kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тренинг - "Т?рт т?лік мал".

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: Т?рт т?лік мал.

Саба?ты? ма?саты:

                   1.Білімділігі: Т?рт т?лік малды? ?рісімен,тіршілік таби?атымен, ?адір-?асиетімен таныстыру. Мал мен адам арасында?ы байланысты ашу.

                   2.Дамытушылы?ы: С?здік ?орын молайту, ойлау белсенділік-терін дамыту. Сын т?р?ысынан ойлауды, модульдік технологияны? ойын элементтерін пайдалана отырып баланы? ойлау ?абілетін дамыту ж?не жеке топта ?здігінен ?орытынды шы?ару?а ?алыптастыру.

                   3.Т?рбиелігі: ?аза? хал?ыны? ?мірін т?рт т?лік малмен байла-ныстыра отырып о?ушыларды е?бек?орлы??а,бай?а?ышты??а т?рбиелеу к?зделді.

Саба?ты? т?рі: Тренинг-саба? (тренинг а?ылшын тілінен алын?анда жатты?улар ж?йесі деген ма?ынаны білдіреді).

Саба?ты? к?рнекілігі:  ?лестірме ?има ?а?азы,т ?рлі суреттер, интерактивті

                                      та?та.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тренинг - "Т?рт т?лік мал".»

Тренинг сабақ


Ана тілі 1-сынып

Сабақтың тақырыбы: Төрт түлік мал.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділігі: Төрт түлік малдың өрісімен,тіршілік табиғатымен, қадір-қасиетімен таныстыру. Мал мен адам арасындағы байланысты ашу.

2.Дамытушылығы: Сөздік қорын молайту, ойлау белсенділік-терін дамыту. Сын тұрғысынан ойлауды, модульдік технологияның ойын элементтерін пайдалана отырып баланың ойлау қабілетін дамыту және жеке топта өздігінен қорытынды шығаруға қалыптастыру.

3.Тәрбиелігі: Қазақ халқының өмірін төрт түлік малмен байла-ныстыра отырып оқушыларды еңбекқорлыққа,байқағыштыққа тәрбиелеу көзделді.


Сабақтың түрі: Тренинг-сабақ (тренинг ағылшын тілінен алынғанда жаттығулар жүйесі деген мағынаны білдіреді).


Сабақтың көрнекілігі: үлестірме қима қағазы,т үрлі суреттер, интерактивті

тақта.


Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі.

а) сәлемдесу

ә) топтарға бөлу( топбасшы сайлау)

- Балалар,бүгін бізде ерекше сабақ. Бізге қонақтар келіп отыр,олар әр оқушының білімін, тәртібін қадағалауға келген екен, қане, ендеше өз білімімізді көрсете білейік.

- Балалар, бүгін аптаның қай күні?

- Жұма.

- Жұма қандай күн, балалар?

- Қасиетті күн деп саналады.

- Ондай болса көтеріңкі көңіл-күймен сабақты бастайық.

II. Өткен сабақтарға шолу жасау.

«Құпия» ойыны арқылы бекіту.

1

2

3

4


1.Дыбыс дегеніміз не?

2.Әріп дегеніміз не?

3.Сөз дегеніміз не?

4.Қазақ алфавитінде неше әріп бар? (40ә. 2т. )


Сергіту сәті: 1минут.


Қатар-қатар тізіліп, оқушыға лайық,

Қолымызды жіберіп,түп-түзу боп тұрайық,

Жақсы оқып сабақты әдеп сақтау сәніміз,

Отыруға нықтана дайындаламыз бәріміз.

1-ші қатар жай отыр

2-ші қатар тез отыр

3-ші қатар сенде отыр.

III. Жаңа сабақты ашу.


  • Балалар,үй жануарларын атап беріңдерші?

  • Сиыр,жылқы,қой,ешкі,түйе.

  • Бүгінгі біздің сабағымыз үй жануарлары,яғни оларды төрт түлік мал деп те атаймыз.



Мұғалімнің кіріспе сөзі: төрт түлік жайлы түсінік беріледі.


Даланың көркі- мал

Өзеннің көркі- тал.

Бүгінгі біздің сабағымызда

Айтылады төрт түлік мал дей келе.....

Сабағымыз төрт айналымнан тұрады. Әр айналымның тақырыпшасы бар және тапсырмасы бар.

  1. айналым: «Төрт түлік мал ырысым»

Әр топқатапсырма беріледі.


1-топ. Түйе туралы

2-топ. Жылқы мен ешкі туралы

3-топ. Сиыр мен қой туралы


Сергіту сәті: 1 минут.

Әр малдың өз үні болады.

Олардың қалай дыбыстауын саламыз.


  1. айналым: «Білгенге маржан, білмегенге арзан».

  • Қане, балалар, төлдерін қалай атаймыз және шақырамыз( әр бала жаттауын айтады).

Ойын ойнату малдың төлін табу.



Тапсырма: Төрт түліктің пірлерін еске түсірейік.

1-топ. Түйе – байлық салтанат

Түйе атасы кім? – Ойсылқара.

2-топ. Жылқы сәндік, мақтан

Жылқы атасы- Қамбарата.

3-топ. Сиыр- қанағат, ақтық

Сиыр атасы кім? –Зеңгібаба.


Жаппай сұрақ:

Қой қазына, мырзалық ,

Қой атасы- Шопаната.

Ешкі жеңілдік жоқтың күні,

Ешкі атасы- Сексеката.

(Тақтадан пірлерді көрсетіп атайды.)


Тақтамен жұмыс жасау.

1- топ. Жылқы

2- топ. Сиыр (дауыстыларды сызу)

3- топ. Түйе

Дауыстылар

Жуан: а, ы, ұ, о; (жұп дауыстылар)

Жіңішке: ә, і, ү, ө;


  1. айналым: Мақал- мәтел сайысы

    1. Ер қанаты- ат.

    2. Жер- ана, мал- бала.

    3. Мал- баққандікі

Жер- жыртқандікі.

4. Түлік төлден өседі.

5. Сиырдың сүті- тілінде.

6. Ел құты- төрт түлік мал.


  1. айналым: «Ойлан, тап!»


жұмбақ шешу, жауабы орысша, қазақша айтылады

1- топ: Табаны- өзінікі

Мойны- қаздікі

Ерні- қояндікі. (түйе - верблюд)

2- топ: Төрт бұлағы – сүт

Баққанға ол – құт (сиыр– корова)





3- топ: Қорасында маңыраған,

Қозысымен жамыраған.

Қозысынан айырылса,

Қоймай ұзақ аңыраған

Аппақ қою сүті бар,

Бұл не, балалар? ( қой – баран )



Сабақты бекіту: «Толғаныс сәті»

  1. Мен бүгін не үйрендім? (Төрт түліктің пайдасын)

  2. Мені таң қалдырған не? (Олардың қадір – қасиеті)



Математикалық жұмбақ:

Түйе, бота маң басқан,

Төрт аяғын тең басқан,

Аяғы нешеу? (8 аяқ )



Оқушылардың білімдерін сигнал карталарымен бағалау.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Тренинг - "Т?рт т?лік мал".

Автор: Айдарова Л?ззат Бекжігіт?ызы

Дата: 08.01.2016

Номер свидетельства: 273625


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства