"Сан есім" тақырыбында 4- сыныпқа өткізген қазақ тілі пәнінен ашық сабақ әзірлемесі
"Сан есім" тақырыбында 4- сыныпқа өткізген қазақ тілі пәнінен ашық сабақ әзірлемесі
Сабақтың тақырыбы: Сан есім.
Сабақтың мақсаты: сан есімнің заттың санын білдіретін сөз табы екенін түсіндіру; бұрынғы алған білімдерін кеңейту, берік орнықтыру; сан есімнің мағынасын дұрыс түсініп, сөйлеу және жазу стилінде дұрыс қолдана білу дағдыларын арттыру.
Сабақтың барысы:
Бекіту сабағы.
1-жаттығу. Бір таңбалы сандарды бір бөлек, екі таңбалы сандарды бір бөлек сөзбен жаз.
8, 21, 5,101, 7, 77, 4,10,19.
Екі таңбалы сандар қалай жазылады?
Екі таңбалы сандардың ішінде бір сөзбен ғана берілген қандай сан?
2-жаттығу. Сурет бойынша әңгіме құрастыр.
Құрастырған әңгімеңнен сан есімдерді тап. Оларға сұрақ қой.
3-жаттығу.Сұрақтарға жауап жаз.
Отбасыңдағы адам саны нешеу? Сен нешінші баласың? Неше әпкең бар?
Неше інің (сіңлің, қарындасың) бар?
Сергіту сәті
4-жаттығу. Өлеңді оқып, мағынасын түсіндір.
Қос жастыққа шынтақтап,
Қонақ төрде көсілер.
Орден, медаль жүр топтап,
Екі-екіден төсіне ер.
О. Асқар
Қос деген сөзді қандай сөзбен ауыстыруға болады? Оған сұрақ қой. Сан есімдерге сұрақ қой.
5-жаттығу. Ребусты шеш.
Ребустың шешуін білдіретін сөзге сұрақ қой. Ол сөз қай сөз табына жатады?
ҮІ. Сабақты қорыту.
Сабақты қорытындылау, үйге тапсырма беру, оны түсіндіру.
ҮІІ. Бағалау.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«"Сан есім" тақырыбында 4- сыныпқа өткізген қазақ тілі пәнінен ашық сабақ әзірлемесі»
Сабақтың тақырыбы: Сан есім.
Сабақтың мақсаты: сан есімнің заттың санын білдіретін сөз табы екенін түсіндіру; бұрынғы алған білімдерін кеңейту, берік орнықтыру; сан есімнің мағынасын дұрыс түсініп, сөйлеу және жазу стилінде дұрыс қолдана білу дағдыларын арттыру.
Сабақтың барысы:
Бекіту сабағы.
1-жаттығу. Бір таңбалы сандарды бір бөлек, екі таңбалы сандарды бір бөлек сөзбен жаз.
8, 21, 5,101, 7, 77, 4,10,19.
Екі таңбалы сандар қалай жазылады?
Екі таңбалы сандардың ішінде бір сөзбен ғана берілген қандай сан?
2-жаттығу. Сурет бойынша әңгіме құрастыр.
Құрастырған әңгімеңнен сан есімдерді тап. Оларға сұрақ қой.
3-жаттығу.Сұрақтарға жауап жаз.
Отбасыңдағы адам саны нешеу? Сен нешінші баласың? Неше әпкең бар?
Неше інің (сіңлің, қарындасың) бар?
Сергіту сәті
4-жаттығу. Өлеңді оқып, мағынасын түсіндір.
Қос жастыққа шынтақтап,
Қонақ төрде көсілер.
Орден, медаль жүр топтап,
Екі-екіден төсіне ер.
О. Асқар
Қос деген сөзді қандай сөзбен ауыстыруға болады? Оған сұрақ қой. Сан есімдерге сұрақ қой.
5-жаттығу. Ребусты шеш.
Ребустың шешуін білдіретін сөзге сұрақ қой. Ол сөз қай сөз табына жатады?
ҮІ. Сабақты қорыту.
Сабақты қорытындылау, үйге тапсырма беру, оны түсіндіру.