kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Теңдеулер,теңдіктер, теңсіздіктер, өрнектер

Нажмите, чтобы узнать подробности

                                                                     Ергалиева Мендигуль Хайруллиевна.  І санаты мұғалім

Батыс Қазақстан облысы,

Ақжайық ауданы,

Тоған ауылы

Тоған бастауыш жалпы білім беретін мектебі                  

Құрметті әріптестер!

Мен өзімнің математика сабағынан 1-3 кіріктірілген  сыныптарға арналған бір сабағымды жіберіп отырмын.  Шағын  жинақталған  бастауыш сыныптарға пайдасы тиері сөзсіз. Бұнда екі сыныптың күнделікті сабақ жоспары кіріктіріліп құрыла отырып, жұлдызшалармен белгіленген. Егерде бір *жұлдызша тұрса  ол тақтамен жұмыс, *екі жұлдызша тұрса  өзіндік жұмыс деп  алынған сабағым өте тиімді өтті. Сіздерге бір көмегі тиер деген оймен бір кіріктірілген сабағымды жібердім.

                                                                   Математика.  1-3 сынып

Сабақтың тақырыбы: Теңдеулер,теңдіктер, теңсіздіктер, өрнектер                                                             Сабақтың мақсаты:

  • Білімділік: Теңдеулер,теңдіктер, теңсіздіктер, өрнектер ұғымын қалай меңгергендерін тексеру.Есептеу дағдыларын жетілдіру.
  • Дамытушылық:  Математикалық тілін, логикалық ойын дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру.
  • Тәрбиелік: Берілген тапсырма бойынша белсенді ойлау әрекетін қалыптастыру, тапқырлыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:  Қайталау

Әдісі: СТО әдіс- тәсілдері

Көрнекіліктер: Теледидар, дидиактикалық материалдар, перфокарталар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық.

Оқушылар  бір- біріне жүрекшені ұсыну арқылы жақсы тілектерін айтады.

«Қонақтарға сәттілік тілейміз!»

ІІ. Үй тапсырмасын дәптер жинау арқылы тексеру

ІІІ. Өткенді қайталау.

Қайталаудағы тақырыпты табу үшін оқушы Мимика арқылы түсіндіреді

ТЕҢДЕУ; ТЕҢДІК; ТЕҢСІЗДІК; ӨРНЕК

                      Ойын: ауа райы туралы тоқтала кетіп, топтастыру ойыны

            Тамшы арқылы топтастырады. (Осы арқылы сабақтың тақырыбы шығады)

Бөлінгіш

840

550

440

620

Бөлгіш

4

3

2

Бөліндінің мәні

50

220

23

* № 2                                                                            

                                                            *№1

4*40                10+50 *70

10*40              80-20*80+20

60*50              60+30*30+60

Көбейткіш

40

25

34

Көбейткіш

8

50

70

3

20

Көбейтіндінің мәніі

350

630

90*90-20         100-50*50

* №1                                                                * №2  тақтадан өрнек құрады.

20+30

90-30

20+10

100-50

0+30

100-10

 80-50

20+60

50+30

          А)  Егер белгісіз санға 25-ті қосса,635 шығады.

          Ә) Егер белгісіз санды 6 есе арттырса,96 шығады.

    у+25=635                 x*6=96

   * №4                                                                 *№3

437-220

900-801

520:2

33*3

51:3+200

408:4

650:5

990:10

480:20

А )Құмырада 9 гүл бар. Оның 6 гүлі-

 қызыл, қалғандары-сары.

 Құмырада неше сары гүл бар?

ә) Құмырада     сары және  қызыл гүл бар.

Құмырада барлығы неше гүл бар?

                                                      Сергіту сәті

                                            Сурет арқылы ән табу

        *№ 3 ауызша                                          *№ 4

Кесінділерді өлше.

А) Сары кесінді көк кесіндіден неше                А) Ұзындығы 80 см, ауданы 480см²

См қысқа?                                                        тіктөртбұрыш пішіндес үстелдің енін тап.

Ә) Қызыл  кесінді сары кесіндіден неше     Ә) Айдынның альбомында 110 фотосурет  

См қысқа?                                                         бар. Ол бірнеше суретті әжесіне                           

                                                                           сыйлағаннан кейін, тағы 90 сурет қалды.

                                                                          Айдын әжесіне неше сурет сыйлады? 

*№5                                                                  *№5     

d

25

9

70

8

100

b

8

61

5

90

4

d+b

d*b

Х+30=40                 х+3=8+2  

Х=40-30                  х+3=10

Х=10                       х=10-3

10+30=40                х=7

    40=40                  7+3=8+2

                                10=10

* №   ауызша есеп                                                       *№6 Теңдеулерді шеш

                                                                                         65+32+х=500      х+230=650-98 Ені 2 см.ұзындығы 3см тіктөртбұрыш сыз                455-х=650:5        154-x=21*4                                                                              

                                                                                         500:x=600:6        y-98=325+420

                                                  Шығармашылық жұмыс

Математика  өлең шығару

Шырпымен  жұмыс

                                                             Қорытынды

Үйге тапсырма 8 есеп

Бағалау –

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Теңдеулер,теңдіктер, теңсіздіктер, өрнектер»

Ергалиева Мендигуль Хайруллиевна . І санаты мұғалім

Батыс Қазақстан облысы,

Ақжайық ауданы,

Тоған ауылы

Тоған бастауыш жалпы білім беретін мектебі



Құрметті әріптестер!

Мен өзімнің математика сабағынан 1-3 кіріктірілген сыныптарға арналған бір сабағымды жіберіп отырмын. Шағын жинақталған бастауыш сыныптарға пайдасы тиері сөзсіз. Бұнда екі сыныптың күнделікті сабақ жоспары кіріктіріліп құрыла отырып, жұлдызшалармен белгіленген. Егерде бір *жұлдызша тұрса ол тақтамен жұмыс, **екі жұлдызша тұрса өзіндік жұмыс деп алынған сабағым өте тиімді өтті. Сіздерге бір көмегі тиер деген оймен бір кіріктірілген сабағымды жібердім.

Математика. 1-3 сынып

Сабақтың тақырыбы: Теңдеулер,теңдіктер, теңсіздіктер, өрнектер Сабақтың мақсаты:

  • Білімділік: Теңдеулер,теңдіктер, теңсіздіктер, өрнектер ұғымын қалай меңгергендерін тексеру.Есептеу дағдыларын жетілдіру.

  • Дамытушылық: Математикалық тілін, логикалық ойын дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру.

  • Тәрбиелік: Берілген тапсырма бойынша белсенді ойлау әрекетін қалыптастыру, тапқырлыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Қайталау

Әдісі: СТО әдіс- тәсілдері

Көрнекіліктер: Теледидар, дидиактикалық материалдар, перфокарталар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық.

Оқушылар бір- біріне жүрекшені ұсыну арқылы жақсы тілектерін айтады.

«Қонақтарға сәттілік тілейміз!»

ІІ. Үй тапсырмасын дәптер жинау арқылы тексеру

ІІІ. Өткенді қайталау.

Қайталаудағы тақырыпты табу үшін оқушы Мимика арқылы түсіндіреді

ТЕҢДЕУ; ТЕҢДІК; ТЕҢСІЗДІК; ӨРНЕК



Ойын: ауа райы туралы тоқтала кетіп, топтастыру ойыны



Тамшы арқылы топтастырады. (Осы арқылы сабақтың тақырыбы шығады)


Бөлінгіш

840

550

440


620

Бөлгіш

4



3

2

Бөліндінің мәні


50

220

23


* № 2

**№1

4*40 10+50 *70

10*40 80-20*80+20

60*50 60+30*30+60

Көбейткіш

40



25

34

Көбейткіш

8

50

70

3

20

Көбейтіндінің мәніі


350

630



90*90-20 100-50*50

** №1 * №2 тақтадан өрнек құрады.


20+30

90-30

20+10


100-50

0+30

100-10


80-50

20+60

50+30

А) Егер белгісіз санға 25-ті қосса,635 шығады.

Ә) Егер белгісіз санды 6 есе арттырса,96 шығады.

у+25=635 x*6=96


* №4 **№3


437-220

900-801

520:2

33*3

51:3+200

408:4

650:5

990:10

480:20

А )Құмырада 9 гүл бар. Оның 6 гүлі-

қызыл, қалғандары-сары.

Құмырада неше сары гүл бар?

ә) Құмырада сары және қызыл гүл бар.

Құмырада барлығы неше гүл бар?


Сергіту сәті

Сурет арқылы ән табу



**№ 3 ауызша *№ 4

Кесінділерді өлше.

А) Сары кесінді көк кесіндіден неше А) Ұзындығы 80 см, ауданы 480см²

См қысқа? тіктөртбұрыш пішіндес үстелдің енін тап.


Ә) Қызыл кесінді сары кесіндіден неше Ә) Айдынның альбомында 110 фотосурет

См қысқа? бар. Ол бірнеше суретті әжесіне

сыйлағаннан кейін, тағы 90 сурет қалды.

Айдын әжесіне неше сурет сыйлады?




*№5 **№5

d

25

9

70

8

100

b

8

61

5

90

4

d+b






d*b






Х+30=40 х+3=8+2

Х=40-30 х+3=10

Х=10 х=10-3

10+30=40 х=7

40=40 7+3=8+2

10=10

** № ауызша есеп *№6 Теңдеулерді шеш

65+32+х=500 х+230=650-98 Ені 2 см .ұзындығы 3см тіктөртбұрыш сыз 455-х=650:5 154-x=21*4

500:x=600:6 y-98=325+420



Шығармашылық жұмыс

Математика өлең шығару

Шырпымен жұмыс


Қорытынды




Үйге тапсырма 8 есеп

Бағалау –



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Теңдеулер,теңдіктер, теңсіздіктер, өрнектер

Автор: Ергалиева Мендигуль Хайруллиевна

Дата: 30.03.2017

Номер свидетельства: 405178


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства