Бірде мектеп кітапханасында отыр едім. Артымда отыр?ан екі о?ушыны? ??гімесіне еріксіз ??ла? т?рдім.
Жасик, представляешь, б?гін ?ызы? кино болады.
Ой, мен оны к?ре алмаймын. Б?гін в бассейн собираюсь.
Ана тілімізді ш?барлап отыр?ан ??рдастарыма ренжідім. ?рине, бас?а тілді білген де ж?н. Біра? е? бірінші ?з тілі?ді ??рметтеуі? керек ?ой. Сонда ?ана тілге деген ?ам?орлы? болады.
Сонды?тан замандастарыма айтарым, ана тілімізді ш?барламай таза са?тайы?, арда?тайы?!
Сені? е? бір жа?ыны? бар. Сені? е? бір жа?ын досы? бар. Сені? е? бір жа?ын ?стазы? бар. Ол - ана! Сен жан болып д?ниеге келді?, сені? іздейтінін бір-а? жан. Ол – ана!
?І. Саба?ты ?орыту.
Саба?ты ?орытындылау, ?йге тапсырма беру, оны т?сіндіру.
?ІІ. Ба?алау. О?ушыларды? е?бегін мада?тау.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Шы?арма жазып ?йренеміз »
«Переменовка орта мектебі» КММ
Габдуллина Мадина Мелдатқызы – бастауыш сынып мұғалімі
Сабақтың тақырыбы: Шығарма жазып үйренеміз
Сабақтың мақсаты:
1.Шығарма жазыдыртып үйрету, жоспар құра білу ретін түсіндіру.
2.Шығарманың сөзден құралатыны, шығарманың алғашқы сөзін бас әріппен бастап жазып, соңына тыныс белгісін дұрыс қоюға дағдыландыру;
3.Сөйлемді тиісті дауыс ырғағымен оқуға үйрету.
Сабақтың барысы:
Үй тапсырмасын тексеру.
Оқушылардың бірінші сыныпта алған білімдері бойынша жалпы тексеру жұмысы жүргізіледі.
Жаңа сабақты түсіндіру.
Бұл тақырыпқа арналған жаттығулар алдыңғы сыныпта шығарма туралы берілген ұғымдарды еске түсіріп, жинақтау мақсатын көздейді.
1-жаттығу. Ілиястың жазған шығармасын түсініп оқы.
Бірде мектеп кітапханасында отыр едім. Артымда отырған екі оқушының әңгімесіне еріксіз құлақ түрдім.
Жасик, представляешь, бүгін қызық кино болады.
Ой, мен оны көре алмаймын. Бүгін в бассейн собираюсь.
Ана тілімізді шұбарлап отырған құрдастарыма ренжідім. Әрине, басқа тілді білген де жөн. Бірақ ең бірінші өз тіліңді құрметтеуің керек қой. Сонда ғана тілге деген қамқорлық болады.
Сондықтан замандастарыма айтарым, ана тілімізді шұбарламай таза сақтайық, ардақтайық!
Шығармаға төмендегі тақырыптардың қайсысы сәйкес келеді?
Екі достың әңгімесі.
Ана тілін ардақтайық!
Туған жер.
«Менің ана тілім» деген тақырыпта ойыңды қысқаша жаз.
2-жаттығу. Өз Отаның туралы үш жақсы сөз ойла. Туған жеріңе деген сүйіспеншілігіңді жаз. Мақалды оқып, мағынасын түсіндір.
Ел іші – алтын бесік.
3-жаттығу. Мәтінді түсініп оқы.. «Менің анам» тақырыбына шығарма жаз.
Ана.
Сенің ең бір жақының бар. Сенің ең бір жақын досың бар. Сенің ең бір жақын ұстазың бар. Ол - ана! Сен жан болып дүниеге келдің, сенің іздейтінін бір-ақ жан. Ол – ана!
ҮІ. Сабақты қорыту.
Сабақты қорытындылау, үйге тапсырма беру, оны түсіндіру.