Таби?атты адам ?алай зерделейді? Ба?ылау ?дісі. Т?жірибе жасау
Таби?атты адам ?алай зерделейді? Ба?ылау ?дісі. Т?жірибе жасау
Саба?ты? ма?саты: Адам таби?атты зерделегенде ?андай ?діс-т?сіл ?олданатынын ??ындыру. Дене, зат ж?не ??былыстар не екенін туралы білім алу?а деген талпыныстарын ?алыптастыру.??гімелеу, сипаттау, талдау, т?жірбие жасау, ба?ылау ?абілеттерін дамыту; белсенділіктерін дамыту; Таби?атты ба?ылау?а, зертеуге баулу, таби?атты ?ор?ау?а т?рбиелеу.
Саба? т?рі : жа?а та?ырыпты таныстыру саба?ы
К?рнекіліктер: ?сімдік д?ні, ?н, ?ант, шыны т?тік.
?діс-т?сілдер: ж?пты? , талдау ба?ылау, т?жірбие жасау.,
Саба? барысы
1.О?ыту ?рдісіні? ма?ыздылы?ы: Сурет бойынша ж?мыс:
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Таби?атты адам ?алай зерделейді? Ба?ылау ?дісі. Т?жірибе жасау »
Пәні: Дүниетану
Сыныбы: 3-сынып
Сабақтың тақырыбы:Табиғатты адам қалай зерделейді? Бақылау әдісі. Тәжірибе жасау
Сабақтың мақсаты: Адам табиғатты зерделегенде қандай әдіс-тәсіл қолданатынын ұғындыру. Дене, зат және құбылыстар не екенін туралы білім алуға деген талпыныстарын қалыптастыру.Әңгімелеу, сипаттау, талдау, тәжірбие жасау, бақылау қабілеттерін дамыту; белсенділіктерін дамыту; Табиғатты бақылауға, зертеуге баулу, табиғатты қорғауға тәрбиелеу.
Сабақ түрі: жаңа тақырыпты таныстыру сабағы
Көрнекіліктер: өсімдік дәні, ұн, қант, шыны түтік.
Әдіс-тәсілдер: жұптық , талдау бақылау, тәжірбие жасау.,
Сабақ барысы
1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Сурет бойынша жұмыс:
Сурет бойынша не көріп тұрғандарыңды әңгімеле.
2. Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:
Адам айналадағы қоршаған дүниеде түрлі денелермен және табиғат құбылыстарымен жиі кездесіп тұрады. Оны дұрыс түсіне білу үшін не істеу қажет деп ойлайсыңдар? Ол әдісті қалай атар едіңдер?
*Табиғат заттары мен құбылыстарын тікелей көріп, ұстап, дыбысы болса тыңдап, естіп зерделеу жолдарын бақылау әдісі дейді.
Бақылау
нысаны
жоспары
мақсаты
Мысалы: шөп арасындағы жіңішке «соқпақпен» бірдеңелерді тістеп,әлек боп сүйреп бара жатқан құмырсқаларды сан рет көрдің. Бірақ « Олар не тасып жүр,қайда апарады?» деп сенен сұраса,сен жауап бере алмауың мүмкін. Оны білмейсің ғой. Сонда ғана сенде « Е,расында,оны білу керек екен!» деген ой туады. Сен оны бақылай бастайсың. « Кішкене соқпақ» құмырсқалардың үйіне-илеуіне апаратынын,илеудің түрін,пішінін,қандай материалдан жасалатынын жақсы біліп аласың.
нысаны : су асты
мақсаты: су астындағы тіршілікті зерттеу
жоспары: -қандай балық тіршілік етеді
4 -қандай өсімдіктер бар
Сергіту сәті Орманның біз емшісіміз,
Тоқ,тоқ,тоқ
Құрт біткенді жоқ етеміз
Жоқ, жоқ, жоқ,
Жоқ, жоқ ,жоқ
Тоқ, тоқ, тоқ.
Оқулықпен жұмыс
Мәтінді іштей,тізбектей, жеке-жеке оқыту.
Тәжірибені бір заттан екінші затты айыру үшін жасауға болады.
Тәжірибе дегеніміз шындыққа сынақ жүргізу арқылы көз жеткізу,танып білу.
Сабақты қорыту. Бағалау.
Үйге тапсырма: Табиғатты адам қалай зерделейді? Бақылау әдісі. Тәжірбие жасау