kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Урок математики в 3-м классе. "4-ке к?бейту ж?не б?лу"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: 4-ке к?бейту ж?не б?лу
Саба?ты? ма?саты:
1. 4-ке к?бейту ж?не б?лу білігін ?алыптастыру.
2. Жазбаша, ауызша к?бейту ж?не б?лу да?дыларын ?алыптастыра отырып, ?з бетімен
ж?йелі ?орытынды жасау?а да?дыландыру, логикалы? ойлау белсенділігін дамыту.
3. ??ыптылы??а, е?бектенуге т?рбиелеу.
Саба?ты? типі: ?айталау саба?ы
 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Урок математики в 3-м классе. "4-ке к?бейту ж?не б?лу" »

Сабақтың тақырыбы: 4-ке көбейту және бөлу
Сабақтың мақсаты:
1. 4-ке көбейту және бөлу білігін қалыптастыру.
2. Жазбаша, ауызша көбейту және бөлу дағдыларын қалыптастыра отырып, өз бетімен
жүйелі қорытынды жасауға дағдыландыру, логикалық ойлау белсенділігін дамыту.
3. Ұқыптылыққа, еңбектенуге тәрбиелеу.
Сабақтың типі: қайталау сабағы

Сабақ барысы:
Ұйымдастыру.
Болам десең – ғарышкер,
Болам десең – дәрігер,
Болам десең – инженер,
Ең керекті – математика,
Математика өмірде
Бар білімнің патшасы.

ІІ. Өткен материалдарды пысықтау.
Көркем жазу минуты
4, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49
(Ондығы 4 болатын сандарды жазу)
Біз не үйрендік
4-тің көбейту кестесін қалай құрамыз?
4*3+4=16
4*4=16
4*4+4=20
4*5=20
4*5+4=24
4*6=24
(Оқушылар өздері құрастырады

ІІІ. Миға шабуыл
1. Көбейтудің компоненттерін ата.
2. Бөлудің компоненттерін ата.
3. Салмақ өлшемдерін ата.
4. Ұзындық өлшемдерін ата.
5. Заттарды бір-бірімен біріктіргенде қандай амал қолданамыз?
6. Заттарды бөліп алуда қандай амалды қолданамыз?
7. Қосудың ауыстырымдылық қасиеті жайлы не білесің?
8. Қандай геометриялық фигураларды білесіңдер?

ІҮ Математикалық диктант
1. 8*4 көбейтіндісінің мәнін тап.
2. Көбейтудің мәні мен бірінші көбейткішті салыстыр.
3. Көбейтудің мәні мен бірінші көбейткіштің бөліндісін жаз.
4. Көбейтудің мәні мен екінші көбейткішті салыстыр.
5. Көбейтудің мәні мен екінші көбейткіштің бөліндісін жаз.
6. Екінші көбейткіш пен бірінші көбейткіштің көбейтіндісін жаз.

Ү Ой сергіту жаттығулары
4 жұмыртқа 4 минутта піседі, ал бір жұмыртқа неше минутта піседі?
1 кг темір мен 1 кг мақтаның қайсысы ауыр?
Үстел үстінде 8 май шам жанып тұр. Оның үшеуін өшірсе, неше май шам қалады?
Әжесі немересіне 6 қолғап тоқыды. Немересі нешеу?
ҮІ Оқулықпен жұмыс.
А) Қарлығашта --------------- бар.
Апасы----------берді.Бір----------тұрса
Қарлығаш неше дәптер сатып алған?
ә) Шыңғыстың --------бар.
Әрқайсысы------сатып алды. Оның қанша ақшасы қалды?

ҮІІ.Кім жылдам?
1.40 кг сәбіз және 20 кг қызылшаның 15 килограмы тамаққа пайдаланылды. Қанша кг көкөніс қалды?
2. Бір себетте 27 кг алмұрт, ал екінші себетте одан 13 кг артық алмұрт бар. Екінші себетте қанша кг алмұрт бар?
3. Салтанат кітаптың 18 бетін, ал азамат 9 бетін оқыды. Салтанат Азаматқа қарағанда неше есе көп оқыды?
ҮІІІ.Егер қалтаңда 4000000 болса не істер едің?
Математикалық жұмбақ. Бұл не?
1. Жоқ өзінде бас та, қас та, мойын да
Ұзындығы жазулы тұр бойында (сызғыш)
2 Айқасқан екі таяқ,
Тұрады жоқты сұрап.(х)
ІХ.Үйге тапсырма №4
Бағалау



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Урок математики в 3-м классе. "4-ке к?бейту ж?не б?лу"

Автор: Шутикова Дамели Муратовна

Дата: 28.12.2014

Номер свидетельства: 148609


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства