kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сағаттар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сынып  5 «З»

Мерзімі:19.10. 2016 ж.

Сабақтың тақырыбы

Сағаттар

Сабақтың мақсаты

 Оқушылар сағаттар туралы алған  мәліметтерді  толық айта алу,оқушыларға  уакытты үнемдей білу  туралы  мәлімет бере отырып,лексикалық тақырыпты меңгеру, қазақша ауызекі сөйлеу дағдыларын дамыту,өз елінің тарихын сыйлауға үйрету,оқушыларды патриоттық рухта тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже

Оқушылар  сағаттар туралы алған  мәліметтерді  толық айта алады.Лексикалық тақырыпты меңгереді,қазақша ауызекі сөйлеу дағдылары дамиды,оқушылардың отанға деген сүйіспеншілігі артады.

Жеті модуль ықпалдастығын қамту

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

Сын тұрғысынан ойлау.

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

Оқыту мен оқудағы АКТ пайдалану.

Қолданылатын әдіс –тәсілдер

 Диалогтік  оқыту. Сұрақ қою техникасы(түрткі сұрақ, қайта бағыттау, сынақ сұрақ). Бағалау және оның түрлері.

Көрнекілік

Интербелсенді тақта, оқулық, кеспелер.

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің әрекеті

Әдістер мен тәсілдер

Оқушылар әрекеті

Ұйымдастыру

Амандасу, түгендеу.

Оқушыларды  сурет  кеспелері арқылы топтарға бөлу. Бағалау парағын таратады.

«Шаттық» шеңбері.

Амандасады.  Бір- біріне жылы лебіздерін білдіреді.Қол сағаты,үстел сағаты,қабырға сағаттары суреттері арқылы топтарға бөлінеді.

Топ басшысын, бағалаушыны сайлайды.

Үй тапсырмасын сұрау

Үй тапсырмасын тексереді.

«Жұбыңды тексер»әдісі

Бір- бірінің дәптерлерін тексереді.Бірін-бірі бағалайды.

Жаңа сабаққа әзірлеу

 Суреттерді көрсету.                                    Түрткі сұрақтар қоя отырып, сабақтың тақырыбын ашу.

Түрткі сұрақтар.

Үйден сызып келген сөзжұмбақты тексереді.

Бүгінгі тақырыпты дәптерлеріне жазады.

Жаңа сабақ (Білу)

Қандай сағаттарды білесіңдер? Бейнеролик арқылы  түсінгендерін айтады.Постермен жұмыс.

Сұрақ-жауап.                                   Топтық жұмыс

Сағаттар туралы түсінік береді.Ауызша айтылған ойларын салыстырады.(10 минут)

Бекіту (Түсіну)

Сөз тіркестерінен сөйлемдер құрап жазу.2-тапсырма

Топтық жұмыс.

Әр топтан 2 оқушы  шығып тақтаға жазады.Бағалап отырады.(5 минут)

Пысықтау (Қолдану)

«Уақытыңды үнемдей біл».Көрініс көрсету.3-тапсырма

Рөлдік ойын

Оқушылар рөлге  бөлініп  көрініс көрсетеді.(5 минут)

Талдау

Берілген әріптерден сөз құрау,оны орыс тіліне аудару.

Топтық жұмыс

Әріптерді құрастырады.Оны орыс тіліне аударады.(5 минут)

Жинақтау

Бір топ оқиды.Әр  топ бұрынғы астаналары туралы мәлімет береді

Топтық жұмыс

Өлеңді мәнерлеп оқиды.(3 минут)

Бағалау

 

СТО

ӨЗ пікірлерін айтады.

Үй тапсырмасы

 

«Сағаттар » туралы эссе жазып келу.

Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.

Бағалау

Бағалау парағынан бағалауды талап ету.

Формативті бағалау

Бағалау парағынан бағалаушы бағаларды айтады.

Кері байланыс

 

Стикерлерді ұсыну.

Оқытудағы жаңа әдіс- тәсілдер

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін жазады.






 

«Ы. Алтынсарин атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Келісемін:                                                                                Бекітемін:

Бірлестік жетекшісі                                                               Мектеп директоры:

_________ К.С.Кармысова                                              ________Ж. Ш. Кулиева

Ашық сабақ

Тақырыбы: «Сағаттың түрлері»

Сынып: 5 «З»

Мұғалім: Ермекбаева Ж.У.

2016-2017 оқу жылы

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сағаттар»

“Ы. Алтынсарин атындағыорта мектебі” коммуналдық мемлекеттік мекемесі


Келісемін: Бекітемін:

Қазақ тілі Ә/Б жетекшісі: Мектеп директоры:

Қармысова Қ.С. КулиеваЖ.Ш.






Ашық сабақ: «Менің сөмкем»

















Сынып: 6 «З»

Пән мұғалімі: Ермекбаева Ж.У.










2016-2017 оқу жылы



Сабақ

қазақ тілі

Менің сөмкем

Мектеп Ы.Алтынсарин


Күні 25.04.2017

Мұғалім есімі:Ермекбаева Ж.У.


Сынып 6

Қатысқандар саны

қатыспағандар саны



Сабақ негізделген оқу мақсаты


Берілген тақырыпқа сай сөйлейді.Өз ойын жеткізеді.Жазу дағдыларын дамыту.Жаңа сөздерді түртіп алады.Оны жаттайды.

Оқу нәтижелері







Барлық оқушылар

  • Сөмке туралы біледі.Жаңа сөздерден сөйлемдер құрай алады.

Оқушылардың басым бөлігі

  • Күнделікті өмірмен салыстырып,сөйлем құрастырады.

Кейбір оқушылар

  • Берілген тақырыпқа әңгіме құрастырады.

Тілдік мақсат

  • Оқушылар істей алады:Күнделікті өмірмен салыстырады.

  • Сөздік: Жаңа сөздердің мағынасын түсінеді.Күнделікті өмірмен байланыстырады.

  • Әнгімелесу және жазу үшін сөйлемшелер: Бұл, сөмке, үлкен, қызыл т.б.


Алдыңғы оқу

Сөздіктерді қайталау

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар



Басталуы

Ұйымдастыру

Қызығушылық

тарын ояту




•Оқушылармен амандасу

•Шаттық шеңберін құру « »

Әр топқа бағалау парағын тарату.Оқушыларды топқа бөліп,әр топ басшыларын сайлайды.Бағалау парағы арқылы топбасшылар өз топ мүшелерін бағалап отырады.

Балаларды  3 топқа   бөлу

«Оқу құралдарын пайдаланып, 3 топқа бөлу

І – топ                   ІІ -  топ ІІІ - топ

Кітап                    Дәптер Қалам


әдісі жалпы сыныпқа өткен тақырып бойынша сұрақтар тарату,үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсу.

«Серпілген сұрақтар»

— Қазір жылдың қай мезгілі?
— Бүгін қандай күн?
— Сәуірдің бүгін нешесі?
— Бүгін аптаның қай күні?


Тақырыпты ашу:

Бұл тақырыпты түсіну үшін мынадай тапсырмалар орындайық.

1. Тақтадағы суретке қарай отыра сабақтың тақырыбын ашу.(Тақтада сөмкенің суреті бейнеленген).


— Балалар, суретте не бейнеленген?
-Біз құрал-сайманымызды неге салып көтереміз?
— Оны қайда көтереміз?



Жаңа сөздермен жұмыс.

Сөмке - сумка




Ортасы

оқылым


«маңызды аймақ»

1-тапсырма. Мәтінді оқы, аудар.

Мынау – мен. Менің атым – Болат. Бұл – менің сөмкем. Сөмкеде кітап, дәптер, қалам, қарындаш, өшіргіш бар. Мен мектепке барамын.



Сергіту сәті:


Оқушыларға «Тасталынған әріпті тап» грамматикалық ойынын өткізу.
Б…р, д…птер, желі…, өшіргі..., ой…ншық, к…йлек, ки…м, шалб…р.

2-тапсырма. Сөйлеп үйрен.

  1. Сөмке.

  2. Бұл – сөмке.

  3. Бұл – менің сөмкем.

3-тапсырма. Диалогті оқы.

  • Сәлем, Игорь!

  • Сәлем, Вася!

  • Сен қайда барасың?

  • Мектепке барамын.

  • Сөмкеңде не бар?

  • Сөмкемде оқулық, дәптер, қалам бар.

  • Қандай оқулықтар?

  • Қазақ тілі, орыс тілі, математика.

  • Сау бол, Игорь!

  • Сау бол, Вася!

5-тапсырма. Сөйлемдерді көшіріп жаз.

Сөмкемде үш қарындаш, екі қалам, төрт кітап, бес дәптер бар. Мен сабақ оқыдым. Сөмкемді жаптым.


Аяқталуы

Ауызша кері байланыс






Бағалау





Үй тапсырма


Бекіту сұрақтары:


—Оқу құралдарын не үшін пайдаланамыз?
— Сабақта не туралы айттық?
— Сабақта біз не істедік?








146-бет, 6-тапсырма. Сөйлемдерді толықтырып сөйле.


Қосымша ақпарат

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз?Ауызша бағалау.

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс құндылығы байланысы



Рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі ұяшыққа сабақ туралы өз пікірлеріңізді жазыңыз. Сл ұяшықтағы Сіздің сабақтың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1.

2.














Кітап





Дәптер





Қалам













Бағалау парағы

Тапсырма

Критерий

Дискриптор

1-топ.1-тапсырма.

Мәтінді оқу.

1.Мәтінді түсініп оқу.

2.Әңгімелеу.



2-топ.1-тапсырма.

Мәтінді оқу.


1.Мәтінді суреттеу.

2.Дұрыс сала білу.



3-топ.1-тапсырма. Мәтінді оқу.

1.Сөйлемдер құрастыру.

2.Сөйлемдерді дұрыс жаза білу.





























Т.А.Ә.

Тапсырмалар

Баға

1.Скокова Алина



2.Семетай Тимур



3.Сатаева Алина



4.Темирхан Мейрамбек



5.Трисеев Семен



6.Федоров Кирилл



7.Цепляева Анжелика



8.Чарей Анастасия



9.Шантина Ольга



10.Шадрина Анастасия



11.Шимко Ульяна



12.Шаниязов Расул


















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Сағаттар

Автор: Ермекбаева Жулдыз

Дата: 26.04.2017

Номер свидетельства: 411747
