kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Урок по Казахскому языку "Т?бір мен ?осымшаны? жазылуы"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Та?ырыбы: Т?бір мен ?осымшаны? жазылуы.

Ма?саты мен міндеттері:  о?у ж?не жазу да?дыларын ?алыптастас?ан,  жеке т?л?аны? ?алыптасуы мен дамуына м?мкіндік жасау.

1.Білімділік: сауатты жазу да?дыларын ?алыптастыру; т?бір мен ?осымшаны? жазылуын ??ындыру  т?сініктерін ?алыптастыру;

2.Дамытушылы?: с?йлемдерді сауатты жаза білу ?абілеттерін дамыту;  ?осымшаларды? ажырата  білу ?абілеттерін дамыту;      

3.Т?рбиелік: ??ыптылы??а, ?йымшылды??а  т?рбиелеу;         

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Урок по Казахскому языку "Т?бір мен ?осымшаны? жазылуы"»

Күні:

Сабақ: қазақ тілі

Тақырыбы: Түбір мен қосымшаның жазылуы.

Мақсаты мен міндеттері: оқу және жазу дағдыларын қалыптастасқан, жеке тұлғаның қалыптасуы мен дамуына мүмкіндік жасау.

1.Білімділік: сауатты жазу дағдыларын қалыптастыру; түбір мен қосымшаның жазылуын ұғындыру түсініктерін қалыптастыру;

2.Дамытушылық: сөйлемдерді сауатты жаза білу қабілеттерін дамыту; қосымшалардың ажырата білу қабілеттерін дамыту;

3.Тәрбиелік: ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу;

Сабақ түрі : жаңа сабақ

Көрнекіліктер: кесте;,құстар суреттері, қималы карточкалар., сызбалар.

Әдіс-тәсілдер: жұптық, топтық, өзіндік

Сабақ барысы

1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Сабаққа дайындықтарын тексеру Үй тапсырмасын тексеру

Өткенді қайталау: тақтаға 4 оқушы шығады

-түбір деген не? мысал келтір

- туынды сөз деген не? мысал келтір

-қосымшаларда ата.қандай қосымшаларды білесің? 3-4 жұрнақ, 3-4 жалғау ата олармен сөз ойла.

- түбірлес сөздерге мысал келтір.

2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:

Дәптермен жұмыс

Каллиографиялық минут: әріп элеметтерін жазу.

Күй -шы, -,ге

Жыр -ла, -лер,

-дың, -ші, -лар

- тақтаға екі оқушы шығып, қосымшаларды қосып жаз.

Екі бағанға жазылған сөздерді салыстыру не байқадыңдар?

Қандай қорытынды жасауға болады?

49 жаттығу- теріп жазу-2 оқушы- құстар суреті ілінеді.

Оқы өте қызық!

Сұңқар- жыртқыш құстар түрлеріне жатады. Олар Антрактикадан басқа жерлердің барлығында кездеседі. 58 түрі бар.Олар өздері ұя салмайды, кіші құстардың ұяларына жұмыртқа салады.

Пингвин- Антарктадада кездеседі, оның 17 түрі бар.Олар балықпен қоректенеді.Олар қыста жұмыртқалай. Суда өте жақсы жүзеді.

Қарлығаш-торғай тұқымдасына ұксас , 7 түрі кездеседі.аяғы қысқа болғандықтан көп жүре алмайды, сондықтан жерге тек ұяға керек заттар үшін қонады. Ұяларын адам жанына салады.

Бүркіт-жыртқыш құс, 9 түрі бар.ұяларын тасқа, жергеағаш басына салады. «Қызыл кітапқа енгізілген». Өзінен кіші жануарлармен қоректенеді. Ұшып келіп бас салады.

Ережемен жұмыс- оқу, қайталау, өздерінің мысалын келтіру.

52 жаттығу- 2 оқушы, Шолпы- сөздікпен жұмыс мағынасын түсіндіру

Ереже бойынша жұмыс: 136 бет

Сергіту сәті:

3.Жаңа білімді бекіту:

-сөздерге жалғаулар жалғап жаз, сөз құрамына талда.

55-жаттығу гүлдегі сөздерді тауып, өзгертіп жаз.

Өзіндік жұмыс дәптері бойынша 38-39 беттегі тапсырмаларды орындау.

4.Үйге тапсырма: 134-135 бет ереже, 135 б 50 жаттығу, 136 бет ереже, 57 жаттығу-137 бет.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Урок по Казахскому языку "Т?бір мен ?осымшаны? жазылуы"

Автор: Аманжолова Сания Болатовна

Дата: 22.01.2016

Номер свидетельства: 281204


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства