Просмотр содержимого документа
«С?йлем туралы ?ткенді ?айталау»
Сыныбы: 3 Күні: 26.10.2015 ж
Пәні: қазақ тілі
№32. Тақырыбы: Сөйлем туралы өткенді қайталау
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға сөйлемнің айтылу мақсатына қарай бөлінетін түрлері туралы білімдерін еске түсіру, толықтыру; оқушылардың өз бетімен жұмыс істеуі арқылы теориялық ойлауын, сөйлеу тілін дамыту; сыпайы сөйлей білуге тәрбиелеу.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: сабаққа даярлық. ІІ.Үй тапсырмасын тексеру: 6-7-жаттығудағы сөйлемдерді тиісті үйшікке орналастыру. ІІІ. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.
ІҮ. Жан-жақты білімдерін тексеру
Сөйлем дегеніміз не? Оның қандай түрлерін білесіңдер? Сөйлемдердің сонына қандай тыныс белгілер қойылады?
Ү. Жаңа материалмен жұмыс: а) оқулықпен жұмыс 8-жаттығудағы өлеңді мәнерлеп оқу, дауыс кідірісін жасап оқу. Сұрақ белгісі, леп белгісі бар сөйлемдерді қалай оқыған дұрыс? Жомарт деп қандай адамды айтамыз? ә) дәптермен жұмыс Күн ретін жазу. Көркем жазу 9-жаттығудағы алдымен сұраулы, екінші хабарлы, сонан соң лепті сөйлемді көшіріп жаз.
10-жаттығу берілген сөздерден сөйлем құрастыру, тиісті тыныс белгі қою. 12-жаттығудағы ертегіні тиісті дауыс ырғағымен оқу, ары қарай жалғастыру, қай ертегі екенін анықтау. Сұраулық мағынаны беріп тұрған сөзді тап.
ҮІ.Бекіту: «Қонжықтың хаты» ойынын ойнау. Берілген сөздерден сөйлемдер құрастыру.
ҮІІ. Қорытындылау.Балалар, бүгін біз не үйрендік? Сөйлем дегеніміз не? Олардың соңына қандай тыныс белгілер қойылады?
ҮІІІ. Үйге тапсырма: 13-жаттығу 75- бет.
ІХ .Оқушыларды бағалау
Сыныбы: 3 Күні: 12.11.2015 ж
Пәні: қазақ тілі
№38. Тақырыбы: Баяндауыш
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға баяндауыш туралы топтастырылған ұғым қалыптастыруға, оны сөйлем ішінен таба білуге мүмкіндік туғызу; сөздік қорын, байланыстырып сөйлеу тілдерін дамыту; экологиялық тәрбиесіне, табиғат-ананы, ондағы өсімдіктер дүниесін, құстар тіршілігіне деген сүйіспеншілікке баулу.