kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тіл дамыту Та?ырыбы: К?лік т?рлері

Нажмите, чтобы узнать подробности

Та?ырыбы: К?ліктері т?рлері

Саба?ты? ма?саты: К?лік т?рлерімен  ж?не атауын естеріне са?тау?а, ?р?айсысыны? бір-біріне ??самайтын  айырмашылы?тарымен таныстыру,
Дамыту міндеті:  С?збен с?зді байланыстырып,?з ойларын толы? жеткізуге  да?дыландыру,
Т?рбиелік міндеті: О?ушыларды к?шеде ж?ру ережелерімен, ба?даршам, оны? ат?аратын ?ызметімен таныстыру.  К?шеде ж?ру ережелерін са?тай білуге баулу.
 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тіл дамыту Та?ырыбы: К?лік т?рлері»

Колутон негізгі мектебі

Сынып: мектепдаярлық топ

Мұғалім: Хахтай Гульжазира

Пән: Тіл дамыту

Тақырыбы: Көліктері түрлері

Сабақтың мақсаты: Көлік түрлерімен және атауын естеріне сақтауға, әрқайсысының бір-біріне ұқсамайтын айырмашылықтарымен таныстыру,
Дамыту міндеті: Сөзбен сөзді байланыстырып ,өз ойларын толық жеткізуге дағдыландыру,
Тәрбиелік міндеті: Оқушыларды көшеде жүру ережелерімен, бағдаршам, оның атқаратын қызметімен таныстыру. Көшеде жүру ережелерін сақтай білуге баулу.
Көрнекілігі: слайд, бағдаршам макеті, түрлі ойыншық машиналар, жұмбақтар және сөзжұмбақ
Сабақтың түрі: меңгеру сабағы
Сабақтың әдісі; сұрақ - жауап, өз бетімен жұмыс, ойын, көрнекілік.
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру бөлімі.
Оқушыларды үш топқа бөліп, әр топқа тапсырма беру.

1)" Ой шақыру"кезеңі.

1-топ. Сөзжұмбақ шешу: «Әуе»

  1. Әкенің анасы саған кім болады?

  2. Мектеп жасына жеткен бала қалай аталады?

  3. Оқушының ең жақсы көретін бағасы?


















2-топ. Жұмбақ шешу:

  1. Әкемнің торы тайы

Май жалап, су ішсе

Тоқтамайды жортады. ( машина)

  1. Екі дөңгелекті, бір ізді. (велосипед)

  2. Тақылдатып таңдайды,

Егінді тез жалмайды.

Дәнін берер тазалап,

Өзі түк те алмайды. (Комбайн)

3-топ. Берілген сандардың ретімен белгілеу арқылы қайық бейнесін табу.

2)-Әр топ өз тапсырмаларын (атауларын, атқаратын қызметтері)толық айтып шығады. Толық білмеген жағдайда басқалары көмектеседі.


Көліктер түрлері

3)Сергіту сәті: «Бағдаршам»

4) «Қас қағым сәт» ойыны . Оқылған 4шумақ тақпақты лезде жаттап, қайтарып айту.

Үлкен болдым десем де,

Ешкім маған сенбейді.

«Жалғыз жүрме көшеде,

Кішкентайсың сен»-дейді.

-Неліктен «жалғыз» жүрме дейді?

-оқушылар жауабы.

5) Бағдаршаммен жұмыс.

Түстерін аңықтау және әр түстің атқарытын қызметі туралы түсіндіру.

6) Шығармашылық жұмыс. Әр топ өз тапсырмасының ішіне ұнағанын суреттеу.

Қорытынды:

  1. Әуе , су, жер үсті және жер асты көліктеріне қандай көліктер жатады?

  2. Қандай тақпақты жатқа айттыңдар? Қайталау

  3. Бағдаршам пайдасы?




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Прочее

Скачать
Тіл дамыту Та?ырыбы: К?лік т?рлері

Автор: Хахтай Гульжазира

Дата: 26.01.2016

Номер свидетельства: 283178


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства