kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тік т?ртб?рышты? периметрін табу. Математика п?ніне ашы? саба?

Нажмите, чтобы узнать подробности

Та?ырыбы: "Тік т?ртб?рышты? периметрін табу" сыныбы: 2

Саба?ты? ма?саты:

А) Тік т?ртб?рышты? периметрін табу?а ?йрету;?рнектерді ж?не оларды? м?ндерін табу?а,те?деу шешуге,мазм?нды есептерді шы?ару?а да?ды,білімін ?алыптастыру?а ?йрету;

?)  ??ыптылы??а,зеректікке, зейінділікке,?ам?орлы??а т?рбиелеу;

Б) О?ушылар?а ?згені ты?дап,?з ойын еркін айту?а т?рбиелеу;  Танымдылы? ?аблеттерін,ойлауын,зейінін, есте са?тауын дамыту;

Саба?ты? т?рі: Жа?а  білімді ?алыптастыру;

Саба?ты? ?дісі: Есептерді, т?сіндіру, к?рсету,д?лелдеу,мысалдар келтіру;

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тік т?ртб?рышты? периметрін табу. Математика п?ніне ашы? саба?»

Пәні математика. Сыныбы: 2

Сабақтың тақырыбы: Тік төртбұрыштың периметрін табу.

Сабақтың мақсаты :

А) білімділік :Тік төртбұрыштың периметрін табуға төселдіру; өрнектерді және олардың мәндерін табу,теңдеу шешу, мазмұнды есепті шығару дағдыларын жетілдіре түсу.
Ә) Дамытушылық : Танымдық қабілеттерін ойлауын, зейінін,есте сақтауын дамыту.
Б) Тәрбиелік : Оқушыларды өзгені тыңдап,өз ойын еркін айтуға баулу, пәнге қызығушылығын арттыру

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдісі :Ойын,сұрақ-жауап, есептер шығару.

Көрнекілігі: қызықты тапсырмалар,жұлдызша,фигуралар,слайд,т.б

Сабақтың барысы: І. Ауызша есептеулер

Сыйқырлы фигуралар” Топқа бөлу.Зымыран сұрақтар арқылы ұпай жинайды.Тез әрі дұрыс жауап беру шарты қойылады.1 сұрақ 1 ұпай.

Әр фигуралар артындағы тапсырмаларды орындайды.

Дөңгелек тапсырмасы:

1. Уақыт өлшем бірліктерін ата?

2. 1 сағатта неше минут бар?

3. 1 минутта неше сикунд бар?

4. 1 тәулікте неше сағат бар?

5. 1 ғасырда неше жыл бар?

6. сағаттың қысқа тілін не деп атаймыз?

7. Сағаттың ұзын тілін не деп атаймыз?

8. 7 күнде неше апта бар

9. 1 айда неше күн бар?

10. 1 жылда неше ай бар?

Үшбұрыш тапсырмасы

1 12 жылда неше мүшел бар?

2. 90 минутта неше сағат ,неше минут бар?

  1. Ұзындық өлшем бірліктерін ата

  2. 1 метрде неше сантиметр бар?

5. 1 дм –де неше см бар?

6. 1 м-де неше дм бар?

7. 1 км –де неше метр бар?

8. Қосу амалының компоненттері

9. Азайтудың компоненттері

10. Көбейтудің компоненттері

Төртбұрыш тапсырмасы:

  1. 5 метр 1 см-де неше см бар?

  2. Бұрыштың түрлерін ата

3. Үш бұрыштың тік бұрышы нешеу?

4.Сүйір бұрышы нешеу?

5.Бөлудің компоненттері

6. Тіктөртбұрыштың қасиеті

7.Шаршының қасиеті

8. Үшбұрыштың периметрін қалай табамыз?

9. Төртбұрыштың перимертін қалай табамыз?

10. Әріптік өрнек дегеніміз

Жұлдызша тапсырмасы:

  1. Азайғышты қалай табамыз?

2.Ондық сандардың баған түрінде қосу ережесін түсіндір

3.Екі таңбалы сандарды баған түрінде қалай азайтамыз?

4. Теңдеу дегеніміз не?

5. 4 жүзд.3 онд. 8 бірл. – тен құралған сан

6. 546 - санының разърядтық қосылғыштарын ата

7.Ең кіші және ең үлкен екі таңбалы санды ата?

8. Ең кіші және ең үлкен екі таңбалы санды ата?

9. Нешк бірлік 1 ондықты құрайды?

10 .Неше ондық 1 жүздікті құрайды? Неше жүздік 1 мыңдықты құрайды?

ІІ. Жаңа сабақ.

Оқулықтағы 1-тапсырма орындалады.

  • Фигуралардың қабырғаларын өлше Периметрін тап. Барлығы: 3 ұпай

Р= 3 см+1 см+3 см+1 см = 8 см

Р =1см+2 см+1см+2см=6 см

Р =4 см+2 см+4 см+2 см =12 см

2
Алаңшаны қоршаумен қоршау керек. Ол тік төртбұрыш пішінді. Оның ұзындығы
20 м,ені 10 м. Қоршаудың ұзындығын тап. (1 ұпай)

Ұзындығы-20 м

Ені-10 м

Р=20м+10м+20м+10м=60м

3

Екі тік төртбұрыштың бір қабырғасы ортақ және ол 3 см. Бірінші тік төртбұрыштың ұзындығы2 см.екіншісінікі 5 см. Алынған фигураның периметрін тап. (1 ұпай)

Р =2см+5см+3см+2см+5см+3см =20 см

4

Дымбілмес қабырғасының ұзындығы 4 см шаршы салды.Оның әр қабырғасын 1 см кеміт. Алынған шаршыны сыз.(1 ұпай)

4 см-1см =3см

Р = 3см+3см+3см+3см =12 см

5 Мысалды шығар

(8+7)+25 =40 (50-25)+1= 40 60+(12+8)=80

60-(7+7) =46 (13+37) -24= 26 70-(14+26)=50

40+(2+9) =51 (70-43)+23=50 40+(16+34)=90

7 Танымдық қабілетін арттыруға байланысты тапсырма.

Суретте барлығы неше кәмпит көрсетілген? Осы кәмпиттерді төрт ыдысқа тең бөліп сал. Әр ыдысқа неше кәмпит салынды? Сол кәмпиттерді ыдыстарға 4-тен бөліп сал. Неше ыдысқа кәмпит салынды?

28:4=7 кәмпиттен 1 ыдысқа салынады.

28:4=7 ыдысқа 4 кәмпиттен салынды.

Сергіту сәті: Балапанға көмектес

ІІІ. Қорытынды бөлім:

Кел,ойнайық!
Фигуралармен қандай сандар жасырылған?

16-4= 12 +8= 20 -1=19 +23=42 -11= 31+26=57

24-7=17 +9= 26-6=20+ 32 =52 -14 =38 +25= 63

Үйге тапсырма: №6 Теңдеуді шеш 126 бет

Бағалау: Ұпай сандарын есептеп бағалау.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Тік т?ртб?рышты? периметрін табу. Математика п?ніне ашы? саба?

Автор: Нугманова Наркес Кабиевна

Дата: 25.02.2016

Номер свидетельства: 298663


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства