Педагогтың аты-жөні | |
Пәні | Математика |
Бөлім | 1А. Сандар мен цифрлар |
Күні | 26.10 |
Сыныбы: 1 «Ә» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Шамаларды өлшеу |
Оқу мақсаты | 1.1.3.2** өлшем бірліктерін: ұзындық (см, дм) / масса (кг) / көлем (сыйымдылық) (л) қолданып, шамаларды өлшеу; 1.1.3.1** ұзындық см, дм шамаларын ажырату, оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды таңдау, өлшемдер жүргізу; |
Сабақтың мақсаты | Оқушылар натурал сандар қатарында 9 санының орнын тауып, 9 санын басқа сандармен салыстыруға қалыптастыру. 9 санының құрамын анықтап, 9 цифрын жазу. |
Сабақтың барысы |
Сабақ кезеңі уақыты | Педагогтың іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурс |
Ұйымдастыру ___ мин | Кинезиологиялық жаттығулар «Құлақ-мұрын» | Іс- әрекеттер арқылы орындайды. | Жарайсыңдар! | Нейрогим-настикалық жаттығу. |
Жаңа білім ___ мин | Ынталандыру. Мұғалім оқушыларға: «Біз осыған дейін бірнеше шамамен таныстық. Олар адамның өміріне өте қажет. Бүгін біз бірге зерттеушілер боламыз, өзіміздің айналамыздағы заттарды оқып білеміз»,– деп хабарлайды. | Санау дағдыларын қайталайды. | Ауызша мұғалім қолдауы | Сандар |
___ мин | Өзектендіру. –Қай ыдыста күріш дәні көп? –Сен қалай білдің? Сурет бойынша қорытынды шығара біледі. Шамаларды салыстыру үшін бірдей өлшеуіштер қажеттігін дәлелдеп, шешімін айтады. | Моншақ тіз бегі арқылы жаңа сабақ тың тақыры бын ашады. | Оқушыларды мадақтау МҚ: «Жарайсыңдар» | Моншақ суреті |
___ мин Оқулықпен жұмыс | Оқулықтағы №1 тапсырма.Суретке мұқият қара.Сырым не істеп жатыр? Оған көрсетілген мөлщерге дейін қанша л су қажет? (2) 7л+2л=9л Сырым екі литр су құйды ? 9 л болу шін неше л су жетпейді? Әлия ұзындығы 10 см ермексазды қандай бөліктерден алады? 6с+4см=10см | Сұрақтарға жауап береді. | Оқушыларды мадақтау МҚ: «Жарайсыңдар» | Оқулық, дәптер. |
___ мин | Жаңаны ашу. «Миға шабуыл» стратегиясы. 2 есеп . Заттардың массаларын кему ретіне қарай ата | Суретке қарап, сұрақтарға жауап береді. Заттар массасын кему ретіне қарай атайды | МҚ: «Керемет» «Жарайсың-дар» | Оқулық, дәптер. |
___ мин | Жаңаны қолдану Жұптық жұмыс Оқулықтағы №3 тапсырманы жұппен орындауға берілген. Өзара байланысты мысалдарды құруды ұсынады. Суретке қарап отырып жіп орамдарын себетке сызып көрсет | Оқушылар берілген суретке қарап себеттегі сан шығу үшін жіп орамдарын сызып көрсетеді | Оқушылар тапсырманы орындау деңгейіне байланысты «Отшашу» әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды. | Оқулық, дәптер. |
___ мин | Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру(жеке жұмыс) | Сандарды тез есептеп қосып мәнін табады | Оқушылардың жұмысы смайл беру арқылы бағаланады. | Оқулық, дәптер. «Кім зерек?» ойыны. |
___ мин | Жеміс – сабақ пайдалы, жемісті болды; Гүл – сабақ жақсы өтті; Жасыл жапырақ – сабаққа көңілі толмады; Сары жапырақ – сабақ ұнамады, зеріктірерлік болды. | Сабақ аяқталған соң балалар ағашқа жапырақ, гүл, жемістерді жабыстырады. | | Ағаштың суреті, жапырақтар, гүлдер, жемістер. |