kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Туынды ж?не негізгі сын есім

Нажмите, чтобы узнать подробности

Туынды ж?не негізгі сын есім туралы білімдерін толы?тыру

А. Негізгі ж?не туынды сын есімдерді? ережесін біледі

В. Бір-бірін салыстыра отырып, айырмашылы?ын айтады

С. Туынды сын есімді с?з ??рамына талдайды?аза? тілі  о?улы?ы,  авторы Г.И.Уайсова, ?.Е.Ж?мабаева, пазл ?ималары, маршрутты? карта, кестелер, рефлексия пара?ы

"Ынтыма?тасты? атмосферасын ?алыптастыру", "О?ушылар?а с?ра? ?ою ж?не оларды? жауаптарына ?арай ?рекет ету", "Т?сіну д?режесін ба?алау", "Сыни т?р?ыдан ойлауды дамыту?а арнал?ан ж?пты? ??гіме", "Бірлескен о?у: дарынды ж?не талантты о?ушылар"

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Туынды ж?не негізгі сын есім »

Сыныбы 3

Күні 14.04.15

Сабақтың тақырыбы

Туынды және негізгі сын есім

Мақсаты

Туынды және негізгі сын есім туралы білімдерін толықтыру

Күтілетін нәтижелер



А. Негізгі және туынды сын есімдердің ережесін біледі

В. Бір-бірін салыстыра отырып, айырмашылығын айтады

С. Туынды сын есімді сөз құрамына талдайды

Керекті жабдықтар



Қазақ тілі оқулығы, авторы Г.И.Уайсова, Ә.Е.Жұмабаева, пазл қималары, маршруттық карта, кестелер, рефлексия парағы

Мектептегі тәжірибе кезеңінде орындауға арналған тапсырмалар

"Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру", "Оқушыларға сұрақ қою және олардың жауаптарына қарай әрекет ету", "Түсіну дәрежесін бағалау", "Сыни тұрғыдан ойлауды дамытуға арналған жұптық әңгіме", "Бірлескен оқу: дарынды және талантты оқушылар"

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Кіріспе




7мин




Амандасу, оқушылардың зейіндерін шоғырландыру.

Жүрекшелердің түстеріне қарай топқа бөліну.

«Стикердегі диалог» әдісі арқылы өткен сабақтарды тексеру.


Таңдаған жүрекшелердің түстеріне қарай топқа бөлінеді.

Оқушылардың қағазадырнда сұрақ болады ал сол сұрақтың жауабы басқа оқушыда болады.Әр оқушы өз сұрағын оқиды, ал жауап кімде сол оқушы оқиды.

Тұсауке сер

3мин

Сабақта өткен тақырыптар бойынша жұмыстанатыны айтылып кетеді. Сабақтың мақсатымен таныстырады, оқушылармен бірігіп табыс критерийлерін құрады.

Сабақтың табыс критерийлерін мұғалім көмегімен құрады.

1.сын есім түрлерін біледі

2.айырмашылығын табады

3 сөз құрамына талдайды


Негізгі бөлім





5мин





7 мин








6мин







6 мин




Оқушыларға кеңейтілген сұрақтар қою арқылы 49-жаттығуды ауызша орындату. Флипчартта мұғалім оқушылардың жауаптарын жазып тұрады.

50-жаттығу. Әр топқа бір сөзден беріледі. Оқушылар өздіктерінен орындап «Көршіңе айтып бер» әдісімен бір-бірін бағалайды.





51-жаттығу. АКТ ролик көрсету. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы мәтінмен танысады, талқылайды.





53-жаттығу. «Айналмалы бекет» әдісі арқылы қағазға топпен орындайды. Әр топ өз зағаздары бойынша талдау жасайды.

Берілген туынды сын есімдердің мағынасын түсінеді. Жұрнақтың не үшін жалғанып тұрғанына көздерін жеткізеді.


Көршілерін мына критериилер бойынша бағалау

  1. Сөйлемі толық болу 5балл

  2. Түсінікті болу 5балл

  3. Сын есімді сөз құрамына дұрыс талдау 3 балл

13балл-5; 12-10балл-4; 9-7балл-3


Мәтінге ат қояды.қарамен жазылған сөйлемдердегі сын есімдерге –лау, -тау, - лей, -дау жұрнақтарын жалғап, сөйлемдерді көшіріп жазу. Бір-бірін 2 жұлдыз, 1 ұсыныс арқылы бағалау.

Толық жазылғанын не

қалдырып кеткендерін айта отырып талдайды.


Қорытынды





5мин

5 мин



1мин


«Он сұрақ» әдісі арқылы сабақты аяқтау.

Сабақтағы табыс критерийлері бойынша талдау. «Блоб ағашы» арқылы рефлексия.


Үйге тапсырма 52 -жаттығу.

Бір оқушы тақтаға шығады. Ол оқушының маңдайына туынды сын есім деген сөз жазылады.Ол оқушыларға сұрақ қоб арқылы жасырынған сөзді табу керек.

Өздерінің бүгінгі сабақ бойынша құрған табыс критерийллері бойынша талдайды. «Блоб ағашы» әдісі арқылы өздерінің түсіну деңгейлерін жапсыру.

Сабақтың өзіндік талдауы













Сабақ бойынша өзгертулер












Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Туынды ж?не негізгі сын есім

Автор: Диярова Шынар Толегеновна

Дата: 22.05.2015

Номер свидетельства: 214262


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства