Урок критичного мислення з читання в 3 класі. Тема: «Як хліб ходить»
Урок критичного мислення з читання в 3 класі. Тема: «Як хліб ходить»
На уроці критичного мислення з читання "Як хліб ходить" словник учнів поповниться новими словами й образними висловами. Діти навчаться критично мислити, складати сенкани, працювати в парах.
Урок допоможе виховати бережне ставлення до хлібу.
Починається урок з психоформули.Потім діти відгадують загадку про хліб.
Вивчення нового матеріалу починається з "мозкової атаки".Потім діти слухають запис з піснями про хліб.На дошці записуються інформація про хліб.Потім усвідомлення тексту, словникова робота,рефлексія.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Урок критичного мислення з читання в 3 класі. Тема: «Як хліб ходить»»
Урок критичного мислення з читання в 3 класі.
Тема: «Як хліб ходить»
Мета: Поповнювати словник учнів новими словами й образними висловами, вчити критично мислити; розвивати вміння складати сенктанти, вміння працювати в парах, самостійність, увагу;виховувати бережливе ставлення до хлібу.
Обладнання: плакат із зображенням хати(кухня), плакати із зображенням хліба, колоски пшениці, сова, довідкове бюро, індивідуальні пакети аркушів для учнів, записи із піснями про хліб.
ХІД УРОКУ
1. Психоформула
Люблю я свій розум,
Увагу і пам»ять,
Працює мій мозок
І вчусь я старанно.
Сприймаю все нове
І мислю логічно.
Вчителя слово
Здійсню практично.
2. Підготовка до сприймання нового матеріалу
1. Відгадування загадки.
У землі закидалося,
Запашним виймалося,
Під сонцем гойдалося,
Нам з вами дісталося.
В печі гартувалося,
Що це? (хліб)
2. Мотивація навчальної діяльності
- Послухайте, друзі, ви згодні?
Про що будуть наші слова:
Про хліб поговоримо сьогодні,
Бо хліб – усьому голова!
3. Вивчення нового матеріалу
1. Актуалізація отриманих знань
Групова «мозкова атака»
У наступні 2 хвилини запишіть на аркуші паперу все, що ви знаєте про хліб. Важливо записати все, спаде вам на думку з приводу, що таке хліб. Немає значення, чи правильно те, що ви думаєте, чи ні. Запишіть якомога більше слів, думаючи про те, що ви вже знаєте, чи думаєте, що знаєте про хліб.
Будь ласка, починайте складати ваш список.
(Звучить запис із піснями про хліб).
- Поверніться до сусіда і спитайте те, що він знає, про хліб.
Обговоріть з ним це питання, зробіть спільний висновок.
Записування інформації вчителем на дошці.
- Пари, будь ласка, поділіться своїми знаннями про хліб.
Учитель опитує кожну пару і записує кожну відповідь на дошці.
- Молодці, добре впорались із завданням!
2. Усвідомлення змісту тексту.
- Сьогодні на уроці ми познайомимося з новим текстом «Як хліб ходить». У цьому оповіданні вам зустрінеться декілька нових незнайомих слів. Тому давайте звернемося до довідкового бюро, до нашої мудрої сови.
Діти по одному звертаються у довідкове бюро і читають картки із тлумаченням нових слів, а вчитель показує на плакаті цей предмет.
- Настав час почати читати оповідання. Під час читання ви маєте дещо зробити. Читаючи, ви будете робити позначки на полях оповідання, залежно від вашого власного знання та розуміння.
Ставте галочку на полях, якщо прочитане підтверджує те, що ви знаєте, чи думаєте, що знаєте.
Ставте плюс на полях, якщо прочитане несе нову для вас інформацію.
Ставте «?» (знак питання) на полях, якщо ви натрапляєте на інформацію, яка вас бентежить, чи якщо ви хочете знати про щось більше.
- Позначки робіть відповідно до ваших базоваих знань, вашого досвіду. Будь ласка, починайте читати оповідання, не забуваючи робити позначки на полях.
Самотійна робота учнів.
Діти читають і роблять позначки.
3. Рефлексія.
- Зараз, коли ви вже прочитали оповідання, зупиніться на хвилину та подумайте над тим, що ви прочитали.
- Візьміть свої записи про те, що ви знали чи думали, що знаєте про хліб. Подумайте, що уже з відомого вам підтвердилося в тексті, яку нову інформацію ви знайшли?
- Після того, як ви переглянули свій список, поверніться до оповідання та подивіться на ваші позначки на полях. Вони вам покажуть, підтвердилося чи не підтвердилася інформація, яку ви мали попередньо. Тепер упорядкуйте інформацію, зробивши таблицю. У колонку з «v» ви записуєте, що ви знали ( «Я знав це»). У колонку з плюсом ви записуєте те, що несе для вас нову інформацію («я не знав цього»). У клонку з «?» ви записуєте інформацію, про що хочете знати знати більше.
Учні самостійно складають таблицю.
Учитель опитує учнів.
- Повертаємось до результатів, записаних на дошці. Що з того, що ви знали, підтвердилось.
Учитель підкреслює кольоровою крейдою відповіді на дошці.
Що не підтвердилось? Може, хтось наполягає на своїй точці зору?
Про що хочете дізнатися більше.
Молодці, гарно впоралися із завданням. Тепер час і відпочити.
Фізкультхвилинка.
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки,
Вище руки підніміть,
А тепер їх опустіть.
Плесніть, діти, кілька раз!
За роботу, все гаразд!
4. Визначення головної думки оповідання.
- Повернемось до тексту. Назвіть, будь ласка, головних дійових осіб оповідання.
Читання оповідання в особах.
- Яку істину Бабуся довела онучці?
- Яка головна думка оповідання?
- Які ще прислів»я про хліб ви знаєте?
Без хліба немає життя на землі. Не земля родить хліб, а руки.
Є хліб – ясно в домі, немає – лихо, нещастя. Земля на зернятці стоїть. Без матері сирота, а без хліба – пустота. Хліб – то праця людська.
- Молодці , добре впоралися
5. Складання сенканта.
- Зараз ми з вами узагальнимо ваші знання про хліб і складемо сенкант.
- Зараз давайте підсумуємо ваш власний досвід, нові знання про хліб і спробуємо скласти казку «Як хліб потрапив на стіл», або «Як мандрує хліб». А допоможе вам у цьому цей плакат.
Учні складають казку.
Учитель опитує кожного учня.
5. Домашнє завдання
Читати в особах оповідання «Як хліб ходить». Скласти вірш про хліб (за бажанням).