kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Таби?атты ?ор?ау - кешенді м?селе

Нажмите, чтобы узнать подробности

Б?л саба? 8 сыныпта ?ткізілді. Саба?ты? та?ырыбы: Таби?атты ?ор?ау - кешенді м?селе. Саба? барысында о?ушылар ?ш топ?а б?лініп ж?мыс жасады. Жа?а та?ырып бойынша жа?а с?здер ме?герілді.  Жа?а с?здермен с?з тіркестерін, с?йлемдер ??растырды. М?тінді о?у ар?ылы о?ушыларды? ауызша да?дылары дамыды. Балалар?а саба? ?те ?нады. топты? ж?мыс ар?ылы о?ушыларды? ?жымды? да?дылары дамыды.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Таби?атты ?ор?ау - кешенді м?селе »

Сабақтың тақырыбы: Табиғатты қорғау – кешенді мәселе

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Жаңа тақырып бойынша жаңа сөздер меңгерту. Сөздермен сөз тіркестерін, сөйлемдер құрау. Мәтінді оқу, мазмұнын айта білу. Етістік (бұйрық рай).

Дамытушылық: Оқушылардың сөйлеу тілдерін, ой - өрістерін жетілдіру.

Тәрбиелік: Қоршаған ортаны қорғай, аялай білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Қолданылатын әдіс- тәсілдер: Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, топтық жұмыс

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру барысы.

- Оқушыларды түгендеу.

- Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.

- Оқушыларды сабаққа психологиялық дайындау.

ІІ. Тіл дамыту.

1) Табиғатты көз алдымызға елестетейік.

2) Табиғат – ол не?

3) Біз табиғатты қорғау үшін не істеуіміз керек?

4) Қоршаған ортаны зерттейтін сала қалай аталады?

5) Экология ғылымын алғаш енгізген ғалым кім?


ІІІ. Жаңа сабақ. Табиғатты қорғау

Жұмысымызды топтарға бөлінуден бастаймыз

Суретті кеспелерді таңдау арқылы топтар анықталады

а) Жаңа сөздер:

кешенді – комплексно

белгілі бір – определенное

ұрпақ – поколение

тазартқыш қондырғы – очистительная установка

көп көңіл бөлу – особо уделить внимание

- Мұғалімнің оқуы

- Хормен оқу

- Кезектесіп оқу.

- Осы сөздермен сөз тіркестерін, сөйлемдер құрау. Дәптерлеріне жазу.

Полиглот ойыны

Сөздерді үш тілде жаз

Жер

Су

Ауа-райы

Табиғат

Гүл

Ағаш

Жануар

Өмір


Кітаппен жұмыс 214 бет «Табиғатты қорғау – кешенді мәселе».

1) Мәтінді түсініп оқу, мазмұнын айту.

2) Сұрақ қою.

3) Сұрақ-жауап.

Грамматикалық тақырып: Бұйрық рай

Бұйрық рай етістігі бұйрықты, насихатты, тыйымды және т.б. білдіреді: «Сіз барыңыз!» «Бала кетсін» «Ол жаққа барма!» «Мүмкін, мен барармын» Хинди тілінде бұйрық рай көпше және жекеше түрде 2-ші жаққа ғана қолданылады. Бұйрық рай бірнеші түрде болады: бұйрық, өтініш, қалау, рұқсат, сақтандыру, т.б. Жекеше түрдің 2-ші жағында етістік түбіріне сәйкес келеді:


айту, -айт!

оқу, - оқы!

қарау, - қара!

Мәтіннен етістіктерді қатыстырып бірнеше сөз тіркестерін құрастыр

Жазбаша жұмыс.

Келесі сөздерді пайдаланып сөйлем құра

1 топ:

1) табиғат байлықтарын, сақтау керек, пайдалануда, тиімді, ережелерін, оның

2) ластанған, Жердің, қабаттары, барлық, қазіргі кезде

2 топ:

1) қазба байлықтары, жатады, орны толмас, ресурстарына, табиғат

2) қорғауға, барлық, алынуы тиіс, табиғаттың, компоненттері

3 топ:

1) орман, бірі, аса маңызды ресурстарының, табиғат

2) әлемі, орнына, жануарлар, келтірілуі тиіс

ІV. Қорытынды. Не білдік? Не істедік?

V. Үй тапсырмасын беру: «Табиғатты қалай қорғау керек» пайдалы кеңестер құрастыру

VІІ. Бағалау.














Бағалау парағы

Оқушының аты-жөні

Мәтінді түсініп оқыды

Сұрақ қоя білді

Қойылған сұраққа дұрыс жауап берді

Жазбаша жұмысты орындады

Барлығы



























Бағалау парағы

Оқушының аты-жөні

Мәтінді түсініп оқыды

Сұрақ қоя білді

Қойылған сұраққа дұрыс жауап берді

Жазбаша жұмысты орындады

Барлығы


























Бағалау парағы

Оқушының аты-жөні

Мәтінді түсініп оқыды

Сұрақ қоя білді

Қойылған сұраққа дұрыс жауап берді

Жазбаша жұмысты орындады

Барлығы


























Бағалау парағы

Оқушының аты-жөні

Мәтінді түсініп оқыды

Сұрақ қоя білді

Қойылған сұраққа дұрыс жауап берді

Жазбаша жұмысты орындады

Барлығы


























Бағалау парағы

Оқушының аты-жөні

Мәтінді түсініп оқыды

Сұрақ қоя білді

Қойылған сұраққа дұрыс жауап берді

Жазбаша жұмысты орындады

Барлығы


























Бағалау парағы

Оқушының аты-жөні

Мәтінді түсініп оқыды

Сұрақ қоя білді

Қойылған сұраққа дұрыс жауап берді

Жазбаша жұмысты орындады

Барлығы



















































Атмосфера







Гидросфера







Литосфера


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Таби?атты ?ор?ау - кешенді м?селе

Автор: Каримова Индира Нуртаевна

Дата: 28.02.2015

Номер свидетельства: 179967


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства