kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Т?бір ж?не туынды с?з.

Нажмите, чтобы узнать подробности

урок па казахскому языку в начальной школе для 3 класса с казахским языком обучения. Тема урока: Корень и суффикс. Урок имеет методы  личностно- ориентированного обучения.  На уроке использовались групповые, индивидуальные и колллективные формы заданий. На уроке учащиеся учатся находить в словах корень и суффикс. Закрепляют знания о функциях суффикса. Учатся высказывать свое мнение, работать с "Венн диаграммой" и "Стратеригей группирования".  У ребят появляется интерес к соперничеству так как урок составлен по типу соревновательному.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Т?бір ж?не туынды с?з. »

Шайкенова Жанар Рамазановна – бастауыш сынып мұғалімі.

«Голубой парус» гимназия-балабақша кешені

білім беру мекемесінің филиалы

2014-2015 оқу жылы.

Сабақ жоспары

Сынып: 3 «А» Пәні:қазақ тілі. Мерзімі: 16.01.2015ж

Тақырыбы: Түбір және туынды сөз.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: негізгі түбір мен туынды сөздерді салыстыра отырып, жұрнақтың қызметін түсіндіру. Туынды сөздердің түбірін табуды үйрету.

Дамытушылық: сөздік қорларын дамыту.

Тәрбиелік: ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақта қолданылатын әдістер мен технологиялар: Венн диаграммасы, «Топтастыру» стратегиясы, дамыта-оқыту, акпараттық-коммуникативтік технология.

Сабақтың көрнекілігі: презентация, музыка әуені, оқулық, ақ парақтар, ақ қағазға жазылған топтардың аттары: «Қыран», «Сұңқар», «Бүркіт»

Сабақтың барысы.

Сабақтың кезеңдері

Жұмыс тың түрі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Ұйымдастыру

Ұжымдық

Оқушылардың назарын сабаққа аудару.(слайд №1)

Психологиялық дайындық:

Қабат-қабат қатталған,

Асыл сөзбен апталған.

Парағы бар сөйлейтін.(кітап)

Кітаптарың дайын ба?

Ұщымен азық,

Торкөзді азық.

Үстіне өттім,

Асыл сөз жазып (дәптер)

Дәптерлерің дайын ба?

Денесі бар шыбықтан

Темір тұмсық құдықтан.

Сусын алып ішеді,

Ойы із боп түседі (қалам)

Қаламдарың дайын ба?

Сынып оқушыларын екі топқа бөлінуге ұсыну. «Қыран», «Сұңқар», «Бүркіт» «слайд№2»

Сабаққа дайын болу.


Жұмбақтарды шешу арқылы сабаққа кірісу.

Үй тапсырмасын тексеру

жұптық

Партада бірге отырған оқушылар бір-бірінің үй тапсырмасын тексереді.

Тақтаға бір жұпты шақыру.

Үй жұмысын тексеруге ұсыну.

(Берілген сөздерді сөз құрамына талдау.)

Үй тапсырмасын тексеру.

Қызығушылық

ты ояту

жұптық

Әр жұпқа бір түбір сөз беріледі. Олар одан бірнеше түбірлес сөз құрайды да оларды оны салыстырады.

бала

еңбек




су




Ең көп жазған жұп жеңіске жетеді.

Слайд№3

  • Топтарға бөліну.

  • Түбірлес сөздер құру.

  • Тақтаға шығып, сөздерді оқу.

Мағынаны тану.

Дәптермен, оқулықпен жұмыс

ұжымдық.






жекелеме

Хормен айтқызу.слайд№4

Дәптерімізді ашайық

Салақтықтан қашайық

Қолға қалам алайық

Әдемі етіп жазайық.

Дәптерде ай, күні, сынып жұмысы және каллиграфиялық жұмыс жүргізіледі де жеке тапсырма беріледі.

Әр оқушы дәптерде түбір+жұрнақ+жалғау сызба бойынша мысал құрастырады.

1-жаттығу орындалады.Бұл жаттығу арқылы оқушылар жұрнақ жаңа сөз жасайтынын ұғады. Тақтаға жекелеме шақыру.

2-жаттығу. Сурет бойынша мәтін құрату. Туынды сөздерді қолдануға ұсыну.

3-жаттығу.туынды сөздер туралы білімдері тиянақтылады.

4-жаттығу. Бұл жаттығу арқылы түбірге алдымен жұрнақ, содан кейін жалғаудың жалғанатынына көз жеткізу.

Дәптерде ай күнді сынып жұмысы, каллиграфиялық тапсырманы орындау.

Мысал келтіріп жазу.

Оқулықтағы жаттығулардың тапсырмасын оқып шығу, түсіну, орындау.

Тақтаға жеке-жеке шығып орындайды


Сергіту сәті

ұжымдық

Сұңқарға біз ұқсайық,

Қанаттарды ашып ұшайық.

Солға ұшып, оңға ұшып

Биікке біз самғайық

Слайд№5

Сергіту сәтін дауыстап орындау

Ой толғаныс

топтық

Кестені толтыруға ұсыну.слайд№6

Түбір сөз

Туынды сөз

Туынды сөз

Түбір сөз

Таза

Бұғы

өнер


Үлкендеу

Өнім

шегеле



Топқа бөліну. Кестені толтыру.

Тақтаға шығып оқып беру.

Ой түйіндеу

ұжымдық

Сабақтан алған әсеріңді гүл арқылы белгіле.

Тақтаға ілінген гүл сабақтарына гүл жпсыруға ұсыну.

Сабақтан алған әсерін гүл ретінде көрсету.

Бағалау.

Үй тапсырмасы

ұжымдық

Оқушыларды бағалау. Әр топты мақтау.

Ережелерді қайталау. 5-жаттығу орындауға ұсыну.

Үй тапсырмасын күнделікке жазып алу.














Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Т?бір ж?не туынды с?з.

Автор: Шайкенова Жанар Рамазановна

Дата: 04.02.2015

Номер свидетельства: 167399


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства