Саба?ты? ма?саты: О?ушыларды адам таби?атты? бір б?лігі екендігін д?лелдеуге, тіршілігіне ?ажетті жа?дайлар туралы т?сініктерін ?алыптастыру.Салыстыру, ?орыту,т?жырымдауын дамыту. логи?алы? ойлауларын дамыту; таби?атта?ы барлы? жануарлар мен ?сімдіктерге орынсыз зиян келтірмеуге т?рбиелеу.
Саба?ты? т?рі:жа?а ??ым беру
?діс-т?сілі:с?ра?-жауап,??гіме
Саба?ты? к?рнекілігі: кесте, сызба.
Саба?ты? барысы:
1.?йымдастыру кезе?
О?ушылармен с?лемдесу,назарларын саба??а аудару
II.?й тапсырмасын с?рау. Жа?а саба??а дайынды?.
Адамны? жанды таби?ат?а жататынын д?лелдеу
Сызба ??растыру
Неге адам жанды ж?не жансыз таби?атсыз ?мір с?ре алмайды?.
Адам таби?атты?. бір б?лігі
Туады ?седі ?рпа? береді
?леді
III.Жа?а саба?
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Оқулықпен танысу. Шартты белгілер туралы түсінік беру.
ІІІ.жаңа сабақ
Кіріспе бөлім.
Тәжірибе туралы білесің бе?
Тәжірибе жұмысын сәтті өткізу үшін не істеу керек екенін оқыңдар.
Сұхбат не үшін керек?
ІV. Негізгі бөлім.
а)Проблемалық сұрақ: Сұхбат алу барысында қандай құрмет көрсету керек? (дайындалу, кездесуге келісу, сәлемдесу, тыңдау, түсінікті айту, рақмет айту). Креативтік деген сқзге түсінік беру. Тапқырлықты түсіндіру. Сөздік жұмыс жүргізу.
ә) Оқулықтағы мәтін оқытылады.
V. Білімді бекіту.
Жұппен жұмыс «Шартты белгілерді тап!» ойыны.
б) Мәтіннен тақырып маңызы туралы баяндалған жерді тапқыздыртып оқыту.
VІІ.Сабақты қорытындылау.
Кесте бойынша жұмыс. Оқушылар бүгінгі сабақта не өткендерін әңгімелейді.
Сабақ сұрақтары
Олардың жауаптары
Қажетті құрал жабдықты дайындау
Қауіпсіздік ережесін еске түсіру
Сұхбат үшін не қажет?
Курсивпен берілген сөздердің мамамағынасы
VІІІ.Үйге тапсырма беру: 3-5 бет.
13.09.14
Сабақтың тақырыбы:Мен адаммын
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды адам табиғаттың бір бөлігі екендігін дәлелдеуге, тіршілігіне қажетті жағдайлар туралы түсініктерін қалыптастыру.Салыстыру, қорыту,тұжырымдауын дамыту. логиқалық ойлауларын дамыту; табиғаттағы барлық жануарлар мен өсімдіктерге орынсыз зиян келтірмеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:жаңа ұғым беру
Әдіс-тәсілі:сұрақ-жауап,әңгіме
Сабақтың көрнекілігі: кесте, сызба.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезең
Оқушылармен сәлемдесу,назарларын сабаққа аудару
II.Үй тапсырмасын сұрау. Жаңа сабаққа дайындық.
Адамның жанды табиғатқа жататынын дәлелдеу
Сызба құрастыру
Неге адам жанды және жансыз табиғатсыз өмір сүре алмайды?.
Адам табиғаттың. бір бөлігі
Туады өседі ұрпақ береді
өледі
III.Жаңа сабақ
1. Оқулықпен жұмыс
Мәтінді оқу. Адам өміріне не қажет екенін анықтау.
Проблемалық сұрақ
Адамның жанды табиғат өкілдерінен қандай айырмашылығы бар?
IV. Негізгі бөлім.
а) Дәптермен жұмыс. Кестені толтыру.
ә) Оқулықтағы мәтін оқытылады.
б) Мәтіннен адам тіршілігіндегі қажетті заттардың алатын орны, маңызы туралы баяндалған жерді тапқыздыртып оқыту.
V. «Бұл менің тіршілігіме қолайлы\ қолайсыз. Өйткені....» Әр оқушы өз ойын дәлелдейді.
Оқушылар мәтін соңындағы сұрақтарға жауап береді, тапсырмаларды орындайды.
VI.
Дәптермен жұмыс.
Сөздік жұмысы: ұрпақ, зат,қолайлы, қолайсыз
VII.Сабақты қорытындылау.
Оқушылар сабақта өткен тақырып бойынша ойларын қорытындылайды.