kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

С?йлем ж?не дыбыс

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырбы: С?йлем, дыбыс,?ріп.   

Саба?ты? ма?саты: С?йлем, дыбыс,?ріп туралы білімдерін еске т?сіру, тияна?тау.

                                  Білім-білік да?дыларын, ой ?рістерін, есте са?тау ?абілеттерін дамыту.

                                  Сауатты о?у?а, жазу?а ?алыптастыру.

Саба?ты? т?рі:Аралас

Саба?ты? типі: Жа?а саба?

Саба?ты? ?діс-т?сілдері: С?ра? жауап, к?ру диктанты, ?зіндік ж?мыс, с?здік диктант, сызбамен ж?мыс, топты? ж?мыс.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«С?йлем ж?не дыбыс»

Сабақтың тақырбы: Сөйлем, дыбыс,әріп.

Сабақтың мақсаты: Сөйлем, дыбыс,әріп туралы білімдерін еске түсіру, тиянақтау.

Білім-білік дағдыларын, ой өрістерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.

Сауатты оқуға, жазуға қалыптастыру.



Сабақтың түрі:Аралас

Сабақтың типі: Жаңа сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Сұрақ жауап, көру диктанты, өзіндік жұмыс, сөздік диктант, сызбамен жұмыс, топтық жұмыс.


Сабақтың көрнекілігі: Сызба, кесте.

Пәнаралық байланыс: Ана тілі, дүниетану.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу. Түгендеу.Назарларын сабаққа аудару.

Сабаққа психологиялық даярлық жүргізу.

  1. Үй тапсырмасын тексеру:

  2. Жаңа білімді меңгерту:

А) Көркем жазу минуты: Жұмбақ жасыру, шешуін

табу, Аа дыбысы бар сөздерді көркемдеп бір

жолға жазу:

Бетін адам ашады,

Білім нұрын шашады. ( кітап)

ә) Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Б) Мағынаны таныту.

1. Ой қозғау! Сұрақ- жауап әдісі: 1. Әріп деген не?

2. Қазақ алфавитінде қанша әріпбар?

3.Дыбыс деген не?

4. Дыбыс пен әріптің қандай айырмашылығы бар?

5. «Мектеп, оқушы , ұстаз» сөздерінде қанша дыбыс, қанша

әріп бар ?

6. Сөз неден құралады?

7. Сөйлем дегеніміз не? Ол неден құралады?

8. Екі, үш, төрт, бес сөзден тұратын сөйлем құра, сөздерге

дыбыстық талдау жаса.

2.Жаттығулар мен тапсырмалар орындату:

1- жаттығу (Ауызша талдау).Өлеңді оқы, жатқа айт. Өлеңде не туралы айтылған?

2- жаттығу (Жазбаша жұмыс, көру диктанты). Мақалдарда түсініп оқып, көшіріп жаз:

Ақыл- тозбайтын тон, білім - таусылмайтын кен.

Қосымша тапсырма: Екінші сөйлемге дыбыстық талдау жаса:

Еңбек ер атандырар.

3-жаттығу ( өзіндік жұмыс) Жұмбақты оқы, шешуін тап. Көшіріп жазып, дыбыстық талдау жаса.

Сөзі дана, үні жоқ,

Сөйлемейді- тілі жоқ.

Қолыңа алсаң- шешен,

Ақылы асқан көсем. (Кітап)

4. Жаңа сабақтан түсінгендерін тексеру:

Сызбамен жұмыс, қосымша тапсырма.

а)Тиісті әріпті әйнекшеге жазып, әріп пенсөзді сызықпен қос:

Қа...ар ша...ар айда...ар

Ас...ана

х қ жи...аз

жи...ан һ ем...ана

...абар тасба...а

ә) Топтық тапсырма:

1-топ 2-топ 3-топ

«Х» «Қ» «Һ»

Дыбысы бар сөздерді қатыстырып сөйлем құрап жаз, сол сөздерге дыбыстық талдау жаса.

5. Сабақты бекіту:

4- жаттығу (Сөздік диктант).

Тау, тас,қырт, орман, көл, өзен, бұлақ, өсімдік, бұлақ, өсімдік, гүл, жер.

Ауызша талдау жасау: Әр сөзде неше дыбыс, неше әріп бар?

6. Үйге тапсырма:

« Жазғы демалыс» шығарма жазу, бірінші сөйлемге дыбыстық талдау жаса.

Дыбыстарды дауысты , дауыссызға ажырату.

7. Бағалау.











Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
С?йлем ж?не дыбыс

Автор: Бегадилова Жулдыз Боранбаевна

Дата: 11.01.2016

Номер свидетельства: 274905


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства