
Де багато пташок - там немає комашок.
Синичка маленька, а скільки користі приносить. Яку?
V.Робота над текстом для переказу.
Читання учням тексту.
Аналіз твору
Де з'являються синиці восени?
Яка це пташка?
Як вона шукає їжу? Поодинці чи разом?
Скільки синиця з'їдає за добу?
Яку користь приносять ці пташки?
3.Ф/хв.
Щось повісили носи. Вправо-вліво,
Із-за парт не вийшли всі. Біля парти всі присіли.
Вгору добре потяглись, Потім встали й полетіли.
На носочки піднялись. Руки в боки узяли,
Опустились легко вниз, На всі боки повели.
І подув в обличчя бриз. Руки вниз всі опустили
Як дерева покачало: І за парти тихо сіли.
4. Усний переказ за поданим планом.
Сьогодні я познайомлю вас з новим планом «цитатним». Це ціле речення або його частина взяті прямо з тексту.
"... синиці з'являються поблизу житла..."
"... затримуються там, де багато корму."
"Синиці - найкращі наші друзі." (На кожний пункт, а потім весь текст.)
VI.Словникова робота
Зверніть увагу на написання слів. Давайте згадаємо правила.
апостроф: з'являються, з'їдає
(після префіксів із кінцевим приголосним)
словн. слова: восени НЕ з дієсловами окремо: не відлітають