kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сағат.Минут(математика)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сыйымдылық туралы түсініктері қалыптасады;

Біілмдерін өмірде қолдана алады;

Сұйықтықтардың сыйымдылықтарын өлшей,салыстыра алады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сағат.Минут(математика)»

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Бекітемін:

Пәні: математика

Сыныбы: 2

Пән мұғалімі:

ІІ тоқсан

Сабақ тақырыбы

Сағат . Минут.

Жалпы мақсаты

Оқушыларды уақыт өлшем бірлігі литрмен таныстыру

Күтілетін нәтижелер

  • Сыйымдылық туралы түсініктері қалыптасады..

  • Білімдерін өмірде қолдана алады.

  • Сұйықтықтардың сыйымдылықтарын өлшей , салыстыра алады.

Сабақта қолданылатын өзара байланысты модульдер

ОЖТ (оқытудын жаңа тәсілдері): ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру – шаттық шеңбері ,диалогтық оқыту;

ЖЕСББжО (Жас ерекшелігіне сәйкес білім беру және оқыту): сергіту сәті;

СТО: Сыни сұрақтар

АКТ:  Моноблок, графопроектор, электронды оқулық;

ОБжК: (оқытуды басқару және көшбасшылық): топтық, жұптық жұмыс;

ОҮБ: критериалды , формативті,

Дарынды және талантты балаларды оқыту: шығармашылық тапсырмалар.

Сабақ түрі


Мақсатты есептеу сабағы

Керекті жабдықтар

Ә.Б.Ақпаева, Л.А.Лебедева Математика оқулығы /2 –сынып/ Алматыкітап баспасы 2013 , ресурстар.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе


Топтарға бөлу

1-ТОП: «Сыйымдылық бірліктері»

2-ТОП: «Уақыт бірліктері»

1-ТОП: «Масса бірліктері»

1-ТОП: «Ұзындық бірліктері»

1.топ ережесін қайталайды

2.топбасшысын сайлайды

САБАҚТЫҢ ЖЕТІСТІК ӨЛШЕМДЕРІ:

Үздік көрсеткіш – 24-29 ұпай

Жақсы көрсеткіш – 16 -23 ұпай

Орташа көрсеткіш – -10- 15 ұпай

Төмен нәтиже – 0-9 ұпай

Дискриптор:









Үй жұм

Мат

дик.

3

4

а

.№4ә

5 №6

белсенділігі

қатесіз

4

3

6

3

3

3 2


1-5 ұпай

1қате

3

2

5

2

2

2 1

2 қате

2

1

4

1

1

1

3қате

1

0

3



0


4 қате

0


2





5 қате



1





Үй тапсырмасын диалогтік әдіс арқылы тексеру

Ойы шоғырланады, топтарға бөлінеді.

Тұсау

кесер






« Көру» диктанты

Мұғалім карточкалар көрсетеді.Оқушылаар үнсіз жауабын жазады.

1.Сүйір бұрыш 3.Доғал бұрыш 5.Тіктөртбұрыш

2.Тік бұрыш 4.Шаршы

Оқушылар сұрақтарға жауап береді

Негізгі

бөлім




















Оқулықпен жұмыс

№1 Сурет бойынша Бекзаттың іс-әрекетәнің ретін анықтау

1.Жуынады 2.Жаттығу жасайды 3. Жуынады

4.тамақ ішеді 5. киінеді 6. Мектепке барады.

-Балалар, сендер қай уақытта мектепке келесіңдер? Ата-аналарың қандай құралға қарайды сендер сабақтан кешікпеу үшін? (сағат-часы – сlooc)

Сағаттың қандай тілдері бар? Олар қалай орналасуы мүмкін? Біз сендермен бұрыш, бұрыштың түрлері тақырыбымен танысқанбыз. Мына суретке қарайықшы: бұрыштарды атап оның түрін айтыңдаршы. 
Балалар жауап береді: АВС-сүйір бұрыш, КМР-доғал, МОС-тік. Кәне мына сағатқа қарайық оның минуттік және сағаттық тілдері қандай бұрыштар жасап тұр. 
Сағаттың минуттік тілі он екіден он екіге дейін бір айналып келгенде бір сағат өтеді. Әр көршілес екі санның арасы бес минут. Сонымен бір толық айналым өткенде алпыс минут өтеді яғни бір сағат өтеді. 
Сонда бір сағатта алпыс минут. 1сағ.=60 мин. 
Сағаттарда рим цифрын жиі қолданады. 
І ІІ ІІІ ІҮ Ү ҮІ ҮІІ ҮІІІ ІХ Х ХІ ХІІ 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 

№3 /Ауызша орындау/

Берік -45 мин Жазира-50мин Шынар -40мин

Сергіту сәті

Сағаттың тіліндей иіліп оңға бір, 
Сағаттың тіліндей иіліп солға бір. 
Оң аяқ, сол аяқ. 
Жаттығу оңай- ақ. 

№4 /Өзбеттерімен/

1сағ20мин=80мин 1сағ 40мин=100мин

90мин =1сағ 30 мин 1сағ 30 мин=90мин

1сағ 10 мин=70мин 70мин=1сағ 10 мин

Қызықты сұрақтар

Үйден бір мезгілде шыққан Айман мектепке 60 минутта, ал Анар 1 сағатта жетті. Қыздардың қайсысы мектепке тез жетті?

Егер түнгі сағат 23.00-де жаңбыр жауып тұрса, онда 1 тәуліктен кейін жаңбыр ашылып, аспанда күн шығып тұруы мүмкін бе?


Оқулықпен жұмыстанады



Жаттығу тапсырмалары арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді.

















Жұппен жұмыстанады






Сергіту жаттығуын орындайдв



Өз беттерімен жұмыстанады.





Қызықты тапсырмаларды орындайды

Қорытынды


-Бүгінгі сабақта немен таныстық?

-Тimss:Неліктен адамдар уақытты алтынға теңейді?

Дәлелдеу

Сұрақтарға жауап береді

Бағалау

-Белсене қатысқан оқушыларды бағалаймын.


Үйге тапсырма

№5-мысал, 81- бет

Күнделіктеріне жазып алады

Рефлексия



Блоб ағашы


Бүгінгі сабақ көлемінде өзінің деңгейін белгілейді.








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Сағат.Минут(математика)

Автор: Бекенова Ботагоз Бахтыгалиевна

Дата: 10.05.2017

Номер свидетельства: 414254


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства