kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Шы?ыс септік" саяхат саба?

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: Шы?ыс септік 337-341-жатты?улар

Саба?ты? ма?саты: 1.?ткен саба?та берілген ??ымды бекіту;

                              2. Шы?ыс септігінде т?р?ан с?здер ?андай ма?ынаны білдіретінін                                                                                                                 а??арту, оларды? ?ай с?здермен байланысатынын білдіру.

Дамытушылы?ы: Есте са?тау ?абілеттерін арттыру. Байланыстырып с?йлеу, ?з ойларын д?рыс жеткізе білу ?абілеттерін дамыту.

Т?рбиелігі: Сауаттылы??а, ??ыптылы??а, е?бекс?йгіштікке, ?айырымдылы??а т?рбиелеу.

К?рнекілігі: Слайдтар, ребустар, тест с?ра?тары.

Саба?ты? ?дісі: С?ра?- жауап

Саба?ты? т?рі: Саяхат саба?

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Шы?ыс септік" саяхат саба? »

Сабақтың тақырыбы: Шығыс септік 337-341-жаттығулар

Сабақтың мақсаты: 1.Өткен сабақта берілген ұғымды бекіту;

2. Шығыс септігінде тұрған сөздер қандай мағынаны білдіретінін аңғарту, олардың қай сөздермен байланысатынын білдіру.

Дамытушылығы: Есте сақтау қабілеттерін арттыру. Байланыстырып сөйлеу, өз ойларын дұрыс жеткізе білу қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелігі: Сауаттылыққа, ұқыптылыққа, еңбексүйгіштікке, қайырымдылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: Слайдтар, ребустар, тест сұрақтары.

Сабақтың әдісі: Сұрақ- жауап

Сабақтың түрі: Саяхат сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру

Психологиялық дайындық

«Балдырғандар» әні

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау

Карточкамен жұмыс жүргізу

  • Шығыс септігінде тұрған зат есімдер қандай сұрақтарға жауап береді

  • Шығыс сетігінің жалғаулары қандай?

  • Қазақ тілінде тағы қандай септіктер бар?

Жаңа сабаққа дайындық.

  • Балалар, Маңғыстау облысында қандай ауылдар бар екенін білесіңдер ме?

  • Ауылдық жерлерде қандай шаруашылықтар болады деп ойлайсыңдар?

  • Ал қандай мамандық түрлері бар ?


  • Олай болса,балалар, бүгін біздер Қызылсай аулына саяхатқа шығамыз. Ауылға бару үшін біздерге ыңғайлы көлік автобус болмақ. Автобусқа отырамыз, жақсылап жайғасамыз.(Автобус суретін слайдтан көрсету) Балалар,ауылға жеткенше жол қысқарсын деп өтілген материалдар бойынша алған білімдерімізді көрсету үшін тест жұмысын орындайық. (Әр оқушыға тест жазылған тапсырмаларды таратып беремін).

Жаңа сабақ:

  • Балалар, біз ауылға да келдік. Ауыл шетінде тұрған не екен, балалар? Сиыр фермасы екен. Олай болса, ондағы жұмысшыларға көмектесіп жіберйік. Ол үшін 337-жаттығуды орындаймыз.(Ауызша орындау)

  • Мәтін неге «Жастық» деп аталған?

  • Мәтіндегі негізгі ой қандай?

  • Мәтіннің авторы кім? Ол туралы не білесіңдер?

  • Мәтінде шығыс септігінде тұрған сөздер қайсылар? (Әр оқушыға бір-бір сөйлемнен оқытып, шығыс септіктегі сөздерді тапқызу)

  • Балалар, біз фермадығы сауыншыларға көмектесе алдық па? (Сиыр туралы қосымша мәлімет беру)


  • Саяхатымызды әрі қарай жалғастырамыз. Мында балалар жиналып бірдеңе жасап жатқан сияқты ғой (Суретпен жұмыс. Құстарға ұя жасап жатқан балаларға көмек).

  • Біздер де балаларға ұя жасап көмектессек қайтеді? Ол үшін 338-жаттығуды орындаймыз.(Жаттығуды тақтада орындатамын)

  • Шығыс септікте тұрған сөз қайсы?

  • Қай сөзбен байланысып тұр?

  • Жалғаулары неге әр түрлі боп жалғанған?

  • Балаларға ұя жасап көмектесе білдік пе? (Құстар туралы қосымша мәлімет беру)

Сергіту сәті:

«Біз еңбекшіл осындай» әні


  • Саяхатымыз әлі біткен жоқ. Балалар, мына сендермен қатар баланы қараңдаршы, жалғыз өзі отын жарып, ағаш тасып жүр екен. Көмектесеміз бе? Ол үшін 339-жаттығуға қараймыз.(Өзіндік жұмыс.Тыйым сөздерді көшіріп жазып,шығыс септігінде тұрған сөздердің астын сызу)

  • Тағы қандай тыйым сөздерді білесіңдер?

  • Қалай ойлайсыңдар ,балалар, балаға көмегіміз тиді ме?


  • Саяхатты жалғастырамыз. Балалар, бұл жерде нелерді көріп отырмыз? (Суретпен жұмыс. Тауық фермасындағы апайға көмек)341-жаттығу Шығармашылық жұмыс. Берілген сөздерге шығыс септік жалғауларын жалғап сөйлем құрау керек. (Тауық туралы қосымша мәлімет беру)


  • Жарайсыңдар, балалар. Ауылда біршама шаруалар атқардық. Ауыл адамдары бізге разы деп ойлайсыңдар ма? Неліктен?

  • Ауылдың бізге қандай пайдасы бар?

  • Тағы қандай ауылдарды білесіңдер?

Сабақты қорыту

  • Автобусқа отырып , қаламызға қайтайық. Қалаға жеткенше ребустар шешейік.

  • Қазақ тілінде неше септік бар?

  • Шығыс септік сұрақтары қандай? Жалғаулары ше?

  • Олар сөйлемде қандай мүше болады?

Оқушыларды бағалау

Үйге: 340-жаттығу







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
"Шы?ыс септік" саяхат саба?

Автор: Изимбергенова Нургуль Кусаиновна

Дата: 16.05.2015

Номер свидетельства: 212160


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства