kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Т?рлі т?сті ?а?аздан ?айы? жапсырмалау

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: Желкенді ?айы?ты? ?лгісін жасау.

Саба?ты? ма?саты:

Білімділік ма?саты: м??алімні? кіріспе с?зі; ?а?азды? т?рлі сорттарымен таныстыру; е?бекке баулу саба?ыны? ма?ызымен таныстыру.

Дамытушылы? ма?саты: ?айшыны? ж?не желім жа??ышты? ??рылысымен, ат?аратын ?ызметімен таныстыру; ?айшымен ж?мыс істеуді? ?дісін дамыту.

Т?рбиелік ма?саты: балаларды? ?айшымен ж?мыс істеуі (сызы? бойымен тілікше ?ию) ба?ылау, ?демілікке, ?семділікке т?рбиелеу.

Саба?ты? т?рі: аралас

К?рнекілігі: буклет

?олданылатын ?діс: ?айталау, с?ра? - жауап

П?наралы? байланыс: бейнелеу ?нері

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Т?рлі т?сті ?а?аздан ?айы? жапсырмалау»

Сабақтың тақырыбы: Желкенді қайықтың үлгісін жасау.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік мақсаты: мұғалімнің кіріспе сөзі; қағаздың түрлі сорттарымен таныстыру; еңбекке баулу сабағының маңызымен таныстыру.

Дамытушылық мақсаты: қайшының және желім жаққыштың құрылысымен, атқаратын қызметімен таныстыру; қайшымен жұмыс істеудің әдісін дамыту.

Тәрбиелік мақсаты: балалардың қайшымен жұмыс істеуі (сызық бойымен тілікше қию) бақылау, әдемілікке, әсемділікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас

Көрнекілігі: буклет

Қолданылатын әдіс: қайталау, сұрақ - жауап

Пәнаралық байланыс: бейнелеу өнері

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен амандасу, кезекшімен сұхбат. Құрал-жабдықтарын тексеріп шығу. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

ІІІ. Жаңа тақырыпты енгізу.

Кіріспе әңгіме.

Сабақ басталмас бұрын мұғалім балаларға балық аулау кәсібі өте ерте кезде басталғаны жайында айтады. Адамдар теңізде жүзе алатып мықты кемелер жасап, балық пен теңіз аңдарып аулады. Олар сол кемелермен саяхат жасап, географиялық жаңалықтар ашты.

Бұдан кейіп мұғалім балалардан адамдардың суда қалай, немен жүзетіні жайындағы білгендерін сұрайды. Балалар өздері білетін линкор, крейсер т. б. кеме түрлерін атайды.

Қазір теңіз, мұхиттарда ірі жануарларды аулайтып алып флоттар да ұйымдастырылған. Олар ең жаңа техникамен және аулау құралдарымен жарақталған.

Оқушылар мұндай суда жүзетін үлгілерді ынтамен жасайды. Сөйтіп олардың суда жүзетін транспортқа қызығушылығы артады.

Мұғалім балаларға қайық, шлюпка, байдарқалар ескектің, жел және двигательдің көмегімен жүзетінін айтады.

Алып кемелер мен пароходтардың бортында қуатты бу машиналары бар. Кейінгі жылдары двигательдері атом энергиясының қуатымен істейтін мұз жарғыш кеме, сүңгуір қайықтар шықты.

Сабаққа қажетті материалдар: қатырма қағаз, қағаз, діңгек.

Сабақтың барысы: Желкенді қайық, катамаранның үлгілерін көрсету. Сабаққа керекті материалдарды даярлау. Жұмыс орнын дайындау. Оң қолмен ұстайтын құралдар оң жаққа, сол қолмен ұстайтын құралдар сол жаққа қойылады. Қайшы жеке қойылады. Желім, қайшымен жұмыс істей білу тәртібін қайталайды. Жұмысты жақсы, ұйымдасқан түрде атқару үшін әр затты өз орнына қою керек.

Мұғалімнің басшылығымен балалар қағазға қайықтың бөлшектерін сызып, оны қияды, соңынан ретімен желімдейді. Жұмыс кезінде қайшыны қозғалтпай ұстап, сол қолмен қиылатын қағазды жылжытып отырады. Сызық жақсы көрінуі тиіс. Қиындылар қорапқа түсуі керек. Қайшыны біреуге бергенде, оны сабы жағымен ұсыну керек. Жұмыс орнын таза ұстау ескертіледі.

Балалар даяр үлгімен (шаблонмен) жүмыс істеу әдісімен танысады. Үлгі қағаз үстіне сол қолмен басылып, айналасы қарындашпен сызылады. Мұны мұғалім өзі сызып көрсетеді.

Қайық діңгегін жасауға ағаш жаңқалары немесе қағаз алынады. Қағазды екі қабаттайды. Діңгектің ұшы қайықтың түбіне тегіс тиетіндей етіп қиылады. Желкен үлгі бойынша дайындалып, екі шеті діңгекке кигізілетіндей ойылады. Қағаз тіліп, діңгекке кигізіледі. Дайын болған қайық үлгісі су өтпеу үшін майлы бояумен боялады. Суда орнықты болу үшін, қайықтың бортына аздап құм салады. Суға жібергенде ол аударылмайды.

Оқушылар екінші сабақта қайық корпусын сызба бойынша өз беттерінше дайындайды. Өлшемдерін өздері тауып, үлгінің жеке бөліктерін анықтайды, қажетті материалдарды таңдап алады. Бұл сабақта оқушыларға шығармашылық тапсырмалар беруге болады.

ҮІ. Қорытынды бөлім.

Сабақты қорытындылау, үйге тапсырма беру, оны түсіндіру.

ҮІІ. Бағалау.

Оқушылардың еңбегін мадақтау.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Т?рлі т?сті ?а?аздан ?айы? жапсырмалау

Автор: Искакова Гаухар Сериковна

Дата: 20.02.2016

Номер свидетельства: 296218


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства